February 6, 2016
|
Anderson U.-Wellness Center - Anderson, IN
|
200m (Flat)

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Jake Gehman JR-3 Anderson (Ind.) 2:16.63 1:26.30 1:56.26 1:43.08 1:59.85 10
2 Tanner Carson FR-1 Berea 2:23.61 1:25.69 1:53.44 2:29.65 2:00.68 8
3 Luke Graber JR-3 Goshen 2:20.03 2:10.29 1:28.89 2:05.42 2:01.76 6
4 Ryan Watson SR-4 Albion 1:43.67 2:14.16 2:00.74 1:47.33 2:01.96 4
5 Jacob Butsch FR-1 Anderson (Ind.) 1:37.50 2:16.24 2:37.49 1:56.24 2:04.99 2
6 Elijah Washington FR-1 Anderson (Ind.) 2:01.56 1:28.98 1:50.29 1:35.25 2:05.32 1
7 Sage Henderson JR-3 Indiana East 1:51.17 1:57.48 2:27.80 1:47.38 2:06.32 -
8 Corbin Flege FR-1 Berea 2:10.51 2:09.24 2:30.78 2:06.70 2:06.70 -
9 Trevor Yoder FR-1 Goshen 2:26.63 1:49.65 1:45.83 2:41.93 2:07.50 -
10 Matthew Lawrence FR-1 Anderson (Ind.) 1:54.98 1:52.42 2:40.97 1:56.26 2:07.75 -
11 Shane Mills FR-1 Albion 2:31.30 2:14.64 1:41.30 2:21.05 2:08.22 -
12 Caleb Flege FR-1 Berea 1:57.79 2:22.38 2:46.97 2:05.55 2:09.43 -
13 Alec Badgley FR-1 Albion 2:32.84 2:00.46 1:46.21 1:33.26 2:09.52 -
14 Kyle Young FR-1 Berea 2:16.22 2:46.06 1:51.57 2:11.03 2:09.73 -
15 Evan Reister JR-3 Transylvania 2:50.27 2:39.71 2:35.75 1:52.20 2:11.99 -
16 Brian Mudrak FR-1 Transylvania 2:43.96 2:46.65 2:31.86 1:59.61 2:14.39 -
17 Austin Kimble FR-1 Manchester 1:40.57 2:01.53 2:12.70 3:00.19 2:19.68 -
18 Brandon Yearout FR-1 Berea 2:53.84 2:31.23 2:17.09 2:18.51 2:21.33 -
19 Brandon Blackmer SO-2 Manchester 1:42.32 1:52.27 2:39.17 2:30.64 2:22.11 -
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
3 Luke Graber JR-3 Goshen 2:04.20 2:01.76 2:33.42 2:28.55 6
8 Corbin Flege FR-1 Berea 2:30.78 2:06.70 1:52.77 2:23.18 -
9 Trevor Yoder FR-1 Goshen 1:36.90 2:07.50 2:10.05 1:35.63 -
12 Caleb Flege FR-1 Berea 2:22.38 2:09.43 2:09.43 1:35.78 -
14 Kyle Young FR-1 Berea 1:46.38 2:09.73 2:34.38 1:47.68 -
15 Evan Reister JR-3 Transylvania 2:04.07 2:11.99 1:54.84 1:45.60 -
16 Brian Mudrak FR-1 Transylvania 2:23.80 2:14.39 1:50.20 2:33.21 -
17 Austin Kimble FR-1 Manchester 2:30.86 2:19.68 2:28.06 2:36.45 -
18 Brandon Yearout FR-1 Berea 2:01.55 2:21.33 2:25.57 2:29.81 -
19 Brandon Blackmer SO-2 Manchester 2:02.22 2:22.11 2:23.54 2:54.80 -
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Jake Gehman JR-3 Anderson (Ind.) 1:59.85 1:40.68 1:53.86 2:15.43 10
2 Tanner Carson FR-1 Berea 2:00.68 1:38.96 1:36.55 1:28.10 8
4 Ryan Watson SR-4 Albion 2:01.96 2:05.62 2:19.04 2:28.80 4
5 Jacob Butsch FR-1 Anderson (Ind.) 2:04.99 2:09.99 2:29.99 2:34.99 2
6 Elijah Washington FR-1 Anderson (Ind.) 2:05.32 2:29.13 1:39.01 2:09.08 1
7 Sage Henderson JR-3 Indiana East 2:06.32 2:17.69 2:32.85 2:07.59 -
10 Matthew Lawrence FR-1 Anderson (Ind.) 2:07.75 2:06.48 2:43.52 2:21.81 -
11 Shane Mills FR-1 Albion 2:08.22 2:37.71 1:36.17 1:55.40 -
13 Alec Badgley FR-1 Albion 2:09.52 2:09.52 2:00.46 2:04.34 -