March 18-19, 2016
|
Emory - Atlanta, GA

Women 1500m Run Un-Seeded

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Diana Petrmichlova SO-2 Augusta 4:58.68 5:58.42 5:58.42 3:43.23 5:14.40 5:42.70
2 Cora Atkinson JR-3 Life 3:56.18 6:39.93 5:43.25 4:05.63 5:14.90 4:08.78
3 Paulette Juieng FR-1 Kennesaw State 5:50.11 6:24.80 3:47.10 6:31.11 5:15.41 5:02.80
4 Reese Bowles FR-1 Piedmont 5:38.79 6:35.78 5:48.29 6:07.28 5:16.62 5:32.46
5 Nia Griffin FR-1 Brenau 4:01.56 5:01.95 4:04.74 6:43.66 5:17.84 6:34.13
6 Savanah Rice FR-1 Reinhardt 4:29.07 4:16.26 4:29.07 6:27.59 5:20.32 4:45.09
7 Taylor Grigsby SO-2 Lincoln Memorial 4:25.09 5:13.59 5:20.05 4:21.86 5:23.28 6:21.47
8 Mykeese Edwards SR-4 Albany State 6:38.46 5:36.91 4:09.45 6:54.66 5:23.95 6:57.90
9 Shea Morris FR-1 GC&SU 4:39.38 6:13.59 4:03.65 4:49.13 5:24.86 4:29.64
10 Allie Utting FR-1 Hope 7:03.71 5:29.19 5:35.71 6:14.82 5:25.93 5:29.19
11 Paige Narciso FR-1 Wittenberg 6:57.01 5:05.37 4:29.25 4:42.39 5:28.35 6:01.19
12 Jasmine Payne SO-2 Augusta 5:19.12 5:19.12 6:08.47 4:42.94 5:28.99 6:51.24
13 Mallory Vest SR-4 Campbellsville 6:48.79 5:32.97 5:46.16 5:42.86 5:29.67 6:12.53
14 Brandi McNeal SR-4 Clark Atlanta 5:46.45 6:16.15 4:07.47 4:14.07 5:29.95 5:39.85
15 Tamera Julkes SO-2 Clark Atlanta 5:24.61 5:31.23 4:01.80 5:51.11 5:31.23 6:34.17
16 Annie Diaz JR-3 Life 6:26.12 4:12.98 5:49.51 7:09.39 5:32.86 4:29.62
17 Jasmine Lee FR-1 Mobile 5:20.20 4:40.18 4:36.84 5:20.20 5:33.54 4:03.49
18 Raelyn Brown FR-1 Albany State 5:17.64 4:24.14 4:20.80 4:40.86 5:34.35 3:54.05
19 Mackenzie Mayer FR-1 Lee (Tenn.) 6:24.95 4:31.14 5:21.35 4:17.75 5:34.74 6:11.57
20 Mercedes Madlock JR-3 Tuskegee 6:20.57 6:17.20 4:53.00 5:03.11 5:36.78 7:04.35
21 LaDonna Bonner JR-3 Mobile 6:12.09 4:26.26 4:19.44 5:14.06 5:41.36 4:36.51
22 Chloe Nance SO-2 Tennessee Wesleyan 4:13.45 4:16.88 5:42.50 4:13.45 5:42.50 4:57.98
23 Mackenzie Meyers FR-1 Capital 5:26.02 7:15.83 4:51.70 4:17.38 5:43.17 5:46.61
24 Melanie Gerdes FR-1 Reinhardt 4:08.59 7:28.84 7:28.84 4:53.48 5:45.26 5:03.83
25 Alexa Bilsky FR-1 Berry 5:11.71 6:14.05 6:24.44 6:55.61 5:46.34 6:00.20
26 May Mizell FR-1 Oglethorpe 5:01.64 7:00.89 6:08.28 6:43.36 5:50.74 4:40.60
27 Taylor Krips FR-1 Methodist 4:09.32 5:30.08 6:26.27 6:01.69 5:51.15 4:54.97
28 Elsa Soderberg FR-1 Emory 5:46.47 5:39.40 6:32.43 6:00.61 5:53.54 6:43.04
29 Christina Cole FR-1 Methodist 7:09.99 4:58.51 6:48.67 6:55.78 5:55.36 4:19.42
30 Morgan Grace FR-1 Berry 7:41.37 5:32.62 7:41.37 7:30.64 5:57.65 5:57.65
31 Sionna Hopkins JR-3 Oglethorpe 4:19.46 4:59.10 4:59.10 4:51.90 6:00.36 5:06.31
32 Sanley Richemond SR-4 Clark Atlanta 6:48.32 7:35.29 7:38.91 4:12.94 6:01.34 7:02.77
33 Sarah Willis FR-1 GC&SU 5:00.24 6:52.38 7:24.93 4:27.68 6:01.73 5:54.50
34 Kimberley Zahm SO-2 Clayton State 6:02.11 5:36.77 6:49.19 4:46.07 6:02.11 5:40.39
35 Kaylee Rinesmith JR-3 Reinhardt 7:17.82 5:12.73 4:54.33 5:12.73 6:07.91 5:42.16
36 Cassie Ward FR-1 Columbus St. 4:44.93 6:58.15 5:51.54 6:17.44 6:10.04 5:58.94
37 Evelyn Williams SR-4 Tuskegee 5:15.75 6:15.19 6:11.47 5:04.61 6:11.47 7:59.20
38 Emily Oliver SO-2 Emmanuel (Ga.) 6:08.81 7:24.07 5:53.75 6:46.44 6:16.33 4:57.30
39 Monica Galic FR-1 Berea 7:22.56 6:33.38 6:44.73 7:56.60 6:18.25 5:40.43
40 Chelsea James SO-2 Spring Hill 7:57.41 4:25.23 5:44.79 4:36.59 6:18.89 5:59.95
41 Elise Pouilly SO-2 Birmingham-Southern 4:33.45 4:52.71 8:20.69 6:21.29 6:25.14 6:05.89
42 Annika Reitenga FR-1 Birmingham-Southern 5:49.28 5:13.96 7:47.01 4:58.26 6:32.44 6:48.14
43 Destinee Cason SR-4 Brewton-Parker 5:18.10 7:31.62 5:53.44 6:48.42 6:32.71 4:50.61
44 Bishan Caston SO-2 Mobile 5:53.32 8:05.82 7:21.65 6:09.38 6:41.50 7:25.67
45 Aunica Clinton JR-3 Brenau 5:03.44 6:43.19 5:03.44 5:20.06 6:55.66 5:24.22
46 Felicia Gordon FR-1 Brenau 7:52.60 8:30.58 5:37.57 8:43.23 7:01.96 8:43.23
Women 1500m Run Un-Seeded Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Diana Petrmichlova SO-2 Augusta 5:14.40 6:14.14 4:36.68
2 Cora Atkinson JR-3 Life 5:14.90 4:56.01 3:49.88
4 Reese Bowles FR-1 Piedmont 5:16.62 4:22.80 5:54.62
5 Nia Griffin FR-1 Brenau 5:17.84 4:39.70 4:23.81
6 Savanah Rice FR-1 Reinhardt 5:20.32 5:39.54 5:10.71
7 Taylor Grigsby SO-2 Lincoln Memorial 5:23.28 7:00.27 5:52.38
8 Mykeese Edwards SR-4 Albany State 5:23.95 3:50.01 6:35.22
9 Shea Morris FR-1 GC&SU 5:24.86 5:50.85 4:58.88
12 Jasmine Payne SO-2 Augusta 5:28.99 5:38.86 7:04.40
14 Brandi McNeal SR-4 Clark Atlanta 5:29.95 5:10.16 3:54.27
15 Tamera Julkes SO-2 Clark Atlanta 5:31.23 6:20.92 3:55.18
16 Annie Diaz JR-3 Life 5:32.86 4:16.31 7:06.06
Women 1500m Run Un-Seeded Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
17 Jasmine Lee FR-1 Mobile 5:33.54 6:46.92 5:43.55 6:06.90 5:13.53
18 Raelyn Brown FR-1 Albany State 5:34.35 4:04.08 4:10.77 4:10.77 5:00.92
19 Mackenzie Mayer FR-1 Lee (Tenn.) 5:34.74 4:54.58 5:01.27 6:45.04 6:18.26
20 Mercedes Madlock JR-3 Tuskegee 5:36.78 7:14.45 3:59.12 6:47.51 6:54.24
21 LaDonna Bonner JR-3 Mobile 5:41.36 5:03.81 5:58.43 6:22.33 4:39.92
22 Chloe Nance SO-2 Tennessee Wesleyan 5:42.50 6:30.45 5:15.10 4:54.55 7:08.13
28 Elsa Soderberg FR-1 Emory 5:53.54 6:35.97 7:21.93 6:46.57 6:57.18
34 Kimberley Zahm SO-2 Clayton State 6:02.11 5:11.42 4:53.31 4:46.07 6:05.74
40 Chelsea James SO-2 Spring Hill 6:18.89 7:38.46 6:34.05 6:52.99 7:08.15
Women 1500m Run Un-Seeded Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
24 Melanie Gerdes FR-1 Reinhardt 5:55.62 5:45.26 4:39.66 7:11.58
26 May Mizell FR-1 Oglethorpe 5:50.74 5:50.74 5:43.73 6:15.30
27 Taylor Krips FR-1 Methodist 4:47.95 5:51.15 6:19.25 4:26.88
29 Christina Cole FR-1 Methodist 5:48.26 5:55.36 4:58.51 5:12.72
32 Sanley Richemond SR-4 Clark Atlanta 6:26.64 6:01.34 7:13.61 5:46.89
33 Sarah Willis FR-1 GC&SU 5:29.18 6:01.73 5:14.71 4:42.15
36 Cassie Ward FR-1 Columbus St. 7:05.55 6:10.04 5:21.94 7:05.55
37 Evelyn Williams SR-4 Tuskegee 5:34.33 6:11.47 6:59.77 4:38.61
41 Elise Pouilly SO-2 Birmingham-Southern 5:46.63 6:25.14 7:19.06 6:36.70
42 Annika Reitenga FR-1 Birmingham-Southern 4:50.41 6:32.44 7:23.46 7:07.76
44 Bishan Caston SO-2 Mobile 4:45.07 6:41.50 6:37.49 8:17.86
45 Aunica Clinton JR-3 Brenau 7:41.39 6:55.66 6:09.94 6:26.57
46 Felicia Gordon FR-1 Brenau 8:43.23 7:01.96 7:01.96 5:50.23
Women 1500m Run Un-Seeded Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
3 Paulette Juieng FR-1 Kennesaw State 6:46.88 4:18.64 5:15.41 6:31.11 5:05.95 3:47.10
10 Allie Utting FR-1 Hope 5:48.75 4:27.27 5:25.93 6:53.94 6:40.90 6:11.56
11 Paige Narciso FR-1 Wittenberg 5:51.34 6:43.87 5:28.35 4:32.53 4:32.53 4:02.98
13 Mallory Vest SR-4 Campbellsville 4:33.63 4:30.33 5:29.67 7:01.98 4:30.33 4:00.66
23 Mackenzie Meyers FR-1 Capital 6:34.65 7:19.26 5:43.17 7:15.83 4:41.40 5:08.86
25 Alexa Bilsky FR-1 Berry 5:11.71 5:32.49 5:46.34 7:30.25 6:24.44 7:16.39
30 Morgan Grace FR-1 Berry 5:00.43 7:34.22 5:57.65 6:22.69 6:51.30 5:07.58
31 Sionna Hopkins JR-3 Oglethorpe 5:20.72 5:06.31 6:00.36 7:01.63 7:23.25 7:37.66
35 Kaylee Rinesmith JR-3 Reinhardt 5:09.05 7:14.14 6:07.91 7:17.82 6:37.35 5:09.05
38 Emily Oliver SO-2 Emmanuel (Ga.) 6:31.39 5:12.36 6:16.33 7:50.42 5:53.75 4:42.25
39 Monica Galic FR-1 Berea 6:52.30 7:26.34 6:18.25 6:59.86 6:37.17 5:40.43
43 Destinee Cason SR-4 Brewton-Parker 6:20.93 6:52.35 6:32.71 8:30.53 6:09.15 7:55.18