January 29, 2016
|
Bucknell-Gerhard Field House - Lewisburg, PA
|
200m (Flat)

Women's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Hannah Boudreau SO-2 Bloomsburg 10:14.26 7:28.41 7:28.41
2 Sara Rosenzweig JR-3 SUNY Geneseo 10:17.33 10:04.99 11:56.11
3 Winny Chen SR-4 SUNY Geneseo 10:18.56 12:22.28 8:08.67
4 Kelsey Patrick SR-4 Lebanon Valley 10:21.29 10:58.57 10:46.15
5 Marissa Cossaro JR-3 SUNY Geneseo 10:25.39 12:55.49 12:55.49
6 Ashley Peppriell JR-3 SUNY Geneseo 10:27.62 7:31.89 9:24.86
7 Sofia Canning SO-2 Dickinson 10:28.48 9:31.92 13:18.17
8 Caitlyn Reese SO-2 Shippensburg 10:28.83 7:57.91 7:32.76
9 Alison Billas SR-4 Bucknell 10:29.31 7:58.28 11:25.95
10 Carly Shea   Unattached 10:33.86 10:40.20 13:18.67
11 Katie O'Regan   Unattached 10:36.44 10:04.62 13:09.19
12 Allie Fernandez FR-1 SUNY Geneseo 10:37.89 10:37.89 9:02.21
13 Brennan Sharkey SO-2 Bucknell 10:40.36 7:53.87 12:03.61
14 Cynthia Adams   Unattached 10:40.75 13:27.35 13:33.76
15 Bryanna Dissinger SO-2 Shippensburg 10:44.11 12:20.73 10:50.56
16 Laura Barreca FR-1 SUNY Geneseo 10:47.20 7:45.99 11:51.92
17 Bethany Killmon JR-3 Misericordia 10:47.57 8:44.54 10:02.24
18 Carly Pierson SR-4 Dickinson 10:49.59 12:01.05 8:52.67
19 Traci Tempone   Greater Philadelphia 10:51.92 11:57.12 14:07.50
20 Sarah Taylor SO-2 Seton Hill 10:54.72 8:56.87 9:36.16
21 Brooke Madry FR-1 SUNY Geneseo 10:57.64 13:55.21 8:13.23
22 Abby Taylor FR-1 Susquehanna 10:58.07 10:58.07 13:22.85
23 Holly Eliason SO-2 Messiah 11:02.54 12:48.55 9:36.41
24 Natalie Ross SO-2 Messiah 11:05.60 9:32.42 8:19.20
25 Chelsia Poole JR-3 Seton Hill 11:07.91 12:28.06 11:41.31
26 Lucile Ionescu FR-1 Dickinson 11:10.97 10:50.84 9:30.33
27 Sara Christian SO-2 Bucknell 11:13.93 11:40.89 9:53.06
28 Amber Carroll SR-4 Bucknell 11:14.99 14:17.24 8:19.50
29 Sarah Grow SO-2 Lebanon Valley 11:15.53 14:11.17 12:23.09
30 Allison Grose JR-3 Lock Haven 11:19.10 8:36.12 8:02.17
31 Alindon Smith JR-3 West Chester 11:26.64 10:31.71 12:42.17
32 Lisa Wright FR-1 Messiah 11:29.03 9:04.34 8:57.45
33 Emma Mason FR-1 Messiah 11:29.35 8:50.80 8:57.70
34 Catherine Springer JR-3 Messiah 11:29.78 9:11.83 8:30.44
35 Emily White SR-4 Lebanon Valley 11:31.78 11:59.46 8:04.25
36 Emily Leboffe JR-3 Susquehanna 11:32.52 9:41.72 14:04.88
37 Valerie Pagano SO-2 Misericordia 11:34.05 8:47.48 10:31.59
38 Madison Narr FR-1 Bucknell 11:37.67 11:58.60 8:15.35
39 Rebecca Sitler JR-3 Lebanon Valley 11:38.09 8:08.67 9:39.42
40 Steph Dowd JR-3 Lock Haven 11:42.52 8:25.82 9:29.05
41 Alyssa Taylor SO-2 Elizabethtown 11:43.14 13:14.55 13:07.52
42 Amy Gessler JR-3 Elizabethtown 11:55.56 9:18.14 11:48.41
43 Molly O'Hara JR-3 Misericordia 12:07.95 9:13.25 15:24.50
44 Elise Reardon JR-3 Misericordia 12:15.67 8:34.97 8:49.69
45 Brittany Finn SO-2 Gwynedd-Mercy 12:17.12 15:21.40 8:43.36
46 Meredith Hartz FR-1 Misericordia 12:21.36 15:26.70 10:07.92
  Sarah Decker JR-3 Bucknell DNF DNF DNF
Women's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
31 Alindon Smith JR-3 West Chester 9:16.18 13:09.64 11:26.64
32 Lisa Wright FR-1 Messiah 9:59.46 12:17.27 11:29.03
33 Emma Mason FR-1 Messiah 8:37.02 9:25.27 11:29.35
34 Catherine Springer JR-3 Messiah 10:55.29 12:04.27 11:29.78
38 Madison Narr FR-1 Bucknell 14:32.09 8:08.37 11:37.67
40 Steph Dowd JR-3 Lock Haven 11:35.50 9:50.12 11:42.52
43 Molly O'Hara JR-3 Misericordia 9:13.25 12:15.23 12:07.95
44 Elise Reardon JR-3 Misericordia 14:35.45 8:42.33 12:15.67
45 Brittany Finn SO-2 Gwynedd-Mercy 13:45.58 11:32.90 12:17.12
46 Meredith Hartz FR-1 Misericordia 8:38.96 9:38.26 12:21.36
Women's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
23 Holly Eliason SO-2 Messiah 10:55.92 11:29.05 11:35.67 11:02.54 9:09.91 9:56.29
24 Natalie Ross SO-2 Messiah 13:52.00 11:05.60 13:52.00 11:05.60 8:25.86 11:32.23
26 Lucile Ionescu FR-1 Dickinson 10:24.01 14:18.85 10:50.84 11:10.97 10:37.43 11:24.39
28 Amber Carroll SR-4 Bucknell 10:07.50 14:10.49 12:29.24 11:14.99 12:29.24 13:09.74
30 Allison Grose JR-3 Lock Haven 13:07.76 14:02.09 13:21.34 11:19.10 14:36.04 10:31.57
35 Emily White SR-4 Lebanon Valley 13:43.22 11:59.46 10:15.69 11:31.78 14:38.56 14:24.73
36 Emily Leboffe JR-3 Susquehanna 10:50.97 14:11.80 8:25.54 11:32.52 14:11.80 12:27.93
37 Valerie Pagano SO-2 Misericordia 10:31.59 9:01.36 9:49.95 11:34.05 8:33.60 9:15.24
39 Rebecca Sitler JR-3 Lebanon Valley 13:29.79 14:46.58 10:56.21 11:38.09 8:36.59 13:36.77
41 Alyssa Taylor SO-2 Elizabethtown 11:43.14 11:36.11 12:39.40 11:43.14 12:04.24 14:38.93
42 Amy Gessler JR-3 Elizabethtown 8:35.21 11:41.25 15:08.77 11:55.56 9:10.99 15:15.92
Women's 3000 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
14 Cynthia Adams   Unattached 10:40.75
15 Bryanna Dissinger SO-2 Shippensburg 10:44.11
16 Laura Barreca FR-1 SUNY Geneseo 10:47.20
17 Bethany Killmon JR-3 Misericordia 10:47.57
18 Carly Pierson SR-4 Dickinson 10:49.59
19 Traci Tempone   Greater Philadelphia 10:51.92
20 Sarah Taylor SO-2 Seton Hill 10:54.72
21 Brooke Madry FR-1 SUNY Geneseo 10:57.64
22 Abby Taylor FR-1 Susquehanna 10:58.07
25 Chelsia Poole JR-3 Seton Hill 11:07.91
27 Sara Christian SO-2 Bucknell 11:13.93
29 Sarah Grow SO-2 Lebanon Valley 11:15.53
  Sarah Decker JR-3 Bucknell DNF
Women's 3000 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Hannah Boudreau SO-2 Bloomsburg 10:14.26
2 Sara Rosenzweig JR-3 SUNY Geneseo 10:17.33
3 Winny Chen SR-4 SUNY Geneseo 10:18.56
4 Kelsey Patrick SR-4 Lebanon Valley 10:21.29
5 Marissa Cossaro JR-3 SUNY Geneseo 10:25.39
6 Ashley Peppriell JR-3 SUNY Geneseo 10:27.62
7 Sofia Canning SO-2 Dickinson 10:28.48
8 Caitlyn Reese SO-2 Shippensburg 10:28.83
9 Alison Billas SR-4 Bucknell 10:29.31
10 Carly Shea   Unattached 10:33.86
11 Katie O'Regan   Unattached 10:36.44
12 Allie Fernandez FR-1 SUNY Geneseo 10:37.89
13 Brennan Sharkey SO-2 Bucknell 10:40.36