January 29, 2016
|
Bucknell-Gerhard Field House - Lewisburg, PA
|
200m (Flat)

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Ben Robinson SR-4 Lock Haven 7:48.13 6:41.98 8:28.83
2 Travis Briggs JR-3 SUNY Geneseo 10:10.70 10:00.35 8:37.54
3 Andrew Kuchta SR-4 Bucknell 8:43.07 10:16.29 8:37.89
4 Alfredo Mazzuca JR-3 SUNY Geneseo 9:20.04 6:28.92 8:38.55
5 Braden Bruning SR-4 Shippensburg 6:50.91 10:29.37 8:40.14
6 Charles Murphy Senior Philadelphia Runner 9:17.42 6:30.72 8:40.95
7 Jared Schatz SR-4 Messiah 9:18.36 8:00.09 8:41.83
8 Andrew Kirna SR-4 Bucknell 9:33.12 6:39.60 8:45.79
9 Daniel Neiswender SO-2 Bloomsburg 7:11.58 11:27.33 8:52.81
10 Cole Nissley FR-1 Shippensburg 7:54.80 11:17.52 8:53.48
11 Steve Maine SO-2 Kutztown 10:57.02 9:42.24 8:54.16
12 Andrew Goelz SR-4 Lebanon Valley 11:24.36 6:51.68 8:54.65
13 Michael Stetson   Unattached 9:49.38 6:31.14 8:55.80
14 Christopher Scheib SR-4 Messiah 11:34.24 11:23.48 8:58.17
15 Cameron Shirk SR-4 Messiah 8:01.65 11:38.13 9:01.18
16 Eric Deignan JR-3 Misericordia 8:13.66 7:35.69 9:02.48
17 Kevin Brandon   Philadelphia Runner Track 9:52.67 6:20.62 9:03.73
18 Sean Welch FR-1 SUNY Geneseo 9:00.98 11:06.66 9:06.44
19 Luke Holtzman FR-1 SUNY Geneseo 6:22.75 10:45.20 9:06.78
20 Josh Pardoe JR-3 Messiah 7:42.21 11:27.80 9:10.24
21 Kaleb Burch SO-2 Messiah 11:51.99 8:16.74 9:11.93
22 Alexander Fitch FR-1 Misericordia 8:58.10 8:52.55 9:14.74
23 Ryan Conway SR-4 Elizabethtown 6:33.96 7:12.80 9:14.87
24 Brendan Wortner SR-4 SUNY Geneseo 8:59.99 9:16.69 9:16.69
25 Nick McGuire FR-1 Bloomsburg 8:17.11 11:21.43 9:18.55
26 Benjamin Mueller JR-3 Bucknell 11:02.54 10:00.78 9:21.47
27 Andrew Dombrowiecki JR-3 West Chester 7:18.29 6:38.95 9:21.90
28 Benjamin Schott FR-1 Messiah 12:10.66 12:10.66 9:22.04
29 Conor Dimond JR-3 Juniata 10:25.90 7:59.29 9:23.87
30 Peter Lynch JR-3 Susquehanna 11:13.33 7:27.00 9:25.82
31 Nicholas Sturm SO-2 Alvernia 12:16.56 11:08.57 9:26.58
32 David Moretz SO-2 Messiah 11:49.13 11:09.42 9:27.30
33 Greg Van Dongen SR-4 Juniata 8:04.77 11:58.59 9:30.31
34 Jerrod Sunderland FR-1 Seton Hill 7:11.56 10:27.20 9:35.41
35 Anthony Camasso SO-2 Seton Hill 9:06.54 10:34.69 9:47.67
36 Edgar Makimoto JR-3 PSU-Harrisburg 9:11.66 11:58.44 10:41.46
Men's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
20 Josh Pardoe JR-3 Messiah 9:10.24 8:15.22
22 Alexander Fitch FR-1 Misericordia 9:14.74 8:24.82
27 Andrew Dombrowiecki JR-3 West Chester 9:21.90 7:52.00
28 Benjamin Schott FR-1 Messiah 9:22.04 8:37.08
29 Conor Dimond JR-3 Juniata 9:23.87 10:25.90
30 Peter Lynch JR-3 Susquehanna 9:25.82 7:15.69
31 Nicholas Sturm SO-2 Alvernia 9:26.58 8:12.93
32 David Moretz SO-2 Messiah 9:27.30 12:00.48
33 Greg Van Dongen SR-4 Juniata 9:30.31 9:24.61
35 Anthony Camasso SO-2 Seton Hill 9:47.67 11:45.21
36 Edgar Makimoto JR-3 PSU-Harrisburg 10:41.46 13:41.07
Men's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
9 Daniel Neiswender SO-2 Bloomsburg 8:58.14 8:52.81
14 Christopher Scheib SR-4 Messiah 9:41.23 8:58.17
15 Cameron Shirk SR-4 Messiah 9:33.65 9:01.18
16 Eric Deignan JR-3 Misericordia 7:19.41 9:02.48
17 Kevin Brandon   Philadelphia Runner Track 9:30.92 9:03.73
18 Sean Welch FR-1 SUNY Geneseo 8:11.80 9:06.44
19 Luke Holtzman FR-1 SUNY Geneseo 6:22.75 9:06.78
21 Kaleb Burch SO-2 Messiah 11:35.44 9:11.93
23 Ryan Conway SR-4 Elizabethtown 7:12.80 9:14.87
25 Nick McGuire FR-1 Bloomsburg 8:28.28 9:18.55
26 Benjamin Mueller JR-3 Bucknell 8:53.40 9:21.47
34 Jerrod Sunderland FR-1 Seton Hill 8:37.87 9:35.41
Men's 3000 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Ben Robinson SR-4 Lock Haven 6:01.27 6:06.36 8:28.83 7:02.33 6:21.63
2 Travis Briggs JR-3 SUNY Geneseo 6:07.46 8:16.84 8:37.54 8:42.72 6:02.28
3 Andrew Kuchta SR-4 Bucknell 7:25.39 7:04.67 8:37.89 6:59.49 10:11.11
4 Alfredo Mazzuca JR-3 SUNY Geneseo 7:51.88 6:18.55 8:38.55 9:40.78 6:02.99
5 Braden Bruning SR-4 Shippensburg 6:45.71 9:11.35 8:40.14 6:14.50 7:01.32
6 Charles Murphy Senior Philadelphia Runner 10:14.73 8:51.37 8:40.95 7:38.44 7:38.44
7 Jared Schatz SR-4 Messiah 8:05.31 9:07.93 8:41.83 10:15.76 8:41.83
8 Andrew Kirna SR-4 Bucknell 7:21.67 11:02.50 8:45.79 9:48.89 10:25.69
10 Cole Nissley FR-1 Shippensburg 11:06.85 6:24.11 8:53.48 9:41.50 10:13.51
11 Steve Maine SO-2 Kutztown 6:56.65 7:18.02 8:54.16 10:57.02 6:24.60
12 Andrew Goelz SR-4 Lebanon Valley 10:46.93 7:13.07 8:54.65 9:21.39 8:33.27
13 Michael Stetson   Unattached 9:06.52 10:42.96 8:55.80 10:32.25 10:00.10
24 Brendan Wortner SR-4 SUNY Geneseo 10:29.06 8:59.99 9:16.69 9:55.66 6:51.95