January 22-23, 2016
|
Olivet Nazarene-Student Rec. Center - Bourbonnais, IL
|
200m (Flat)

Women's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Emily Paull SR-4 Aurora 5:59.76 5:12.83 4:19.65 5:06.58 5:03.45 10
2 Jackie Schane FR-1 Aurora 5:58.07 5:16.87 5:54.90 5:26.38 4:57.86 8
3 Megan Shaffer FR-1 Lewis 3:47.20 5:24.57 6:52.21 4:09.92 4:55.36 6
4 Emily Shultz SR-4 Columbia (Mo.) 3:47.62 5:25.16 5:21.91 3:47.62 4:46.14 5
5 Jessica Campbell SO-2 Aurora 6:54.42 5:26.31 4:56.95 5:39.37 5:19.79 4
6 Molly Ogren SO-2 Lewis 5:28.18 5:28.18 4:45.52 4:19.27 6:10.85 3
7 Stephanie Nielsen JR-3 Lewis 5:07.72 5:30.88 6:50.30 7:06.84 4:28.02 2
8 Ashley Lafayette FR-1 Lewis 6:07.70 5:31.26 5:01.45 7:04.02 7:04.02 1
9 Hollie Sinn SO-2 Lewis 6:37.52 5:34.05 5:50.76 6:57.57 4:20.56 -
10 Tatiana Arturo JR-3 Benedictine (Ill.) 6:34.38 5:37.07 3:55.95 5:40.44 6:54.60 -
11 Megan Burgener JR-3 Lewis 6:48.98 5:38.00 4:27.02 4:20.26 7:19.40 -
12 Marisol Lazaro JR-3 Aurora 4:35.54 5:40.17 4:42.35 6:14.19 5:36.77 -
13 Paige Gatter SR-4 Lewis 6:48.40 5:43.19 6:17.51 7:22.72 6:24.38 -
14 Kaley McLawhorn SO-2 Lewis 5:22.70 5:43.29 5:53.59 6:45.09 4:31.20 -
15 Andrea Holm JR-3 Lewis 7:00.67 5:44.81 4:01.37 7:00.67 4:42.75 -
16 Abby Tripp FR-1 Lewis 7:11.93 5:45.54 5:14.45 6:23.55 7:29.21 -
17 Abril Malagon SO-2 Lewis 4:23.20 5:50.93 5:08.82 5:57.95 6:47.08 -
18 Rachel Scianna SR-4 Benedictine (Ill.) 4:46.20 5:53.33 6:11.00 6:39.27 7:04.00 -
19 Rebekah Stayton SR-4 Bethel (Ind.) 4:46.35 5:53.51 7:39.57 6:00.58 4:28.67 -
20 Christine Cano SO-2 Olivet Nazarene 4:24.95 5:58.04 4:53.60 5:43.72 7:41.88 -
21 Felicia Klingenberg SO-2 Olivet Nazarene 5:44.27 5:58.61 5:04.82 5:26.34 4:50.48 -
22 Lydia Dykhouse SO-2 Bethel (Ind.) 5:39.55 6:09.07 6:31.22 4:33.12 6:05.38 -
23 Hope Fathman FR-1 Trinity Christian 7:19.90 6:09.66 4:59.43 6:28.15 5:17.91 -
24 Emily Vanderwaal JR-3 Aurora 6:42.78 6:12.94 5:50.57 8:04.83 5:43.11 -
25 Sarah Hussey SR-4 Benedictine (Ill.) 4:36.56 6:13.72 4:32.82 7:28.47 6:58.57 -
26 Stephani LaCasse SO-2 Olivet Nazarene 7:46.46 6:19.23 5:10.97 5:52.69 4:29.26 -
27 Abigail Nielsen FR-1 UNAT-Aurora 4:59.91 6:24.49 5:22.98 7:33.70 8:08.31 -
28 Sabina Bukowska SO-2 Benedictine (Ill.) 6:24.81 6:28.69 6:55.90 4:43.75 6:20.92 -
29 Aubrey Kelson FR-1 Aurora 7:52.04 6:33.36 7:20.57 6:41.23 7:55.97 -
30 Nikki Burke SO-2 Aurora 6:31.66 6:35.61 6:19.79 7:19.13 5:52.10 -
31 Christine Dorband SO-2 Olivet Nazarene 7:54.48 6:38.72 8:06.44 6:34.74 5:46.89 -
32 Janeth Sanchez FR-1 Aurora 8:03.76 6:46.52 6:54.65 8:15.96 8:15.96 -
33 Aubrey Green JR-3 Bethel (Ind.) 6:14.12 6:46.65 8:03.92 5:45.66 8:20.18 -
34 Christina Vargas FR-1 Olivet Nazarene 6:16.42 6:49.15 5:55.96 6:40.97 7:13.70 -
35 Jessica Ruiz-Arteaga FR-1 Aurora 6:59.67 7:08.23 7:16.80 4:59.76 9:16.70 -
36 Alejandra Zamudio FR-1 Olivet Nazarene 8:45.35 8:30.04 7:33.94 9:41.45 6:37.84 -
Women's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Emily Paull SR-4 Aurora 5:12.83 3:42.11 10
2 Jackie Schane FR-1 Aurora 5:16.87 5:35.89 8
3 Megan Shaffer FR-1 Lewis 5:24.57 5:57.03 6
4 Emily Shultz SR-4 Columbia (Mo.) 5:25.16 4:55.90 5
5 Jessica Campbell SO-2 Aurora 5:26.31 5:39.37 4
6 Molly Ogren SO-2 Lewis 5:28.18 3:59.58 3
7 Stephanie Nielsen JR-3 Lewis 5:30.88 3:54.93 2
8 Ashley Lafayette FR-1 Lewis 5:31.26 4:18.39 1
9 Hollie Sinn SO-2 Lewis 5:34.05 6:20.82 -
11 Megan Burgener JR-3 Lewis 5:38.00 4:23.64 -
13 Paige Gatter SR-4 Lewis 5:43.19 7:19.29 -
15 Andrea Holm JR-3 Lewis 5:44.81 6:02.05 -
Women's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
10 Tatiana Arturo JR-3 Benedictine (Ill.) 6:17.52 4:36.40 5:37.07 5:23.59 -
12 Marisol Lazaro JR-3 Aurora 4:25.34 4:18.53 5:40.17 6:51.61 -
14 Kaley McLawhorn SO-2 Lewis 5:15.83 5:12.40 5:43.29 6:07.32 -
16 Abby Tripp FR-1 Lewis 4:46.80 4:36.44 5:45.54 6:37.38 -
17 Abril Malagon SO-2 Lewis 5:47.42 4:33.73 5:50.93 7:08.14 -
18 Rachel Scianna SR-4 Benedictine (Ill.) 7:28.73 5:00.33 5:53.33 4:56.80 -
19 Rebekah Stayton SR-4 Bethel (Ind.) 5:28.77 5:04.02 5:53.51 4:32.21 -
20 Christine Cano SO-2 Olivet Nazarene 6:30.27 7:45.46 5:58.04 5:29.40 -
21 Felicia Klingenberg SO-2 Olivet Nazarene 5:55.03 7:17.51 5:58.61 5:29.93 -
22 Lydia Dykhouse SO-2 Bethel (Ind.) 5:35.86 7:08.13 6:09.07 7:45.03 -
25 Sarah Hussey SR-4 Benedictine (Ill.) 7:17.26 7:35.94 6:13.72 5:40.09 -
Women's Mile Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
23 Hope Fathman FR-1 Trinity Christian 5:25.30 6:17.06 6:13.36 7:08.81 6:09.66 -
24 Emily Vanderwaal JR-3 Aurora 5:39.38 6:42.78 4:39.71 4:58.36 6:12.94 -
26 Stephani LaCasse SO-2 Olivet Nazarene 4:25.47 6:49.57 4:52.01 5:41.31 6:19.23 -
27 Abigail Nielsen FR-1 UNAT-Aurora 7:49.08 7:56.77 4:29.15 6:32.18 6:24.49 -
28 Sabina Bukowska SO-2 Benedictine (Ill.) 6:40.35 8:09.75 6:55.90 5:45.94 6:28.69 -
29 Aubrey Kelson FR-1 Aurora 4:35.36 6:25.50 5:38.29 5:30.43 6:33.36 -
30 Nikki Burke SO-2 Aurora 5:40.23 5:56.05 4:44.84 5:32.32 6:35.61 -
31 Christine Dorband SO-2 Olivet Nazarene 5:58.85 5:26.95 5:07.02 4:43.10 6:38.72 -
32 Janeth Sanchez FR-1 Aurora 6:58.72 7:43.44 7:35.31 5:17.09 6:46.52 -
33 Aubrey Green JR-3 Bethel (Ind.) 6:18.19 7:23.25 8:48.65 8:44.58 6:46.65 -
34 Christina Vargas FR-1 Olivet Nazarene 8:02.80 8:31.44 5:27.32 8:19.17 6:49.15 -
35 Jessica Ruiz-Arteaga FR-1 Aurora 6:25.41 5:25.46 8:33.88 7:12.52 7:08.23 -
36 Alejandra Zamudio FR-1 Olivet Nazarene 10:47.75 7:28.84 8:19.84 5:57.03 8:30.04 -