February 27, 2016
|
Anderson U.-Wellness Center - Anderson, IN
|
200m (Flat)

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Fabian House SR-4 Wabash 8:29.51 9:40.85 8:34.61 10
2 Victor Pataky SR-4 Centre 8:37.45 7:56.06 7:19.84 8
3 Adam Togami SR-4 Wabash 8:39.34 9:10.50 9:52.05 6
4 Isaiah Dodson FR-1 Berea 8:43.25 9:56.51 9:14.65 4
5 Paul Christian FR-1 DePauw 8:48.72 11:27.34 11:22.05 2
6 John Kieffer   Unattached 8:49.69 7:40.83 8:28.51 -
7 Polo Burguete SO-2 DePauw 8:54.09 6:19.21 9:15.46 1
8 Calen Bruner SO-2 Anderson (Ind.) 9:21.89 9:21.89 8:03.23 -
9 Jeremy Johnson JR-3 Berea 9:25.35 10:33.20 8:57.09 -
10 Jacob Sweet SR-4 Manchester 9:26.91 8:41.56 7:56.21 -
11 Codi Wiersema SO-2 Huntington 9:27.76 12:18.09 10:30.22 -
12 Allen Matthews SR-4 Spalding 9:31.82 7:14.59 7:43.18 -
13 Alex Layton FR-1 DePauw 9:31.89 12:00.59 7:20.36 -
14 Matt Millard SR-4 Franklin 9:35.71 6:43.00 7:17.54 -
15 Collin Wesco SO-2 Union (Ky.) 9:36.44 9:30.68 8:38.80 -
16 Trey Drury SR-4 Brescia 9:39.71 7:08.99 9:10.73 -
17 Casey Monti JR-3 Berea 9:45.95 7:31.19 12:00.72 -
18 Kyle Young FR-1 Berea 9:48.34 12:44.85 7:09.49 -
19 Riley Worl JR-3 Manchester 9:49.12 10:48.04 8:44.32 -
20 Brad Wise JR-3 DePauw 9:51.93 11:44.40 12:43.59 -
21 Nathan Smith JR-3 Berea 9:56.04 10:43.73 12:19.09 -
22 Miles Von Herrmann FR-1 DePauw 9:58.32 12:39.87 6:58.83 -
23 Dontrell Carpenter SO-2 Webster 9:58.78 8:11.00 7:35.08 -
24 Brad Reuille FR-1 St. Francis (Ind.) 10:07.30 7:35.48 10:43.74 -
25 Stephen Kays JR-3 Huntington 10:11.00 9:40.45 8:51.57 -
26 Tommy Lindemann SO-2 Spalding 10:13.97 11:58.35 10:13.97 -
27 Jordan Benton SO-2 Webster 10:27.72 9:06.12 10:40.28 -
28 Sean McElroy JR-3 Mount St. Joseph 11:00.00 9:21.00 12:45.60 -
  Bobby Thompson   Unattached DNF DNF DNF -
Men's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
11 Codi Wiersema SO-2 Huntington 9:50.47 9:27.76 10:30.22 -
13 Alex Layton FR-1 DePauw 8:51.86 9:31.89 8:40.42 -
14 Matt Millard SR-4 Franklin 10:21.77 9:35.71 12:11.16 -
15 Collin Wesco SO-2 Union (Ky.) 8:56.09 9:36.44 10:45.62 -
16 Trey Drury SR-4 Brescia 10:26.09 9:39.71 8:41.74 -
17 Casey Monti JR-3 Berea 10:09.39 9:45.95 10:09.39 -
18 Kyle Young FR-1 Berea 11:34.25 9:48.34 11:51.90 -
21 Nathan Smith JR-3 Berea 9:26.24 9:56.04 8:32.60 -
22 Miles Von Herrmann FR-1 DePauw 11:04.14 9:58.32 10:52.17 -
23 Dontrell Carpenter SO-2 Webster 11:52.55 9:58.78 12:04.53 -
24 Brad Reuille FR-1 St. Francis (Ind.) 9:36.94 10:07.30 9:55.16 -
25 Stephen Kays JR-3 Huntington 11:48.76 10:11.00 7:07.70 -
26 Tommy Lindemann SO-2 Spalding 7:34.34 10:13.97 10:56.95 -
27 Jordan Benton SO-2 Webster 9:37.51 10:27.72 12:45.82 -
28 Sean McElroy JR-3 Mount St. Joseph 9:14.40 11:00.00 10:53.40 -
Men's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Fabian House SR-4 Wabash 8:29.51 6:37.42 6:57.80 10
2 Victor Pataky SR-4 Centre 8:37.45 7:25.01 9:03.33 8
3 Adam Togami SR-4 Wabash 8:39.34 10:38.79 8:23.76 6
4 Isaiah Dodson FR-1 Berea 8:43.25 7:56.16 8:53.72 4
5 Paul Christian FR-1 DePauw 8:48.72 10:55.62 8:32.86 2
6 John Kieffer   Unattached 8:49.69 9:05.58 8:49.69 -
7 Polo Burguete SO-2 DePauw 8:54.09 10:40.91 9:04.78 1
8 Calen Bruner SO-2 Anderson (Ind.) 9:21.89 11:47.99 7:01.42 -
9 Jeremy Johnson JR-3 Berea 9:25.35 9:31.01 9:31.01 -
10 Jacob Sweet SR-4 Manchester 9:26.91 7:05.19 8:35.89 -
12 Allen Matthews SR-4 Spalding 9:31.82 10:34.72 9:03.23 -
19 Riley Worl JR-3 Manchester 9:49.12 10:24.47 11:11.60 -
20 Brad Wise JR-3 DePauw 9:51.93 9:46.01 9:46.01 -
  Bobby Thompson   Unattached DNF DNF DNF -