January 16, 2016
|
RIT-Gordon FH - Rochester, NY
|
200m (Flat)

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Olivia Ryan FR-1 SUNY Geneseo 2:30.71 2:22.18 10
2 Melissa Whyman SO-2 SUNY Geneseo 2:13.53 2:25.14 8
3 Elise Ramirez FR-1 SUNY Geneseo 2:28.65 2:25.73 6
4 Rachel Hutchinson JR-3 Roberts Wesleyan 1:49.78 2:26.37 5
5 Mackenzie Ross JR-3 SUNY Geneseo 2:29.04 2:27.56 4
6 Courtney Sargent FR-1 PSU-Behrend 2:25.73 2:28.70 3
7 Madison Gosch SO-2 Roberts Wesleyan 2:22.93 2:28.88 2
8 Juliette Miller FR-1 St. John Fisher 3:05.58 2:29.66 1
9 Jacqueline Huben SR-4 SUNY Geneseo 2:16.25 2:31.38 -
10 Alexis Scott FR-1 RIT 3:04.48 2:32.46 -
11 Alicia Sutphin SR-4 RIT 1:50.25 2:33.12 -
12 Shannon Murphy SR-4 SUNY Geneseo 2:52.43 2:35.34 -
13 Katlin Shippy SR-4 St. John Fisher 2:37.84 2:36.27 -
14 Jeriann Beiter SO-2 RIT 2:07.78 2:37.75 -
15 Mary Pelkowski JR-3 St. John Fisher 1:53.80 2:38.05 -
16 Katelyn Hancock FR-1 PSU-Behrend 2:29.28 2:38.80 -
17 Danuta Warner FR-1 Roberts Wesleyan 2:31.41 2:39.37 -
18 Nicole Mackey FR-1 Mansfield 3:13.22 2:42.37 -
19 Sydney Saccone JR-3 St. John Fisher 2:39.49 2:42.74 -
20 Hayley Johnston SO-2 Brockport St. 2:15.44 2:43.18 -
21 Taylor Parry FR-1 SUNY Geneseo 1:57.58 2:43.30 -
22 Chelsea Barvian FR-1 St. John Fisher 2:31.59 2:44.77 -
23 Marisa Gosdeck SO-2 Brockport St. 2:18.92 2:47.37 -
24 Shayna Gray JR-3 RIT 2:18.46 2:48.85 -
25 Brianna Byrnes JR-3 Alfred State 3:21.64 2:49.44 -
26 Sarah Morin SO-2 Mansfield 3:16.32 2:50.71 -
27 Kelly Healy JR-3 Alfred State 2:27.27 2:51.24 -
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Olivia Ryan FR-1 SUNY Geneseo 2:22.18 2:02.28 1:56.59 2:30.71 2:49.20 2:15.08 10
2 Melissa Whyman SO-2 SUNY Geneseo 2:25.14 2:19.34 1:41.60 2:33.85 2:52.72 2:07.73 8
3 Elise Ramirez FR-1 SUNY Geneseo 2:25.73 2:57.79 2:22.82 2:12.62 2:49.05 2:18.45 6
5 Mackenzie Ross JR-3 SUNY Geneseo 2:27.56 1:55.10 2:45.27 1:43.30 1:56.58 2:21.66 4
6 Courtney Sargent FR-1 PSU-Behrend 2:28.70 3:05.88 2:25.73 2:51.01 3:02.90 2:53.98 3
9 Jacqueline Huben SR-4 SUNY Geneseo 2:31.38 1:55.05 3:13.77 2:23.81 2:13.22 2:35.93 -
11 Alicia Sutphin SR-4 RIT 2:33.12 2:10.16 1:48.72 2:53.03 2:22.41 2:45.37 -
12 Shannon Murphy SR-4 SUNY Geneseo 2:35.34 3:07.97 3:14.18 3:07.97 2:16.70 3:14.18 -
23 Marisa Gosdeck SO-2 Brockport St. 2:47.37 2:02.18 2:25.62 2:35.66 2:52.40 3:05.78 -
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
4 Rachel Hutchinson JR-3 Roberts Wesleyan 2:41.01 2:27.84 2:26.37 5
7 Madison Gosch SO-2 Roberts Wesleyan 2:16.97 2:45.26 2:28.88 2
8 Juliette Miller FR-1 St. John Fisher 1:56.74 1:47.76 2:29.66 1
10 Alexis Scott FR-1 RIT 2:18.74 2:50.76 2:32.46 -
13 Katlin Shippy SR-4 St. John Fisher 3:05.97 3:10.65 2:36.27 -
14 Jeriann Beiter SO-2 RIT 2:39.33 2:10.94 2:37.75 -
16 Katelyn Hancock FR-1 PSU-Behrend 2:11.81 3:24.86 2:38.80 -
17 Danuta Warner FR-1 Roberts Wesleyan 2:17.06 2:28.22 2:39.37 -
20 Hayley Johnston SO-2 Brockport St. 3:27.24 2:04.02 2:43.18 -
21 Taylor Parry FR-1 SUNY Geneseo 2:15.54 2:41.67 2:43.30 -
Women's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
15 Mary Pelkowski JR-3 St. John Fisher 2:20.67 2:04.86 2:38.05 3:09.66 -
18 Nicole Mackey FR-1 Mansfield 2:00.16 3:19.72 2:42.37 1:58.53 -
19 Sydney Saccone JR-3 St. John Fisher 1:53.92 2:16.71 2:42.74 2:55.76 -
22 Chelsea Barvian FR-1 St. John Fisher 3:09.49 3:25.97 2:44.77 2:13.47 -
24 Shayna Gray JR-3 RIT 2:30.28 3:37.82 2:48.85 3:29.38 -
25 Brianna Byrnes JR-3 Alfred State 2:12.17 2:03.70 2:49.44 2:34.19 -
26 Sarah Morin SO-2 Mansfield 3:24.86 3:26.56 2:50.71 3:07.79 -
27 Kelly Healy JR-3 Alfred State 2:54.67 3:22.07 2:51.24 3:06.66 -