January 22, 2016
|
North Central-Res/Rec Center - Naperville, IL
|
200m (Flat)

Men's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Aron Sebhat SR-4 North Central (Ill.) 5:22.77 2:55.15 4:00.21 5:00.26 4:10.21 4:25.23 10
2 Dawson Miller   Wisconsin Runner 3:15.17 3:43.05 4:31.21 3:55.72 4:13.46 4:10.93 -
3 Andrew Nelson   Exhibition 4:31.55 4:49.31 5:24.84 3:53.48 4:13.78 4:54.39 -
4 Camren Howard SO-2 Carthage 4:49.39 4:57.28 3:09.42 4:33.61 4:23.08 5:23.59 8
5 Jeremy Ducharme SO-2 North Central (Ill.) 5:26.79 5:08.35 4:15.64 4:47.26 4:23.54 5:34.70 6
6 Michael Anderson FR-1 North Central (Ill.) 4:16.38 3:28.80 4:32.23 5:30.38 4:24.30 5:01.31 5
7 Ryan Bartell   Exhibition 5:27.45 4:52.85 4:58.17 4:39.54 4:26.22 3:17.01 -
8 Brett Harms SO-2 Wis.-Whitewater 4:38.22 3:42.05 4:54.28 5:29.05 4:27.52 3:09.94 4
9 Dan Cotton SO-2 Carthage 4:22.52 4:43.95 5:45.56 4:01.09 4:27.87 5:13.41 3
10 Jacob Jaskowiak FR-1 North Central (Ill.) 4:15.72 5:23.01 5:17.62 3:40.72 4:29.17 5:20.32 2
11 Kent Miehe SR-4 Wis.-Whitewater 5:02.48 5:42.99 4:16.57 3:36.06 4:30.07 5:45.69 1
12 Mitch Pauers SO-2 Wis.-Oshkosh 4:34.19 4:09.76 3:50.75 3:50.75 4:31.47 4:15.19 -
13 Noah Stamsta SO-2 Wis.-Whitewater 4:42.42 4:17.98 3:31.81 3:20.95 4:31.55 3:15.52 -
14 Cole Considine JR-3 Wis.-Oshkosh 4:20.83 5:23.32 3:18.34 3:50.94 4:31.69 5:17.88 -
15 Jake Rost FR-1 Wis.-Oshkosh 4:15.64 4:07.48 4:37.39 3:23.97 4:31.95 5:12.75 -
16 Andrew Lemay SO-2 St. Norbert 5:02.75 4:30.02 5:24.56 4:10.92 4:32.74 3:43.65 -
17 Nathan Holley FR-1 North Central (Ill.) 4:03.29 4:16.96 3:27.76 4:30.63 4:33.36 4:41.56 -
18 Jack Sauer FR-1 Wis.-Whitewater 5:24.50 5:52.00 5:35.50 3:20.75 4:35.00 4:37.75 -
19 Trevor Damkot SO-2 Wis.-Oshkosh 3:43.92 5:28.97 5:01.32 4:30.92 4:36.44 3:16.28 -
20 Nebil Mohammed FR-1 North Central (Ill.) 4:54.04 4:31.85 3:19.72 4:06.88 4:37.39 5:27.32 -
21 Dru Rozewicki JR-3 North Central (Ill.) 4:27.40 5:34.25 5:00.83 3:45.62 4:38.54 3:51.19 -
22 Ryan Mindham FR-1 Wis.-Whitewater 4:52.58 5:48.30 5:34.37 4:41.43 4:38.64 3:20.62 -
23 Matt August SO-2 Carthage 4:48.97 5:31.05 5:31.05 5:28.25 4:40.55 3:24.81 -
24 Alec Meixelsperger SO-2 Wis.-Whitewater 4:04.29 5:31.34 5:17.30 5:11.68 4:40.79 5:00.45 -
25 David Fish SO-2 Carthage 5:55.70 3:48.67 4:02.78 4:50.77 4:42.30 4:42.30 -
26 Lake La Chapelle FR-1 St. Norbert 3:24.30 4:06.86 5:14.96 5:20.63 4:43.74 5:29.14 -
27 David Cooke   Exhibition 5:32.24 4:26.93 4:26.93 4:12.73 4:43.96 4:26.93 -
28 Logan Engberg FR-1 Carthage 4:02.16 4:16.41 5:16.23 5:58.97 4:44.89 4:36.35 -
29 James Diamond JR-3 Carthage 4:19.45 4:39.41 4:16.60 5:59.24 4:45.11 3:36.69 -
30 Braeden Michael FR-1 Wis.-Whitewater 3:20.29 4:37.54 5:23.32 3:26.01 4:46.12 5:31.90 -
31 Ben Behling FR-1 St. Norbert 5:55.60 3:49.42 3:55.16 4:12.36 4:46.77 5:41.26 -
32 Erlan Wheeler III SR-4 Carthage 3:28.62 5:27.41 4:09.18 6:07.97 4:49.74 3:57.59 -
33 Emmanuel Chavez-Ortega FR-1 North Central (Ill.) 6:00.65 4:20.96 4:44.42 6:03.58 4:53.21 4:23.89 -
34 Donald Rowe SO-2 Carthage 5:56.72 5:14.75 5:26.74 5:59.72 4:59.76 5:14.75 -
35 Zach Butera SR-4 Carthage 4:25.29 5:36.24 4:22.20 5:08.47 5:08.47 6:00.91 -
36 Andrew Werve FR-1 St. Norbert 3:55.55 5:17.34 6:22.77 4:47.90 5:27.15 6:58.76 -
Men's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Aron Sebhat SR-4 North Central (Ill.) 3:02.66 3:47.70 4:10.21 5:10.26 3:15.17 4:40.24 10
2 Dawson Miller   Wisconsin Runner 4:36.28 4:21.07 4:13.46 4:46.41 3:30.38 3:58.26 -
3 Andrew Nelson   Exhibition 4:59.46 4:01.09 4:13.78 3:30.64 3:07.80 4:06.17 -
4 Camren Howard SO-2 Carthage 3:04.16 4:59.92 4:23.08 3:30.47 5:15.70 3:14.68 8
5 Jeremy Ducharme SO-2 North Central (Ill.) 3:41.38 4:47.26 4:23.54 4:41.99 5:39.97 4:28.81 6
6 Michael Anderson FR-1 North Central (Ill.) 3:49.95 4:24.30 4:24.30 3:34.09 4:13.73 5:06.59 5
7 Ryan Bartell   Exhibition 5:11.48 3:24.99 4:26.22 3:40.97 4:12.91 4:47.52 -
8 Brett Harms SO-2 Wis.-Whitewater 4:06.12 3:44.72 4:27.52 4:32.87 5:02.30 4:19.50 4
11 Kent Miehe SR-4 Wis.-Whitewater 5:02.48 4:48.98 4:30.07 4:46.28 5:24.09 5:13.29 1
13 Noah Stamsta SO-2 Wis.-Whitewater 5:50.30 4:31.55 4:31.55 5:44.87 3:58.97 3:34.53 -
21 Dru Rozewicki JR-3 North Central (Ill.) 4:07.90 4:24.62 4:38.54 5:03.61 4:58.04 3:48.41 -
Men's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
9 Dan Cotton SO-2 Carthage 3:15.55 5:26.81 4:22.52 4:27.87 5:05.38 4:03.77 3
10 Jacob Jaskowiak FR-1 North Central (Ill.) 3:43.42 3:08.42 4:50.71 4:29.17 4:37.25 3:51.49 2
12 Mitch Pauers SO-2 Wis.-Oshkosh 3:18.18 3:20.89 4:04.33 4:31.47 3:39.89 4:47.76 -
14 Cole Considine JR-3 Wis.-Oshkosh 5:31.47 4:45.28 4:42.56 4:31.69 5:28.75 4:53.43 -
15 Jake Rost FR-1 Wis.-Oshkosh 4:40.11 4:02.04 5:34.50 4:31.95 4:26.51 4:59.15 -
16 Andrew Lemay SO-2 St. Norbert 5:51.84 4:13.65 5:35.47 4:32.74 4:13.65 3:43.65 -
17 Nathan Holley FR-1 North Central (Ill.) 3:41.43 5:55.37 5:00.70 4:33.36 3:16.82 5:47.17 -
18 Jack Sauer FR-1 Wis.-Whitewater 4:15.75 5:38.25 5:08.00 4:35.00 3:40.00 5:16.25 -
19 Trevor Damkot SO-2 Wis.-Oshkosh 4:44.74 3:35.63 4:06.04 4:36.44 3:38.39 3:27.33 -
22 Ryan Mindham FR-1 Wis.-Whitewater 4:19.14 3:28.98 3:42.92 4:38.64 4:13.57 4:21.93 -
23 Matt August SO-2 Carthage 5:56.30 4:29.33 5:25.44 4:40.55 5:59.11 4:48.97 -
24 Alec Meixelsperger SO-2 Wis.-Whitewater 4:40.79 5:11.68 3:19.36 4:40.79 3:53.06 3:33.40 -
Men's Mile Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
20 Nebil Mohammed FR-1 North Central (Ill.) 4:37.39 -
25 David Fish SO-2 Carthage 4:42.30 -
26 Lake La Chapelle FR-1 St. Norbert 4:43.74 -
27 David Cooke   Exhibition 4:43.96 -
28 Logan Engberg FR-1 Carthage 4:44.89 -
29 James Diamond JR-3 Carthage 4:45.11 -
30 Braeden Michael FR-1 Wis.-Whitewater 4:46.12 -
31 Ben Behling FR-1 St. Norbert 4:46.77 -
32 Erlan Wheeler III SR-4 Carthage 4:49.74 -
33 Emmanuel Chavez-Ortega FR-1 North Central (Ill.) 4:53.21 -
34 Donald Rowe SO-2 Carthage 4:59.76 -
35 Zach Butera SR-4 Carthage 5:08.47 -
36 Andrew Werve FR-1 St. Norbert 5:27.15 -