April 11, 2016
|
Nazareth - Rochester, NY

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Ben Griffin JR-3 Oswego State 1:22.27 1:52.69
2 Corey Peruffo SO-2 Rochester 1:23.57 1:56.07
3 Jeremy Hassett SR-4 Rochester 1:34.04 1:56.09
4 Aaron Bellomo JR-3 Roberts Wesleyan 1:55.18 1:56.34
5 Matt Battaglia JR-3 Nazareth 2:11.39 1:57.31
6 Collin Mulcahy SR-4 Fredonia 1:36.24 1:57.36
7 Wilfred Wallis JR-3 Rochester 2:01.38 1:57.84
8 Lorenzo Mazzuca FR-1 SUNY Geneseo 2:08.68 1:58.05
9 Keith Pease JR-3 Roberts Wesleyan 2:21.95 1:58.29
10 Thomas Rodger SR-4 Roberts Wesleyan 1:26.55 1:58.56
11 Gillan Faulkner FR-1 SUNY Geneseo 1:48.30 1:59.01
12 Matthew VanDeMortel JR-3 Daemen 2:32.36 1:59.03
13 Elineury Collado SO-2 SUNY Geneseo 2:01.78 1:59.39
14 Andrew Gutierrez FR-1 Rochester 1:43.94 1:59.47
15 Nate LoParco JR-3 SUNY Geneseo 2:13.03 1:59.84
16 Nigel Cordulla JR-3 Daemen 1:34.97 2:00.21
17 Luke Holtzman FR-1 SUNY Geneseo 1:46.26 2:00.74
18 Ethan Bellante FR-1 SUNY Geneseo 1:47.53 2:00.82
19 Patrick Shenal JR-3 Fredonia 2:32.85 2:01.31
20 James Martin FR-1 SUNY Geneseo 1:56.83 2:01.69
21 Merlin Joseph SO-2 Fredonia 2:38.23 2:01.71
22 Brendan Kirschbaum SR-4 RIT 2:35.22 2:02.22
23 Pat Jacobsen SO-2 Brockport St. 1:45.13 2:02.24
24 Jake Barbara SO-2 Oswego State 2:16.18 2:02.68
25 Luke Jackson SO-2 Roberts Wesleyan 2:20.43 2:03.18
26 Jake Barker SO-2 RIT 1:35.24 2:03.68
27 Timothy Olmsted FR-1 Oswego State 2:17.32 2:04.83
28 Ethan Francis SO-2 Fredonia 1:44.18 2:05.51
29 Louis O'Neill SO-2 Brockport St. 1:41.89 2:05.79
30 Kevin Killigrew FR-1 Brockport St. 1:42.17 2:06.13
31 Robert Cooper JR-3 Fredonia 1:52.30 2:06.17
32 Jacob Murray JR-3 Nazareth 2:01.25 2:06.30
33 Jonathan Schmidt FR-1 Daemen 1:42.45 2:06.48
34 Matthew Meehan SO-2 RIT 2:33.34 2:06.72
35 Bret Weiss FR-1 Oswego State 2:04.47 2:07.01
36 Chuck Collins JR-3 St. John Fisher 1:49.57 2:07.40
37 Jack Wessel FR-1 Nazareth 1:29.50 2:07.85
38 Michael Capestrani JR-3 Daemen 1:44.91 2:07.93
39 Steven DenBleyker SR-4 Oswego State 2:20.75 2:07.95
40 Matt Manda FR-1 Herkimer County CC 2:09.76 2:08.47
41 Doug Bachman FR-1 Oswego State 2:04.79 2:08.65
42 Alejandro Lara SR-4 Oswego State 2:20.46 2:08.86
43 Joe Chapman JR-3 SUNY Geneseo 2:34.90 2:09.08
44 Tanner Craun FR-1 Roberts Wesleyan 2:06.59 2:09.17
45 Daniel Carpenter FR-1 RIT 1:33.13 2:09.34
46 Jordan Roselund SR-4 Roberts Wesleyan 2:20.07 2:09.69
47 Calvin Gonzalez JR-3 RIT 1:34.74 2:11.58
48 Lucas Canales FR-1 Daemen 2:20.46 2:12.51
49 Daniel Cleary JR-3 St. John Fisher 2:37.70 2:14.78
50 Kris Newell JR-3 Nazareth 2:52.85 2:16.10
51 Norman Clayton SO-2 Herkimer County CC 1:43.22 2:17.62
52 Kevin Clifford FR-1 Oswego State 1:43.53 2:19.90
53 Dominick Russo FR-1 Daemen 1:46.03 2:23.28
54 Taj Parker FR-1 Herkimer County CC 3:04.15 2:30.94
55 Shawn Arnold FR-1 Herkimer County CC 1:54.45 2:32.60
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Ben Griffin JR-3 Oswego State 1:52.69 1:27.90
2 Corey Peruffo SO-2 Rochester 1:56.07 1:23.57
3 Jeremy Hassett SR-4 Rochester 1:56.09 2:29.76
4 Aaron Bellomo JR-3 Roberts Wesleyan 1:56.34 1:23.77
5 Matt Battaglia JR-3 Nazareth 1:57.31 1:36.20
6 Collin Mulcahy SR-4 Fredonia 1:57.36 1:53.84
7 Wilfred Wallis JR-3 Rochester 1:57.84 1:30.74
8 Lorenzo Mazzuca FR-1 SUNY Geneseo 1:58.05 2:27.57
9 Keith Pease JR-3 Roberts Wesleyan 1:58.29 2:14.85
10 Thomas Rodger SR-4 Roberts Wesleyan 1:58.56 1:55.01
11 Gillan Faulkner FR-1 SUNY Geneseo 1:59.01 1:32.83
13 Elineury Collado SO-2 SUNY Geneseo 1:59.39 1:53.42
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
15 Nate LoParco JR-3 SUNY Geneseo 2:17.82 1:35.88 1:59.84 2:15.42
17 Luke Holtzman FR-1 SUNY Geneseo 2:15.23 1:55.91 2:00.74 1:26.94
18 Ethan Bellante FR-1 SUNY Geneseo 2:15.32 1:43.91 2:00.82 1:28.20
19 Patrick Shenal JR-3 Fredonia 1:28.56 1:39.48 2:01.31 2:32.85
21 Merlin Joseph SO-2 Fredonia 2:29.71 2:12.67 2:01.71 2:04.15
22 Brendan Kirschbaum SR-4 RIT 2:34.00 2:29.11 2:02.22 1:57.34
23 Pat Jacobsen SO-2 Brockport St. 2:32.80 1:59.80 2:02.24 1:28.02
31 Robert Cooper JR-3 Fredonia 1:37.15 1:43.46 2:06.17 1:39.68
32 Jacob Murray JR-3 Nazareth 2:29.04 1:47.36 2:06.30 2:07.57
35 Bret Weiss FR-1 Oswego State 2:01.93 2:24.80 2:07.01 2:17.17
Men's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
12 Matthew VanDeMortel JR-3 Daemen 1:59.03 1:26.90 2:09.75
14 Andrew Gutierrez FR-1 Rochester 1:59.47 1:43.94 1:53.50
16 Nigel Cordulla JR-3 Daemen 2:00.21 2:08.63 2:06.22
20 James Martin FR-1 SUNY Geneseo 2:01.69 2:34.55 2:10.21
24 Jake Barbara SO-2 Oswego State 2:02.68 2:10.04 1:41.83
26 Jake Barker SO-2 RIT 2:03.68 2:11.10 2:39.55
28 Ethan Francis SO-2 Fredonia 2:05.51 2:43.17 1:49.20
29 Louis O'Neill SO-2 Brockport St. 2:05.79 2:34.73 2:15.86
30 Kevin Killigrew FR-1 Brockport St. 2:06.13 1:56.04 1:52.26
45 Daniel Carpenter FR-1 RIT 2:09.34 1:51.24 1:53.82
Men's 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
25 Luke Jackson SO-2 Roberts Wesleyan 1:27.46 2:03.18
27 Timothy Olmsted FR-1 Oswego State 2:39.79 2:04.83
33 Jonathan Schmidt FR-1 Daemen 1:32.33 2:06.48
34 Matthew Meehan SO-2 RIT 2:06.72 2:06.72
36 Chuck Collins JR-3 St. John Fisher 2:45.62 2:07.40
37 Jack Wessel FR-1 Nazareth 2:28.31 2:07.85
39 Steven DenBleyker SR-4 Oswego State 2:16.91 2:07.95
40 Matt Manda FR-1 Herkimer County CC 2:41.88 2:08.47
41 Doug Bachman FR-1 Oswego State 1:45.50 2:08.65
43 Joe Chapman JR-3 SUNY Geneseo 2:02.63 2:09.08
46 Jordan Roselund SR-4 Roberts Wesleyan 1:37.27 2:09.69
Men's 800 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
38 Michael Capestrani JR-3 Daemen 2:07.93 1:50.02 2:07.93 1:42.35
42 Alejandro Lara SR-4 Oswego State 2:10.15 2:30.77 2:08.86 2:20.46
44 Tanner Craun FR-1 Roberts Wesleyan 2:14.34 2:27.26 2:09.17 1:58.84
47 Calvin Gonzalez JR-3 RIT 2:43.16 1:43.95 2:11.58 2:18.16
48 Lucas Canales FR-1 Daemen 1:49.99 2:21.79 2:12.51 2:15.16
49 Daniel Cleary JR-3 St. John Fisher 2:45.78 2:45.78 2:14.78 2:05.35
50 Kris Newell JR-3 Nazareth 2:31.08 2:56.93 2:16.10 2:07.94
51 Norman Clayton SO-2 Herkimer County CC 2:53.41 2:01.11 2:17.62 2:16.25
52 Kevin Clifford FR-1 Oswego State 2:35.29 2:24.10 2:19.90 1:42.13
53 Dominick Russo FR-1 Daemen 1:48.90 3:01.97 2:23.28 2:03.22
54 Taj Parker FR-1 Herkimer County CC 2:21.89 2:21.89 2:30.94 2:03.77
55 Shawn Arnold FR-1 Herkimer County CC 2:34.13 2:29.55 2:32.60 1:48.35