January 15-16, 2016
|
East Tennessee State-Memorial Center - Johnson City, TN
|
280m (Flat)

Girls 800m Run High School

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Hailey Hendry 11 Unattached 2:05.28 1:55.54 2:19.20 2:13.64 2:58.18 1:44.40
2 Kaitlyn Lay 12 TN Elite TC 2:42.07 2:05.43 2:20.93 2:54.76 2:20.93 2:13.89
3 Lauren Jackson 12 Sprint Athletics Track Cl 2:35.64 2:45.55 2:21.49 2:08.76 1:56.03 2:38.47
4 Amirah Jones 12 War TC 2:14.45 2:56.90 2:21.52 2:20.11 2:47.00 1:43.31
5 Riley Coggin 10 Unattached 1:43.21 2:43.41 2:23.34 2:07.58 1:58.98 3:03.48
6 Ellunde Montgomery 12 Sprint Athletics Track Cl 2:32.18 2:52.28 2:23.56 1:54.85 1:56.29 2:22.13
7 Megan Murray 11 Rebels TC 2:58.19 2:52.44 2:23.70 2:12.21 2:05.02 1:53.53
8 Naomi Cartier 11 Asheville Running Collect 1:55.35 2:06.88 2:24.18 1:55.35 3:06.00 1:49.58
9 Josie Wirtz 10 RSS Athletics 2:06.70 2:35.83 2:25.63 2:37.28 1:53.60 3:07.87
10 Nicole Adams 12 TN Elite TC 2:59.14 2:03.80 2:25.64 2:40.21 2:59.14 2:51.86
11 Ansley Heavern 11 RSS Athletics 2:14.46 2:45.48 2:27.75 1:47.86 1:44.91 2:21.84
12 Jessica Lord 10 Unattached 3:05.24 2:56.27 2:29.38 2:18.93 3:05.24 2:05.48
13 Elise Wright 10 Unattached 1:49.61 1:54.11 2:30.14 3:00.17 1:51.11 2:30.14
14 Emily Lord 11 Unattached 1:48.74 2:52.17 2:31.02 2:09.88 2:28.00 2:06.86
15 mckenzie cromer 9 Unattached 3:13.37 2:40.14 2:31.07 1:47.26 2:06.90 3:16.40
16 Heather Feuchtenberger 11 TCYA 2:53.17 2:51.65 2:31.90 2:50.13 2:27.35 2:41.02
17 Katlyn Haas 12 cheetah girls 2:44.10 1:52.44 2:31.94 1:47.88 2:30.42 2:21.31
18 Erica Stone 12 Unattached 3:08.03 2:19.12 2:32.87 2:23.70 2:28.29 1:53.13
19 Mikayla Dunn 10 Cobb Track 2:57.50 2:16.18 2:33.01 2:00.88 1:53.23 2:49.85
20 Meg Fennelly 10 RSS Athletics 1:56.31 2:11.62 2:33.04 2:57.53 2:07.03 2:23.86
21 Kensi Gray 9 Hardin Valley TC 2:27.77 2:10.84 2:33.92 2:35.46 2:23.15 2:33.92
22 Maddie Chrisitan 12 Hardin Valley TC 2:36.19 2:34.64 2:34.64 2:48.56 2:16.09 2:22.27
23 Emily Readett 10 Hardin Valley TC 2:08.50 3:15.06 2:34.81 2:06.95 2:51.84 3:11.97
24 Ann Marie Sills 11 RSS Athletics 2:52.15 2:28.68 2:36.50 2:27.11 3:18.76 1:57.38
25 Lindsey Stallworth 11 Rebels TC 3:00.29 2:32.07 2:36.77 3:11.26 1:56.01 2:03.85
26 Charlotte Matt 11 Milton XC & T&F Club 2:23.55 3:07.71 2:37.74 2:50.36 2:14.08 2:14.08
27 Megan Davis 10 dobyns-bennett TC 2:25.09 2:23.50 2:39.44 2:20.31 2:45.82 2:47.42
28 Rachael Jordan 10 Knoxville Youth Athletics 1:56.63 2:28.58 2:39.76 2:01.42 2:22.19 2:28.58
29 MaryKate Longmire 12 TN Elite TC 2:00.05 2:24.06 2:40.06 2:06.45 3:13.68 2:49.67
30 Katerina Scott 9 dobyns-bennett TC 2:57.77 2:35.35 2:40.15 2:11.33 2:03.32 2:09.73
31 Mackensie Nelms 12 L&N STEM TC 2:08.25 2:21.24 2:42.34 1:56.89 2:06.63 3:29.42
32 Kendall Hayes 9 Unattached 3:25.19 3:16.91 2:45.47 2:42.16 2:38.86 2:52.09
33 Erin Bruce 9 Unattached 3:27.44 2:55.91 2:45.95 2:06.13 2:21.06 2:02.81
34 Marley McCoy 9 Unattached 2:16.31 2:14.65 2:46.23 1:56.36 3:09.51 3:07.84
35 Kaitlyn Trotter 12 Virginia HS 2:32.73 2:14.27 2:47.83 2:42.80 2:34.41 2:12.59
36 Ashyton Haygood 9 dobyns-bennett TC 2:29.75 2:19.65 2:48.25 3:20.22 3:03.40 1:57.78
37 Ava Johnson 11 DC Knight Runners 3:23.44 3:38.70 2:49.53 2:51.23 2:42.75 3:38.70
38 Grace Murray 9 Unattached 2:13.69 3:11.96 2:51.39 2:30.83 2:15.40 3:10.25
39 Amber Opp 10 Freedom High School 3:12.18 3:13.90 2:51.59 2:20.71 3:03.61 2:18.99
40 Makayla Gilder   Knoxville Youth Athletics 3:41.18 2:13.78 2:58.37 3:39.40 3:19.78 2:36.97
41 Delaney Taylor 11 Unattached 3:29.08 3:19.83 3:05.02 2:15.07 2:09.52 2:16.92
42 Leah Gammon 11 The Force 3:09.07 2:23.70 3:09.07 3:05.29 2:59.62 3:39.33
43 Macey Anderson 11 Unattached 2:47.74 3:52.10 3:15.04 2:32.14 3:30.65 2:34.09
44 Mazzy Tomko 10 Raiders 3:40.38 3:58.58 3:22.18 2:31.64 3:52.51 4:10.71
Girls 800m Run High School Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Hailey Hendry 11 Unattached 2:59.57 2:23.38 1:37.44 2:26.16 2:19.20 2:58.18
2 Kaitlyn Lay 12 TN Elite TC 2:11.07 3:00.39 2:58.99 2:54.76 2:20.93 2:23.75
3 Lauren Jackson 12 Sprint Athletics Track Cl 1:39.05 2:00.27 1:43.29 2:15.83 2:21.49 1:41.88
4 Amirah Jones 12 War TC 2:27.18 1:44.73 2:11.62 2:38.51 2:21.52 2:10.20
6 Ellunde Montgomery 12 Sprint Athletics Track Cl 2:53.71 2:26.44 1:40.50 2:46.53 2:23.56 2:42.23
8 Naomi Cartier 11 Asheville Running Collect 2:15.53 3:03.11 2:22.74 3:06.00 2:24.18 2:16.98
10 Nicole Adams 12 TN Elite TC 3:09.34 2:19.82 1:50.69 2:53.32 2:25.64 1:41.95
11 Ansley Heavern 11 RSS Athletics 3:00.26 2:45.48 2:54.35 2:21.84 2:27.75 2:05.59
12 Jessica Lord 10 Unattached 2:14.45 3:05.24 2:39.84 1:56.52 2:29.38 2:44.32
13 Elise Wright 10 Unattached 1:57.11 3:13.68 2:52.66 3:13.68 2:30.14 3:09.18
14 Emily Lord 11 Unattached 3:04.25 2:52.17 2:21.96 3:10.29 2:31.02 2:15.92
18 Erica Stone 12 Unattached 1:47.01 3:09.56 2:11.47 2:06.89 2:32.87 2:00.77
Girls 800m Run High School Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
5 Riley Coggin 10 Unattached 1:41.78 2:23.34 1:53.24 2:06.14 1:50.38 1:51.81 2:23.34
7 Megan Murray 11 Rebels TC 2:25.14 2:05.02 1:40.59 1:59.27 2:30.89 1:44.91 2:23.70
9 Josie Wirtz 10 RSS Athletics 2:47.48 1:49.23 1:47.77 1:50.68 3:02.04 1:52.14 2:25.63
15 mckenzie cromer 9 Unattached 2:35.61 2:35.61 1:50.29 2:47.69 2:06.90 2:40.14 2:31.07
16 Heather Feuchtenberger 11 TCYA 2:18.23 1:58.49 1:58.49 3:05.32 2:27.35 2:28.87 2:31.90
17 Katlyn Haas 12 cheetah girls 3:06.89 2:01.56 2:33.46 3:08.41 2:39.54 1:53.96 2:31.94
19 Mikayla Dunn 10 Cobb Track 3:17.39 2:20.77 2:55.97 1:47.11 2:39.13 1:47.11 2:33.01
20 Meg Fennelly 10 RSS Athletics 2:23.86 3:12.83 2:45.29 2:43.76 1:48.66 2:52.94 2:33.04
22 Maddie Chrisitan 12 Hardin Valley TC 2:03.72 1:59.08 2:53.20 2:45.47 3:19.49 2:17.63 2:34.64
23 Emily Readett 10 Hardin Valley TC 2:50.30 3:18.16 1:49.92 1:48.37 2:22.43 2:50.30 2:34.81
26 Charlotte Matt 11 Milton XC & T&F Club 2:03.04 2:09.35 2:25.12 2:10.93 3:23.49 2:01.46 2:37.74
27 Megan Davis 10 dobyns-bennett TC 1:51.61 2:29.88 2:02.77 2:50.60 2:31.47 2:56.98 2:39.44
28 Rachael Jordan 10 Knoxville Youth Athletics 3:03.73 1:53.43 3:06.92 1:55.03 2:55.74 2:06.21 2:39.76
29 MaryKate Longmire 12 TN Elite TC 2:14.45 2:32.06 3:15.28 2:48.07 2:24.06 2:40.06 2:40.06
30 Katerina Scott 9 dobyns-bennett TC 2:03.32 3:20.19 2:57.77 2:17.73 3:00.97 2:43.36 2:40.15
36 Ashyton Haygood 9 dobyns-bennett TC 3:28.63 3:35.36 2:21.33 3:38.73 2:04.51 3:03.40 2:48.25
Girls 800m Run High School Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
21 Kensi Gray 9 Hardin Valley TC 2:33.92
24 Ann Marie Sills 11 RSS Athletics 2:36.50
25 Lindsey Stallworth 11 Rebels TC 2:36.77
31 Mackensie Nelms 12 L&N STEM TC 2:42.34
32 Kendall Hayes 9 Unattached 2:45.47
33 Erin Bruce 9 Unattached 2:45.95
34 Marley McCoy 9 Unattached 2:46.23
35 Kaitlyn Trotter 12 Virginia HS 2:47.83
37 Ava Johnson 11 DC Knight Runners 2:49.53
38 Grace Murray 9 Unattached 2:51.39
39 Amber Opp 10 Freedom High School 2:51.59
40 Makayla Gilder   Knoxville Youth Athletics 2:58.37
41 Delaney Taylor 11 Unattached 3:05.02
42 Leah Gammon 11 The Force 3:09.07
43 Macey Anderson 11 Unattached 3:15.04
44 Mazzy Tomko 10 Raiders 3:22.18