January 24, 2016
|
Birmingham Metro CrossPlex - Birmingham, AL
|
200m (Banked)

Women 3000m Run Section 3& 4

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Kate Bucknam SR-4 Lipscomb 9:17.52 12:31.44 10:06.00 13:01.74 10:36.30
1 Abigail Hotaling SO-2 Emory 13:00.30 13:13.41 10:55.71 12:53.74 8:05.23
2 Clare Ubersax FR-1 Emory 9:32.61 8:33.38 10:58.17 10:05.52 14:02.46
2 Dynasty Williams SO-2 Alcorn State 14:03.74 13:29.16 11:31.59 14:24.49 8:17.95
3 Brandi McCray SR-4 Alcorn State 9:52.00 10:28.10 12:01.95 8:32.59 14:19.12
3 Rachel Dorris SR-4 Berry 8:42.93 8:42.93 11:10.42 12:37.58 8:49.64
4 Bruna Correa JR-3 Emory 13:49.65 9:53.57 11:14.51 12:48.95 13:09.18
4 Dauthline Diejuste FR-1 Alcorn State 13:05.68 12:04.65 12:42.79 13:36.19 15:07.72
5 Stacy Solomon FR-1 Alabama-Huntsville 12:28.77 7:52.20 11:14.56 10:13.85 11:28.06
6 Savannah Ratcliff FR-1 Lee (Tenn.) 13:56.56 8:36.90 11:20.13 10:59.73 9:51.72
7 Angel Sillivant FR-1 Alabama-Huntsville 11:13.70 11:13.70 11:20.50 11:54.53 14:10.63
8 Amy Carpenter FR-1 Lee (Tenn.) 13:33.37 10:49.33 11:23.50 13:33.37 9:13.64
9 Kaylee Slade SO-2 Emory 11:58.31 8:05.72 11:24.10 7:58.87 10:22.54
10 Victoria Favela-Parra JR-3 Life 14:36.47 13:21.15 11:24.74 10:50.51 12:33.22
11 Ariel Jones FR-1 William Carey 14:25.43 10:23.11 11:32.34 12:55.42 12:48.50
12 Logan Hernandez FR-1 Lee (Tenn.) 11:39.85 8:51.89 11:39.85 13:03.84 9:40.88
13 Dyess Verfurth SO-2 Emory 8:37.49 9:20.02 11:48.88 12:59.77 14:39.02
14 Olivia Goldsby FR-1 Alabama-Huntsville 10:11.23 11:43.63 11:50.73 11:22.30 10:25.45
15 Annie Diaz JR-3 Life 10:39.29 13:26.37 12:06.46 12:28.26 12:20.99
16 Kelsey Abbott JR-3 Emory 14:26.88 10:33.77 12:08.47 14:34.17 8:44.50
17 Ainslie Schenk SO-2 Mississippi College 10:35.73 10:13.81 12:10.72 13:31.10 10:50.34
18 Joy Diaz JR-3 Clayton State 8:43.85 12:25.19 12:17.81 11:55.68 13:02.08
19 Rachel McKellar FR-1 William Carey 11:05.53 9:07.21 12:19.47 13:26.03 9:58.97
20 Shannon Walsh JR-3 Birmingham-Southern 15:55.73 13:56.26 12:26.66 12:56.53 12:56.53
21 Elise Barron FR-1 Berry 11:39.31 10:23.29 12:40.11 9:45.29 12:32.51
22 Kelsey Holdbrooks SR-4 Birmingham-Southern 15:43.01 10:31.21 12:40.49 9:22.77 12:40.49
23 Ashley Wingerter FR-1 Mississippi College 14:31.50 10:57.45 12:44.47 11:12.74 15:32.66
24 May Mizell FR-1 Oglethorpe 15:05.34 14:18.11 13:07.25 9:50.44 10:21.93
25 Hailey Budd FR-1 Clayton State 16:48.63 9:55.65 13:14.19 13:14.19 11:23.01
26 Rebecca White SO-2 Oglethorpe 13:47.84 12:25.06 13:47.84 12:08.50 16:41.69
27 Sionna Hopkins JR-3 Oglethorpe 15:06.01 11:21.59 13:51.20 10:31.72 11:38.21
28 Kimberley Zahm SO-2 Clayton State 15:35.36 17:32.28 13:55.14 11:49.87 11:16.47
Women 3000m Run Section 3& 4 Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Kate Bucknam SR-4 Lipscomb 10:06.00 7:22.38 10:24.18 12:01.14 10:36.30
1 Abigail Hotaling SO-2 Emory 10:55.71 10:49.16 11:35.06 12:14.40 13:06.86
2 Dynasty Williams SO-2 Alcorn State 11:31.59 13:08.42 11:59.26 8:52.53 13:22.25
2 Clare Ubersax FR-1 Emory 10:58.17 8:59.70 9:58.94 13:29.55 14:09.04
3 Brandi McCray SR-4 Alcorn State 12:01.95 12:45.27 8:47.03 8:47.03 9:30.34
4 Bruna Correa JR-3 Emory 11:14.51 8:12.40 8:32.63 14:36.87 11:34.75
5 Stacy Solomon FR-1 Alabama-Huntsville 11:14.56 12:01.78 8:46.16 11:14.56 11:14.56
6 Savannah Ratcliff FR-1 Lee (Tenn.) 11:20.13 11:33.74 7:56.09 13:22.56 9:51.72
9 Kaylee Slade SO-2 Emory 11:24.10 10:36.22 11:10.42 14:21.97 11:58.31
13 Dyess Verfurth SO-2 Emory 11:48.88 13:28.13 12:59.77 10:30.91 10:52.17
14 Olivia Goldsby FR-1 Alabama-Huntsville 11:50.73 13:30.24 9:49.91 11:08.09 11:00.98
15 Annie Diaz JR-3 Life 12:06.46 11:44.67 9:41.17 13:55.43 15:37.14
16 Kelsey Abbott JR-3 Emory 12:08.47 11:17.48 13:28.61 10:19.20 15:47.02
17 Ainslie Schenk SO-2 Mississippi College 12:10.72 9:08.04 10:13.81 14:22.25 14:00.33
18 Joy Diaz JR-3 Clayton State 12:17.81 14:38.00 10:34.52 11:55.68 13:53.73
23 Ashley Wingerter FR-1 Mississippi College 12:44.47 10:11.58 15:40.30 13:07.41 11:43.32
25 Hailey Budd FR-1 Clayton State 13:14.19 17:12.45 13:22.14 11:54.78 13:38.02
26 Rebecca White SO-2 Oglethorpe 13:47.84 9:56.05 14:45.79 10:20.88 15:02.35
28 Kimberley Zahm SO-2 Clayton State 13:55.14 16:42.17 13:55.14 11:58.22 14:45.25
Women 3000m Run Section 3& 4 Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
3 Rachel Dorris SR-4 Berry 11:10.42 9:03.04
4 Dauthline Diejuste FR-1 Alcorn State 12:42.79 11:11.26
7 Angel Sillivant FR-1 Alabama-Huntsville 11:20.50 11:47.72
8 Amy Carpenter FR-1 Lee (Tenn.) 11:23.50 14:48.55
10 Victoria Favela-Parra JR-3 Life 11:24.74 12:26.37
11 Ariel Jones FR-1 William Carey 11:32.34 8:18.49
12 Logan Hernandez FR-1 Lee (Tenn.) 11:39.85 11:04.86
19 Rachel McKellar FR-1 William Carey 12:19.47 14:25.18
20 Shannon Walsh JR-3 Birmingham-Southern 12:26.66 15:48.26
21 Elise Barron FR-1 Berry 12:40.11 9:30.09
22 Kelsey Holdbrooks SR-4 Birmingham-Southern 12:40.49 13:26.12
24 May Mizell FR-1 Oglethorpe 13:07.25 13:54.49
27 Sionna Hopkins JR-3 Oglethorpe 13:51.20 11:04.96