April 15, 2016
|
Centre College-Lisa H. Owens Fieldhouse - Danville, KY
|
200m (Flat)

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Emmanuell Kemei SO-2 Berea 1:52.14 10
2 Cody Parks JR-3 Bellarmine 1:58.15 8
3 Bret Crawford FR-1 Campbellsville 1:58.53 6
4 Donnell Davis SO-2 Eastern Kentucky 1:59.01 5
5 Casey Monti JR-3 Berea 2:00.54 4
6 Dylan Ford SR-4 Campbellsville 2:00.55 3
7 Brandonn Hulse FR-1 Spalding 2:01.40 2
8 Cole Rodenberg FR-1 Bellarmine 2:02.01 1
9 Corbin Flege FR-1 Berea 2:02.10 -
10 Will Ballard FR-1 Campbellsville 2:02.49 -
11 Adam Sandidge SO-2 Campbellsville 2:02.72 -
12 Caleb Flege FR-1 Berea 2:02.81 -
13 Alex Stickney JR-3 Centre 2:03.11 -
14 Evan Reister JR-3 Transylvania 2:03.64 -
15 Christian Apel SO-2 Centre 2:04.51 -
16 Tomas McGinn SR-4 Bellarmine 2:05.15 -
17 Nick Gilmore SR-4 Spalding 2:05.35 -
18 Justin Gallagher SO-2 Spalding 2:07.01 -
19 Evan Lang FR-1 Bellarmine 2:07.25 -
20 Chase McCauley SO-2 Brescia 2:07.90 -
21 Cory Heslin JR-3 Spalding 2:09.12 -
22 Mason Lambert JR-3 Asbury 2:09.26 -
23 Corbin Harris FR-1 Campbellsville 2:09.78 -
24 Dylan Newton FR-1 Ohio Christian 2:10.23 -
25 Keyshon Truitt FR-1 Campbellsville 2:11.27 -
26 Forrest Coffey JR-3 Spalding 2:11.32 -
27 Austin Middleton SR-4 St. Catharine 2:18.70 -
28 Brandon Yearout FR-1 Berea 2:25.73 -
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Emmanuell Kemei SO-2 Berea 1:54.39 1:27.47 1:29.72 2:22.42 1:52.14 10
2 Cody Parks JR-3 Bellarmine 2:05.24 1:53.43 2:31.24 2:13.51 1:58.15 8
3 Bret Crawford FR-1 Campbellsville 2:30.54 1:58.53 2:18.68 1:56.16 1:58.53 6
4 Donnell Davis SO-2 Eastern Kentucky 2:18.06 2:24.01 1:57.82 2:07.34 1:59.01 5
5 Casey Monti JR-3 Berea 2:19.83 2:05.37 2:25.86 2:12.60 2:00.54 4
6 Dylan Ford SR-4 Campbellsville 1:42.47 2:21.05 1:31.62 1:58.14 2:00.55 3
7 Brandonn Hulse FR-1 Spalding 2:09.90 2:00.19 1:49.26 2:00.19 2:01.40 2
8 Cole Rodenberg FR-1 Bellarmine 2:04.45 2:38.62 1:36.39 2:16.66 2:02.01 1
13 Alex Stickney JR-3 Centre 2:10.50 2:14.19 2:30.20 2:15.43 2:03.11 -
19 Evan Lang FR-1 Bellarmine 2:28.89 1:54.53 2:11.07 1:58.35 2:07.25 -
21 Cory Heslin JR-3 Spalding 2:29.78 2:19.45 2:28.49 1:56.21 2:09.12 -
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
9 Corbin Flege FR-1 Berea 1:59.66 1:31.58 2:20.42 2:02.10 2:09.43 1:25.47 -
10 Will Ballard FR-1 Campbellsville 2:39.24 2:06.17 1:28.20 2:02.49 1:53.92 2:08.62 -
11 Adam Sandidge SO-2 Campbellsville 2:37.09 2:10.09 2:34.63 2:02.72 2:21.13 1:40.63 -
12 Caleb Flege FR-1 Berea 2:38.43 2:31.06 2:13.87 2:02.81 1:37.02 1:59.13 -
14 Evan Reister JR-3 Transylvania 1:56.23 2:09.83 1:30.26 2:03.64 2:11.06 2:02.41 -
15 Christian Apel SO-2 Centre 2:11.98 1:45.84 2:00.78 2:04.51 1:34.63 2:35.64 -
16 Tomas McGinn SR-4 Bellarmine 1:42.63 2:40.20 2:18.92 2:05.15 2:01.40 2:07.66 -
17 Nick Gilmore SR-4 Spalding 2:41.71 1:30.26 1:51.57 2:05.35 1:57.83 2:40.45 -
18 Justin Gallagher SO-2 Spalding 2:28.61 1:35.26 2:31.15 2:07.01 1:28.91 1:56.85 -
23 Corbin Harris FR-1 Campbellsville 2:38.34 2:43.53 2:00.70 2:09.78 2:47.42 1:30.85 -
Men's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
20 Chase McCauley SO-2 Brescia 2:07.90 2:07.90 -
22 Mason Lambert JR-3 Asbury 1:31.78 2:09.26 -
24 Dylan Newton FR-1 Ohio Christian 2:20.65 2:10.23 -
25 Keyshon Truitt FR-1 Campbellsville 2:09.96 2:11.27 -
26 Forrest Coffey JR-3 Spalding 1:51.63 2:11.32 -
27 Austin Middleton SR-4 St. Catharine 2:06.22 2:18.70 -
28 Brandon Yearout FR-1 Berea 3:06.54 2:25.73 -