February 5- 6, 2016
|
Armory Track & Field Center - New York, NY
|
200m (Banked)

Men 3000m Run College

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
0 David Nilsson   Högby IF 8:05.95 8:59.94 8:59.94 6:17.96 8:10.85 9:24.48
0 Ryan Mahalsky   District Track Club 9:13.32 7:25.59 7:54.97 6:26.84 8:09.66 9:13.32
1 Zack Snider FR-1 Wisconsin 7:43.41 8:27.78 6:04.82 6:19.61 8:12.99 9:56.52
2 Bailey Roth SO-2 Arizona 5:45.61 7:53.98 10:02.34 7:34.23 8:13.72 8:33.47
3 Ryan Tucker SR-4 George Washington 10:35.99 8:04.56 7:34.28 10:51.13 8:24.75 5:58.38
4 Kevin French SR-4 Monmouth 9:57.51 8:36.49 8:41.55 7:30.66 8:26.36 9:11.94
5 Max Norris JR-3 Columbia 9:20.76 10:06.64 8:50.18 9:00.37 8:29.78 8:14.49
6 Dylan Tarpey FR-1 Columbia 10:47.68 9:46.48 7:28.79 7:44.09 8:29.98 8:45.28
7 Thomas Day SR-4 Lafayette 9:33.37 6:49.55 6:03.47 6:08.59 8:31.93 5:58.36
8 George Miao SO-2 Columbia 8:22.01 6:49.80 9:49.09 9:43.97 8:32.25 8:01.52
9 Ryan Depinto SO-2 George Washington 10:06.34 11:08.00 11:02.86 10:42.30 8:33.84 8:08.15
10 Santiago Bessai Sophomore McGill 10:59.34 6:05.73 8:40.27 8:14.51 8:35.11 6:31.49
11 Ryan Cooney JR-3 Lehigh 7:59.43 6:16.33 8:09.74 10:23.77 8:35.51 9:32.22
12 Stephen Shine JR-3 Duke 8:31.19 11:06.10 10:09.30 9:43.48 8:36.35 10:45.44
13 Victor Palumbo   CPTC 6:02.02 8:37.17 7:45.46 10:41.29 8:37.17 6:07.19
14 Kevin Summonte JR-3 Monmouth 9:55.52 10:21.64 7:29.25 8:11.04 8:42.38 11:13.87
15 Seamus Roddy JR-3 George Washington 6:07.12 10:29.34 6:28.10 7:31.03 8:44.45 6:12.36
16 Alec Lederer SR-4 East Stroudsburg 8:40.68 8:24.91 8:03.87 7:11.27 8:45.94 6:55.50
17 Matt Tuohy FR-1 Ramapo 6:08.66 7:59.26 7:11.86 8:36.12 8:46.65 10:31.98
18 Evan Ward SR-4 Lehigh 10:32.93 6:40.86 6:51.41 6:56.68 8:47.44 6:14.49
19 JT Mackay FR-1 Miss State 7:47.22 10:21.19 8:03.15 9:22.79 8:50.93 9:33.41
20 Ronny Greenup SO-2 FIU 7:24.66 6:57.54 11:17.83 9:45.64 9:02.26 11:44.94
21 Christopher Landin Freshman Army Prep 7:35.40 11:34.20 9:04.26 11:17.54 9:15.36 10:22.01
Men 3000m Run College Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
15 Seamus Roddy JR-3 George Washington 8:44.45 6:49.08 9:36.90 8:44.45 6:38.59 9:31.65 7:10.05
16 Alec Lederer SR-4 East Stroudsburg 7:27.05 6:29.20 11:13.21 8:45.94 8:35.43 10:15.35 7:11.27
17 Matt Tuohy FR-1 Ramapo 7:01.32 8:04.52 10:58.32 8:46.65 10:21.45 9:02.45 7:53.99
18 Evan Ward SR-4 Lehigh 10:11.83 7:44.15 6:51.41 8:47.44 9:50.74 7:01.96 6:19.76
19 JT Mackay FR-1 Miss State 8:03.15 9:28.10 10:47.74 8:50.93 10:47.74 9:59.95 11:19.59
20 Ronny Greenup SO-2 FIU 11:23.25 9:29.38 7:24.66 9:02.26 10:29.03 7:51.77 10:07.34
21 Christopher Landin Freshman Army Prep 6:45.42 7:02.08 11:06.44 9:15.36 11:56.42 9:48.69 9:43.13
Men 3000m Run College Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
0 Ryan Mahalsky   District Track Club 8:09.66 9:18.22 5:42.77 5:57.46
0 David Nilsson   Högby IF 8:10.85 9:04.85 5:43.60 10:03.75
1 Zack Snider FR-1 Wisconsin 8:12.99 7:58.20 6:14.68 6:14.68
2 Bailey Roth SO-2 Arizona 8:13.72 7:44.10 6:05.36 7:19.41
5 Max Norris JR-3 Columbia 8:29.78 10:37.23 6:52.93 7:54.10
11 Ryan Cooney JR-3 Lehigh 8:35.51 10:23.77 9:11.60 7:28.50
12 Stephen Shine JR-3 Duke 8:36.35 8:57.01 7:39.56 7:49.88
Men 3000m Run College Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Ryan Tucker SR-4 George Washington 8:24.75
4 Kevin French SR-4 Monmouth 8:26.36
6 Dylan Tarpey FR-1 Columbia 8:29.98
7 Thomas Day SR-4 Lafayette 8:31.93
8 George Miao SO-2 Columbia 8:32.25
9 Ryan Depinto SO-2 George Washington 8:33.84
10 Santiago Bessai Sophomore McGill 8:35.11
13 Victor Palumbo   CPTC 8:37.17
14 Kevin Summonte JR-3 Monmouth 8:42.38