April 1- 2, 2016
|
Embry-Riddle (O) - Daytona Beach, FL

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Tayler Johnson JR-3 North Florida 1:40.49 2:47.94 2:23.16 2:36.93 2:17.65 10
2 Marina Levine JR-3 Embry-Riddle 1:37.20 2:38.29 2:02.19 1:42.75 2:18.85 8
3 Caroline Cook SO-2 SCAD Savannah 2:51.53 1:39.01 2:02.72 2:05.51 2:19.45 6
4 Kaitlin King JR-3 North Florida 2:37.26 2:07.78 2:20.41 2:52.71 2:20.41 5
5 Jennifer Estime   TruFit Athletics 1:59.51 2:06.54 2:13.56 2:38.87 2:20.59 4
6 Alexis Irwin SR-4 North Florida 2:44.83 2:15.25 1:38.62 2:08.20 2:20.88 3
7 Morgan Rodriguez JR-3 North Florida 1:56.05 2:48.41 2:54.07 2:37.09 2:21.52 2
8 Harley Horsley FR-1 North Florida 2:54.12 2:01.75 2:30.06 1:44.76 2:21.56 1
9 Vanessa Philbert JR-3 North Florida 2:51.56 2:06.19 2:52.98 2:07.61 2:21.78 -
10 Nicole Kurtz SO-2 SCAD Savannah 3:03.07 2:34.01 2:13.67 2:58.71 2:25.29 -
11 Nyajock Pan JR-3 Bethune-Cookman 2:37.01 2:41.38 2:42.83 2:37.01 2:25.38 -
12 Jasmine Boyle JR-3 Southern Maine 3:05.00 2:45.91 1:58.93 2:59.12 2:26.82 -
13 Alex Orr   UNAT-Embry-Riddle 2:49.70 3:10.54 2:28.86 1:48.67 2:28.86 -
14 Mikaela Hakamaa FR-1 Embry-Riddle 2:24.20 2:09.18 3:03.25 2:55.74 2:30.20 -
15 Briana Pollock FR-1 Bethune-Cookman 2:12.81 2:32.43 1:50.18 2:47.53 2:30.92 -
16 Whitney Teagle SO-2 Grinnell 2:39.22 2:55.89 3:01.96 1:55.24 2:31.63 -
17 Annika Hock SO-2 SCAD Savannah 2:28.83 3:11.35 2:27.31 1:59.97 2:31.86 -
18 Sarah Edens FR-1 Embry-Riddle 2:31.85 2:57.92 2:21.11 3:05.59 2:33.38 -
19 Zully Pascual Senior FAPUR 3:01.55 2:21.55 1:56.93 2:15.39 2:33.85 -
20 Haley Bantz FR-1 Southern Maine 2:01.99 2:37.50 2:35.96 2:28.24 2:34.41 -
21 Leanne Ellis   UNAT-Embry-Riddle 2:07.92 1:52.32 2:37.56 2:46.92 2:36.00 -
22 Kayla Griffis FR-1 Southern Maine 2:24.50 3:08.48 2:16.65 2:00.94 2:37.06 -
23 Alex Meneses SO-2 Embry-Riddle 2:21.81 2:47.02 2:47.02 2:17.08 2:37.56 -
24 Jessica Brinson Freshman Unattached 2:36.05 2:00.66 3:05.00 3:29.14 2:40.87 -
25 Brianna Paczynski SO-2 Embry-Riddle 3:14.24 2:22.77 3:17.56 3:07.60 2:46.01 -
26 Gisele Dormeus JR-3 Keiser University 2:07.24 2:27.60 3:38.85 2:29.30 2:49.65 -
27 Audrey Parios SO-2 Embry-Riddle 2:24.54 2:58.55 2:48.34 2:05.83 2:50.04 -
28 Katherine Hersom JR-3 Southern Maine 3:40.66 3:37.24 3:18.42 2:59.61 2:51.05 -
29 Jayna Baldwin JR-3 Florida Memorial 2:03.24 2:01.53 3:08.28 3:13.41 2:51.16 -
30 Samantha Conley FR-1 Southern Maine 2:17.18 3:40.91 3:33.78 3:07.06 2:58.15 -
31 Madison Brown JR-3 Bethune-Cookman 3:40.90 3:50.50 3:00.56 3:52.42 3:12.08 -
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
18 Sarah Edens FR-1 Embry-Riddle 2:31.85 2:33.38 2:42.59 3:14.80 -
22 Kayla Griffis FR-1 Southern Maine 2:52.77 2:37.06 2:18.22 2:46.49 -
25 Brianna Paczynski SO-2 Embry-Riddle 2:17.79 2:46.01 1:56.21 2:22.77 -
26 Gisele Dormeus JR-3 Keiser University 2:30.99 2:49.65 2:14.03 2:24.21 -
27 Audrey Parios SO-2 Embry-Riddle 2:26.24 2:50.04 2:24.54 2:24.54 -
28 Katherine Hersom JR-3 Southern Maine 3:35.53 2:51.05 2:56.19 2:57.90 -
29 Jayna Baldwin JR-3 Florida Memorial 2:18.64 2:51.16 2:58.01 2:01.53 -
30 Samantha Conley FR-1 Southern Maine 2:15.40 2:58.15 3:23.09 3:39.13 -
31 Madison Brown JR-3 Bethune-Cookman 3:15.93 3:12.08 2:45.19 3:40.90 -
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
8 Harley Horsley FR-1 North Florida 2:39.97 2:55.54 2:21.56 1
10 Nicole Kurtz SO-2 SCAD Savannah 1:54.78 2:04.95 2:25.29 -
11 Nyajock Pan JR-3 Bethune-Cookman 2:15.21 1:54.85 2:25.38 -
12 Jasmine Boyle JR-3 Southern Maine 2:31.23 2:18.01 2:26.82 -
13 Alex Orr   UNAT-Embry-Riddle 3:04.59 2:08.02 2:28.86 -
14 Mikaela Hakamaa FR-1 Embry-Riddle 3:00.24 3:01.75 2:30.20 -
16 Whitney Teagle SO-2 Grinnell 1:52.21 2:21.02 2:31.63 -
17 Annika Hock SO-2 SCAD Savannah 2:06.05 2:19.72 2:31.86 -
20 Haley Bantz FR-1 Southern Maine 2:51.40 3:16.10 2:34.41 -
21 Leanne Ellis   UNAT-Embry-Riddle 3:13.44 1:52.32 2:36.00 -
23 Alex Meneses SO-2 Embry-Riddle 2:54.90 2:48.59 2:37.56 -
24 Jessica Brinson Freshman Unattached 2:37.66 2:39.27 2:40.87 -
Women's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Tayler Johnson JR-3 North Florida 2:27.29 2:53.44 2:17.65 2:28.67 10
2 Marina Levine JR-3 Embry-Riddle 1:38.59 2:10.52 2:18.85 2:21.63 8
3 Caroline Cook SO-2 SCAD Savannah 2:52.92 2:09.69 2:19.45 2:22.24 6
4 Kaitlin King JR-3 North Florida 1:45.31 1:49.52 2:20.41 1:53.74 5
5 Jennifer Estime   TruFit Athletics 2:20.59 2:59.96 2:20.59 2:13.56 4
6 Alexis Irwin SR-4 North Florida 2:23.70 3:03.15 2:20.88 2:51.88 3
7 Morgan Rodriguez JR-3 North Florida 2:22.94 1:43.31 2:21.52 2:32.85 2
9 Vanessa Philbert JR-3 North Florida 2:26.04 2:24.62 2:21.78 2:48.72 -
15 Briana Pollock FR-1 Bethune-Cookman 2:03.76 3:10.16 2:30.92 2:24.89 -
19 Zully Pascual Senior FAPUR 2:10.78 2:24.62 2:33.85 2:24.62 -