February 6, 2016
|
Anderson U.-Wellness Center - Anderson, IN
|
200m (Flat)

Men's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Mitch Clinton SR-4 Albion 4:29.15 5:06.83 3:27.25 3:16.48 5:39.13 10
2 Emmanuell Kemei SO-2 Berea 4:30.26 5:13.51 5:48.64 4:51.88 4:08.64 8
3 Mitch Klingler   Unattached 4:30.72 3:47.41 4:41.55 5:08.62 4:36.14 -
4 Jon Haadsma FR-1 Albion 4:36.22 4:41.75 5:31.47 4:25.18 5:28.71 6
5 Ryan Watson SR-4 Albion 4:37.82 4:37.82 5:47.28 4:46.16 5:52.84 4
6 Calen Bruner SO-2 Anderson (Ind.) 4:38.56 5:00.85 3:51.21 6:02.13 3:37.28 2
7 Alex Gudeman JR-3 Manchester 4:39.93 4:48.33 4:09.14 4:53.93 5:58.31 1
8 Tanner Carson FR-1 Berea 4:40.76 5:39.72 5:22.88 5:31.30 5:34.11 -
9 Casey Monti JR-3 Berea 4:42.77 3:43.39 5:22.36 3:43.39 5:53.47 -
10 Kyle Young FR-1 Berea 4:44.99 4:47.84 4:10.80 3:36.60 3:22.35 -
11 Alex Dermody SO-2 Albion 4:45.41 5:48.20 5:19.66 4:36.85 5:13.96 -
12 Kyle Braun SR-4 Albion 4:46.26 4:37.68 4:29.09 5:57.83 5:06.30 -
13 Zane Brooks FR-1 Albion 4:51.34 5:00.08 4:16.38 4:19.30 4:33.86 -
14 Blake Brooks FR-1 Indiana East 4:52.76 3:39.57 4:58.62 5:13.26 4:35.20 -
15 Trevor Yoder FR-1 Goshen 4:56.05 5:43.42 5:16.78 5:43.42 4:29.41 -
16 Kyle Sprague JR-3 Transylvania 4:56.34 5:11.16 3:39.30 5:52.65 4:08.93 -
17 Ronald Smith FR-1 Thomas More 4:58.62 6:04.32 6:28.21 3:32.02 6:28.21 -
18 Cole Dudley FR-1 Indiana East 5:02.40 3:49.83 4:20.07 4:14.02 6:21.03 -
19 Brian Mudrak FR-1 Transylvania 5:07.15 4:51.80 6:33.16 6:30.08 4:51.80 -
20 Joshua Pusateri FR-1 Thomas More 5:08.72 5:55.03 5:42.68 5:48.86 4:19.33 -
21 Alex Steiner FR-1 Goshen 5:10.39 5:25.91 4:05.21 6:12.47 6:00.06 -
22 Andrew Buelterman FR-1 Thomas More 5:10.51 6:12.62 4:51.88 4:08.41 5:22.93 -
23 Zack Vanderkooi SO-2 Albion 5:12.28 6:08.49 5:21.65 6:08.49 5:40.39 -
24 Jose Ortiz FR-1 Goshen 5:16.07 6:47.73 6:41.41 3:57.06 4:57.11 -
Men's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
14 Blake Brooks FR-1 Indiana East 4:43.98 4:11.78 4:52.76 4:05.92 -
15 Trevor Yoder FR-1 Goshen 4:44.21 6:18.95 4:56.05 4:41.25 -
16 Kyle Sprague JR-3 Transylvania 5:05.23 6:22.28 4:56.34 6:13.39 -
17 Ronald Smith FR-1 Thomas More 3:29.04 4:55.64 4:58.62 4:19.80 -
18 Cole Dudley FR-1 Indiana East 3:58.90 3:49.83 5:02.40 5:17.52 -
19 Brian Mudrak FR-1 Transylvania 5:47.08 5:50.15 5:07.15 4:30.30 -
20 Joshua Pusateri FR-1 Thomas More 4:31.68 5:36.51 5:08.72 4:16.24 -
21 Alex Steiner FR-1 Goshen 6:18.68 4:14.52 5:10.39 6:18.68 -
22 Andrew Buelterman FR-1 Thomas More 5:10.51 3:49.78 5:10.51 4:48.78 -
23 Zack Vanderkooi SO-2 Albion 4:31.69 5:24.78 5:12.28 5:06.04 -
24 Jose Ortiz FR-1 Goshen 3:50.74 3:44.41 5:16.07 4:00.22 -
Men's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Mitch Clinton SR-4 Albion 3:59.55 5:25.68 4:29.15 10
2 Emmanuell Kemei SO-2 Berea 4:27.56 4:49.18 4:30.26 8
3 Mitch Klingler   Unattached 5:16.75 3:52.82 4:30.72 -
4 Jon Haadsma FR-1 Albion 5:03.85 3:49.27 4:36.22 6
5 Ryan Watson SR-4 Albion 5:16.72 5:55.61 4:37.82 4
6 Calen Bruner SO-2 Anderson (Ind.) 5:37.06 4:16.28 4:38.56 2
7 Alex Gudeman JR-3 Manchester 4:17.54 4:11.94 4:39.93 1
8 Tanner Carson FR-1 Berea 3:16.54 5:25.69 4:40.76 -
9 Casey Monti JR-3 Berea 4:37.12 4:20.15 4:42.77 -
10 Kyle Young FR-1 Berea 6:07.64 5:30.59 4:44.99 -
11 Alex Dermody SO-2 Albion 4:48.27 4:39.71 4:45.41 -
12 Kyle Braun SR-4 Albion 3:31.84 3:40.42 4:46.26 -
13 Zane Brooks FR-1 Albion 3:23.94 5:14.65 4:51.34 -