April 1- 2, 2016
|
Marian (IN) - Indianapolis, IN

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Sarah McBeath JR-3 Indiana Wesleyan 4:42.01
2 Molly Peregrine SO-2 Aquinas 4:51.50
3 Alexis Miller FR-1 Aquinas 4:55.42
4 Amy Walker SR-4 Indianapolis 4:58.50
5 Isabel Wharton SR-4 Indiana Wesleyan 4:59.24
6 Mae Elizabeth Gimre FR-1 Taylor 5:03.21
7 Jamie Reinhard SR-4 Bethel (Ind.) 5:06.35
8 Lucia Alfaro JR-3 Siena Heights 5:10.53
9 Jen Slabaugh JR-3 Indiana Wesleyan 5:11.74
10 Taylor Pryde SR-4 Aquinas 5:14.36
11 Lauren McMahon SO-2 Siena Heights 5:15.33
12 Brooke Werstler SO-2 St. Joseph's (Ind.) 5:16.06
13 Kiersten Schrope SO-2 Marian (Ind.) 5:16.77
14 Madison Phillips FR-1 Indiana Wesleyan 5:17.40
15 Ellie Rodman SO-2 Taylor 5:19.70
16 Hannah Wallace JR-3 St. Joseph's (Ind.) 5:19.91
17 Mariah Ridal JR-3 Siena Heights 5:20.53
18 Amanda Dibley FR-1 Taylor 5:24.46
19 Rebecca Carmichael   Indiana University Run Club 5:25.04
20 Cassidy Crowder SR-4 Taylor 5:25.60
21 Megan Hennessey SO-2 St. Joseph's (Ind.) 5:26.61
22 Lauren Zaeske SO-2 Indiana Wesleyan 5:30.27
23 Kendall Grigoletti SO-2 Indianapolis 5:34.22
24 Katie McGuire SO-2 Indiana Wesleyan 5:36.10
25 Lauren Melchers SO-2 Taylor 5:43.15
26 Callie Tonnis FR-1 Indianapolis 5:43.94
27 Abigail Crosley FR-1 Taylor 5:47.07
28 Annette Herrera JR-3 Calumet-St. Joseph 6:00.25
29 Hailee Maddox   IT unattached 6:01.82
30 Kelly Workman SO-2 Indiana Tech 6:17.46
31 Brandi Mcdonald   IT unattached 6:17.62
32 Aubrey Green SR-4 Bethel (Ind.) 6:21.63
33 Gabrielle Pepple SO-2 St. Joseph's (Ind.) 6:52.16
  Kati Maugel   IT unattached DNS
  Taryn Thor Sophomore Unattached DNS
  Sarah Foss   Indiana University Run Club DNS
  Jennifer Lynn JR-3 Indianapolis DNS
  Sarina Oleson SR-4 Taylor DNS
  Faith Mooney FR-1 Bethel (Ind.) DNS
Women's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
21 Megan Hennessey SO-2 St. Joseph's (Ind.) 5:26.61
22 Lauren Zaeske SO-2 Indiana Wesleyan 5:30.27
24 Katie McGuire SO-2 Indiana Wesleyan 5:36.10
25 Lauren Melchers SO-2 Taylor 5:43.15
26 Callie Tonnis FR-1 Indianapolis 5:43.94
28 Annette Herrera JR-3 Calumet-St. Joseph 6:00.25
29 Hailee Maddox   IT unattached 6:01.82
30 Kelly Workman SO-2 Indiana Tech 6:17.46
31 Brandi Mcdonald   IT unattached 6:17.62
32 Aubrey Green SR-4 Bethel (Ind.) 6:21.63
33 Gabrielle Pepple SO-2 St. Joseph's (Ind.) 6:52.16
  Faith Mooney FR-1 Bethel (Ind.) DNS
  Kati Maugel   IT unattached DNS
Women's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
8 Lucia Alfaro JR-3 Siena Heights 5:10.53
11 Lauren McMahon SO-2 Siena Heights 5:15.33
12 Brooke Werstler SO-2 St. Joseph's (Ind.) 5:16.06
14 Madison Phillips FR-1 Indiana Wesleyan 5:17.40
15 Ellie Rodman SO-2 Taylor 5:19.70
16 Hannah Wallace JR-3 St. Joseph's (Ind.) 5:19.91
18 Amanda Dibley FR-1 Taylor 5:24.46
19 Rebecca Carmichael   Indiana University Run Club 5:25.04
20 Cassidy Crowder SR-4 Taylor 5:25.60
23 Kendall Grigoletti SO-2 Indianapolis 5:34.22
27 Abigail Crosley FR-1 Taylor 5:47.07
  Jennifer Lynn JR-3 Indianapolis DNS
  Sarina Oleson SR-4 Taylor DNS
Women's 1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Sarah McBeath JR-3 Indiana Wesleyan 4:42.01 4:33.55 4:05.35 3:37.15 5:44.06
2 Molly Peregrine SO-2 Aquinas 4:51.50 4:04.86 5:00.25 5:49.80 6:18.95
3 Alexis Miller FR-1 Aquinas 4:55.42 5:48.60 4:14.07 3:56.34 5:13.15
4 Amy Walker SR-4 Indianapolis 4:58.50 4:19.70 5:25.37 4:37.61 6:22.08
5 Isabel Wharton SR-4 Indiana Wesleyan 4:59.24 4:41.29 5:35.15 5:56.10 5:50.11
6 Mae Elizabeth Gimre FR-1 Taylor 5:03.21 3:53.48 4:14.70 3:32.25 5:21.41
7 Jamie Reinhard SR-4 Bethel (Ind.) 5:06.35 6:04.56 4:11.21 4:35.72 6:01.50
9 Jen Slabaugh JR-3 Indiana Wesleyan 5:11.74 4:40.57 4:21.87 5:46.04 6:32.80
10 Taylor Pryde SR-4 Aquinas 5:14.36 6:23.52 6:29.81 4:33.50 4:49.22
13 Kiersten Schrope SO-2 Marian (Ind.) 5:16.77 6:48.64 4:22.92 5:57.95 5:13.61
17 Mariah Ridal JR-3 Siena Heights 5:20.53 6:53.49 4:26.04 4:45.28 5:39.77
  Sarah Foss   Indiana University Run Club DNS DNS DNS DNS DNS
  Taryn Thor Sophomore Unattached DNS DNS DNS DNS DNS