April 8- 9, 2016
|
Miami (Outdoor) - Coral Gables, FL

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Ahmed Bile JR-3 Georgetown 1:48.48
2 Ville Lampinen FR-1 Villanova 1:48.89
3 Lucirio Anto Garrido   Tru Fit Athletics 1:49.27
4 Charles Cooper FR-1 Georgetown 1:50.15
5 Ben Malone SO-2 Villanova 1:50.21
6 Jake Leithiser SR-4 Maine 1:50.26
7 Josh Lampron JR-3 Villanova 1:50.75
8 Alvaro Chavez JR-3 Connecticut 1:51.09
9 Zach Zingsheim JR-3 Georgetown 1:52.27
10 Samuel Vazquez   Unattached 1:54.09
11 Dwayne Edwards JR-3 Nova Southeastern 1:56.26
12 Keith Durden   Unattached 1:56.31
13 Avonte Boykins SO-2 Keiser University 1:57.06
14 Benjamin Manuel JR-3 Nova Southeastern 1:57.31
15 Calahan Warren FR-1 Embry-Riddle 1:57.57
16 Luke Dublirer SO-2 Miami 1:57.75
17 Lilrobert Wilson SO-2 Webber 1:57.79
18 Tom Gassner FR-1 Miami 1:58.24
19 Sadrick Severe FR-1 Warner 1:58.65
20 Uguens Decius SR-4 Nova Southeastern 1:58.88
21 Isiah Cameron FR-1 Webber 2:00.57
22 Devontae Persha SO-2 Embry-Riddle 2:01.39
23 Jean Charles SR-4 Florida Memorial 2:02.01
24 Jonathan Governor FR-1 Webber 2:04.89
25 Jordan Forshee FR-1 Edward Waters 2:05.13
26 James Fell JR-3 Embry-Riddle 2:07.80
27 Prentice Anderson SO-2 Edward Waters 2:09.50
28 Charles Joseph SO-2 Edward Waters 2:10.22
29 Nickolus Knowles JR-3 Florida Tech 2:10.98
30 Daniel Marín SO-2 Warner 2:11.55
  Jordan Clarke JR-3 Webber DNF
  Dean Frankel   Unattached DNF
  Corey Pollard Junior Unattached DNF
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Ahmed Bile JR-3 Georgetown 1:48.48
2 Ville Lampinen FR-1 Villanova 1:48.89
3 Lucirio Anto Garrido   Tru Fit Athletics 1:49.27
4 Charles Cooper FR-1 Georgetown 1:50.15
5 Ben Malone SO-2 Villanova 1:50.21
6 Jake Leithiser SR-4 Maine 1:50.26
7 Josh Lampron JR-3 Villanova 1:50.75
8 Alvaro Chavez JR-3 Connecticut 1:51.09
9 Zach Zingsheim JR-3 Georgetown 1:52.27
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
10 Samuel Vazquez   Unattached 1:54.09
11 Dwayne Edwards JR-3 Nova Southeastern 1:56.26
12 Keith Durden   Unattached 1:56.31
14 Benjamin Manuel JR-3 Nova Southeastern 1:57.31
15 Calahan Warren FR-1 Embry-Riddle 1:57.57
16 Luke Dublirer SO-2 Miami 1:57.75
18 Tom Gassner FR-1 Miami 1:58.24
Men's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
13 Avonte Boykins SO-2 Keiser University 1:57.06
17 Lilrobert Wilson SO-2 Webber 1:57.79
19 Sadrick Severe FR-1 Warner 1:58.65
20 Uguens Decius SR-4 Nova Southeastern 1:58.88
21 Isiah Cameron FR-1 Webber 2:00.57
22 Devontae Persha SO-2 Embry-Riddle 2:01.39
26 James Fell JR-3 Embry-Riddle 2:07.80
  Jordan Clarke JR-3 Webber DNF
Men's 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
23 Jean Charles SR-4 Florida Memorial 2:02.01
24 Jonathan Governor FR-1 Webber 2:04.89
25 Jordan Forshee FR-1 Edward Waters 2:05.13
27 Prentice Anderson SO-2 Edward Waters 2:09.50
28 Charles Joseph SO-2 Edward Waters 2:10.22
29 Nickolus Knowles JR-3 Florida Tech 2:10.98
30 Daniel Marín SO-2 Warner 2:11.55
  Dean Frankel   Unattached DNF
  Corey Pollard Junior Unattached DNF