April 2, 2016
|
Greenville - Greenville, IL

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Cory Landon Senior Carlinville 1:44.97 1:48.81 1:55.21 2:08.01 2:18.25 10
2 David Plunkett Senior Pleasant Plains 2:32.42 1:43.34 2:04.01 2:09.17 2:40.17 8
3 Brode Portell Senior Highland 2:04.04 1:47.24 1:40.78 2:09.20 2:36.34 6
4 Dallas Spencer Senior Olympia 2:51.58 2:48.94 2:48.94 2:11.98 2:42.34 5
5 Colin Kessinger Junior Greenville 2:12.57 2:50.06 2:20.60 2:13.90 2:40.68 4
6 Blakey Moses Freshman Hillsboro 1:39.54 1:40.89 2:46.80 2:14.51 2:46.80 3
7 Austen Epperson Junior Mattoon 2:40.20 1:59.82 2:55.01 2:14.62 2:21.36 2
8 Mitchell Sager Junior St. Anthony 2:17.51 2:25.67 2:02.53 2:16.14 1:43.47 1
9 Tarik Tibbs Senior Breese Central 2:35.81 1:43.87 2:11.21 2:16.67 1:52.07 -
10 Jonathan Hall Sophomore Greenville 2:03.66 2:00.92 1:38.93 2:17.40 2:18.78 -
11 Zach Schmidt Senior Carlinville 2:27.51 2:22.00 2:23.38 2:17.86 1:47.53 -
12 Ryan Munie Junior Breese Central 2:04.20 2:26.28 1:58.68 2:18.00 2:01.44 -
13 Trent Biting Senior Mattoon 2:56.70 1:42.15 1:43.53 2:18.04 2:53.93 -
14 Brock Schrage Junior Highland 2:51.91 1:50.91 2:58.84 2:18.63 2:04.77 -
15 Riley McKneelen Sophomore Rochester 1:55.58 1:56.97 2:52.67 2:19.25 2:31.79 -
16 Michael Hrabak Junior Pana 2:56.99 2:27.73 2:43.06 2:19.36 2:51.42 -
17 Dylan Aldridge Sophomore Pleasant Plains 1:50.66 2:04.67 1:49.26 2:20.07 1:49.26 -
18 Jake Spaid Freshman Olympia 2:33.13 2:12.06 2:06.44 2:20.48 2:58.41 -
19 Colton Mitchell Freshman Rochester 1:53.93 1:58.15 2:55.82 2:20.65 2:34.72 -
20 Nolan Wachter Senior Carterville 2:25.38 2:15.41 2:45.34 2:22.53 2:21.11 -
21 Nick Wollerman Sophomore Vandalia 2:37.65 1:45.10 2:59.55 2:25.97 1:53.86 -
22 Mitchell Law Senior Hillsboro 1:47.11 2:04.72 1:47.11 2:26.72 2:13.52 -
23 Clayton Virgo Senior Carterville 3:05.56 2:42.00 1:59.29 2:27.27 1:51.93 -
24 Ty Wright Senior Vandalia 3:10.29 2:10.82 1:51.50 2:28.66 2:45.02 -
25 Bryan Knopp Sophomore Wesclin 1:56.90 2:20.88 3:01.35 2:29.87 2:46.36 -
26 Tanner Jacobs Freshman Pana 1:57.73 3:05.00 3:00.41 2:32.89 1:54.67 -
27 Nick Goeckner Sophomore St. Anthony 1:49.98 1:59.41 2:33.97 2:37.11 2:49.68 -
28 Josh Foster Junior Columbia 2:17.09 2:36.68 1:55.88 2:43.20 2:23.62 -
29 Austin Newell Sophomore Wesclin 3:05.63 3:19.01 3:19.01 2:47.23 2:10.44 -
30 Jackson Dooling Sophomore Alton Marquette 3:39.74 2:56.91 2:28.98 3:06.22 3:28.57 -
31 Brent Buenger Freshman Alton Marquette 4:12.92 3:40.81 2:32.56 3:20.73 3:30.77 -
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
20 Nolan Wachter Senior Carterville 2:22.53 -
23 Clayton Virgo Senior Carterville 2:27.27 -
24 Ty Wright Senior Vandalia 2:28.66 -
25 Bryan Knopp Sophomore Wesclin 2:29.87 -
26 Tanner Jacobs Freshman Pana 2:32.89 -
27 Nick Goeckner Sophomore St. Anthony 2:37.11 -
28 Josh Foster Junior Columbia 2:43.20 -
29 Austin Newell Sophomore Wesclin 2:47.23 -
30 Jackson Dooling Sophomore Alton Marquette 3:06.22 -
31 Brent Buenger Freshman Alton Marquette 3:20.73 -
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
7 Austen Epperson Junior Mattoon 2:50.97 2:14.62 1:55.78 2:18.66 2:05.20 1:57.12 2:02.51 2
8 Mitchell Sager Junior St. Anthony 2:52.90 2:16.14 2:37.93 2:54.26 1:58.45 2:13.42 2:50.18 1
12 Ryan Munie Junior Breese Central 2:24.90 2:18.00 2:24.90 2:13.86 2:13.86 1:39.36 2:04.20 -
13 Trent Biting Senior Mattoon 2:12.52 2:18.04 2:18.04 1:38.01 2:37.37 2:00.10 1:47.68 -
15 Riley McKneelen Sophomore Rochester 2:23.43 2:19.25 2:17.86 1:52.80 2:58.24 2:49.89 2:29.00 -
17 Dylan Aldridge Sophomore Pleasant Plains 1:50.66 2:20.07 2:34.08 2:21.47 2:48.09 2:10.27 1:42.26 -
18 Jake Spaid Freshman Olympia 2:13.46 2:20.48 2:00.82 3:02.63 2:17.67 3:01.22 1:42.55 -
19 Colton Mitchell Freshman Rochester 2:30.50 2:20.65 2:09.40 1:38.46 2:34.72 2:47.38 2:55.82 -
21 Nick Wollerman Sophomore Vandalia 3:02.47 2:25.97 2:59.55 2:47.87 2:49.33 1:48.02 2:15.76 -
22 Mitchell Law Senior Hillsboro 1:48.58 2:26.72 1:47.11 1:51.51 3:01.94 2:56.07 1:48.58 -
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Cory Landon Senior Carlinville 2:43.86 1:32.17 2:08.01 10
2 David Plunkett Senior Pleasant Plains 1:31.71 2:18.22 2:09.17 8
3 Brode Portell Senior Highland 2:22.12 1:58.87 2:09.20 6
4 Dallas Spencer Senior Olympia 1:52.19 1:40.31 2:11.98 5
5 Colin Kessinger Junior Greenville 2:12.57 1:33.73 2:13.90 4
6 Blakey Moses Freshman Hillsboro 2:05.10 2:37.38 2:14.51 3
9 Tarik Tibbs Senior Breese Central 2:23.51 2:05.74 2:16.67 -
10 Jonathan Hall Sophomore Greenville 2:40.76 2:16.03 2:17.40 -
11 Zach Schmidt Senior Carlinville 2:24.76 2:35.79 2:17.86 -
14 Brock Schrage Junior Highland 2:51.91 2:42.20 2:18.63 -
16 Michael Hrabak Junior Pana 1:44.52 1:51.49 2:19.36 -