January 29, 2016
|
Pittsburg St-Robert W. Plaster Center - Pittsburg, KS
|
300m (Flat)

Women's 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Madison Reynolds SR-4 Oral Roberts 49.60 44.21 53.91 50.68 59.84 40.44
2 Mary Bergman SO-2 Southwest Baptist 48.70 59.33 55.97 59.89 56.53 1:10.53
3 Kaina Martinez JR-3 TAMU-Kingsville 53.21 1:11.14 56.01 58.81 53.21 1:00.49
4 Shani Adams JR-3 Missouri State 44.87 51.60 56.08 42.62 53.84 1:12.35
5 Oarabile Babolayi SR-4 Missouri State 1:12.46 48.87 56.17 55.05 58.42 44.38
6 Kailey Fuchs JR-3 Central Missouri 55.76 1:09.41 56.89 59.74 42.67 1:06.57
7 Kamryn McKee SO-2 TAMU-Commerce 1:12.32 52.96 56.94 1:06.62 1:02.64 53.53
8 Kadisha Francois SO-2 Missouri State 55.29 42.75 57.00 1:06.12 58.14 1:13.53
9 Divina Henry FR-1 Coffeyville CC 1:03.01 54.99 57.28 59.58 44.68 1:00.72
10 Juannae Lewis SO-2 Central Oklahoma 1:08.81 1:00.78 57.34 1:00.78 41.86 1:10.53
11 Holly Pattie-Belleli SR-4 Missouri State 1:05.70 1:11.47 57.63 1:12.62 1:10.89 1:10.89
12 Brooklyn Polk SO-2 Barton County CC 42.92 55.09 57.99 1:05.53 45.24 51.04
13 Erin Roebuck JR-3 Missouri State 42.04 53.14 58.39 53.72 1:11.24 1:00.15
14 Kyelah Hodges FR-1 Highland CC 54.54 1:15.65 58.64 58.06 1:10.37 1:08.61
15 Kissi-Ann Brown FR-1 Lincoln (Mo.) 1:15.83 49.38 58.78 1:09.36 53.49 57.61
16 Jocelyn Payne FR-1 Murray State 1:01.16 52.34 58.80 57.63 48.81 42.93
17 Emily Thole FR-1 Central Missouri 44.16 57.11 58.87 58.87 44.16 1:02.99
18 Jessica Goldsberry JR-3 William Jewell 55.96 50.66 58.90 59.49 1:14.81 45.36
19 O'neisha Glover SO-2 Barton County CC 1:05.99 1:03.05 58.92 1:07.17 47.14 49.50
20 LaGae Brigance FR-1 TAMU-Kingsville 1:08.41 1:00.15 58.97 41.87 43.64 48.36
21 Alyssa Hammons SO-2 Pittsburg St. 47.81 1:06.11 59.02 51.35 1:10.83 44.27
22 Widline Lageroy SO-2 Barton County CC 1:12.64 59.05 59.05 1:10.86 1:16.77 52.56
23 Courtney Willis FR-1 Butler CC 1:08.51 57.88 59.06 51.98 55.52 51.39
24 Brenda Barnett SR-4 Oklahoma Baptist 1:12.06 42.53 59.06 50.80 50.21 1:07.92
25 Kristina Vujanic SO-2 Butler CC 1:03.83 1:04.42 59.10 55.56 1:10.33 1:06.79
26 Anna Curlin SO-2 Murray State 1:15.70 1:02.10 59.14 59.74 1:11.56 44.36
27 MaKenna Watson SO-2 Southwest Baptist 1:16.40 46.20 59.22 47.38 1:08.11 41.46
28 Elicia Gallegos FR-1 Highland CC 1:16.41 55.68 59.23 58.64 42.06 59.23
29 Rhoneshia Johnson SO-2 Neosho County CC 1:15.87 54.53 59.27 44.46 57.50 48.01
30 Kimona Shaw FR-1 Lincoln (Mo.) 45.10 45.70 59.34 45.10 42.73 1:10.03
31 Ebony Rose SR-4 Lincoln (Mo.) 1:14.22 1:10.06 59.37 48.69 1:02.94 1:17.19
32 Cekia Pierce SO-2 Southwest Baptist 1:04.12 58.78 59.37 1:10.65 46.91 1:11.25
33 Tiffany Cano FR-1 Wayland Baptist 1:15.51 44.59 59.45 43.40 1:12.53 47.56
34 Sommer Wilder SO-2 West Texas A&M 1:12.53 1:13.72 59.45 56.48 1:05.99 1:02.43
35 Alicia Harris FR-1 Garden City CC 59.66 1:17.56 59.66 47.14 55.49 43.56
36 Dorothy Adams SO-2 Missouri Valley 46.62 44.83 59.77 1:17.71 1:13.52 1:01.57
37 Alisha Meyer SO-2 Pittsburg St. 50.95 47.96 59.94 46.76 1:06.54 43.16
38 Carlisa Russell JR-3 Wayland Baptist 1:16.22 1:05.41 1:00.01 1:04.21 1:06.02 1:04.21
39 Olivia Boone JR-3 Pittsburg St. 57.20 1:03.83 1:00.21 54.80 57.81 1:14.06
40 Tieasha Collier SO-2 Allen County CC 59.01 1:02.02 1:00.21 1:11.65 1:17.07 57.81
41 Prasanna Polite SR-4 Angelo State 1:01.46 51.82 1:00.25 1:05.07 45.79 1:02.66
42 Teandria Taylor FR-1 TAMU-Kingsville 52.45 1:16.56 1:00.28 1:13.55 55.46 1:04.50
43 Allison Agbasoga JR-3 Angelo State 1:04.51 59.09 1:00.29 47.03 1:03.31 1:04.51
44 Jasmine Miller SO-2 TAMU-Kingsville 1:06.35 1:02.73 1:00.31 1:01.52 42.22 57.90
45 Breanna Hurlbut SR-4 Oklahoma Baptist 47.16 1:01.67 1:00.46 1:10.74 52.60 59.25
46 Ashlee Wenrick SR-4 Southwestern (Kan.) 50.46 54.72 1:00.79 1:01.40 42.56 1:00.19
47 Ana Baleveicau SR-4 TAMU-Commerce 1:00.20 1:11.75 1:00.80 43.17 48.64 1:00.80
48 Shannon Thomas SR-4 Graceland 1:15.43 54.75 1:00.83 53.53 1:01.44 57.18
49 Taylor Adcock JR-3 Murray State 1:03.33 1:11.32 1:01.48 1:17.47 53.49 1:10.71
50 Shaquellra Collins SO-2 Hutchinson CC 59.76 52.98 1:01.60 56.06 59.76 1:01.60
51 Shalei Matthews FR-1 Coffeyville CC 1:01.74 1:08.54 1:01.74 1:01.13 48.16 1:01.13
52 Margaret Hurst SR-4 Southwest Baptist 55.71 1:00.67 1:01.90 47.67 1:14.90 50.76
53 Kiana Covington FR-1 Eastern New Mexico 1:18.34 54.09 1:02.17 1:17.72 49.12 53.47
54 Kristin Wright SO-2 Angelo State 1:20.84 54.72 1:02.18 1:17.73 54.10 47.26
55 Helen Thames FR-1 Butler CC 1:20.26 1:15.24 1:02.70 53.93 51.42 59.57
56 Cheyenne Ponder FR-1 Butler CC 1:16.91 1:05.57 1:03.04 1:14.39 47.91 1:16.28
57 Destiny Woodard FR-1 Butler CC 50.60 54.39 1:03.24 58.18 1:17.79 44.27
58 Tajera Lawkin FR-1 Lincoln (Mo.) 50.35 48.44 1:03.73 1:14.57 1:01.82 1:13.29
Women's 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Madison Reynolds SR-4 Oral Roberts 53.91 43.13
2 Mary Bergman SO-2 Southwest Baptist 55.97 47.58
4 Shani Adams JR-3 Missouri State 56.08 44.87
5 Oarabile Babolayi SR-4 Missouri State 56.17 1:06.85
6 Kailey Fuchs JR-3 Central Missouri 56.89 1:02.01
7 Kamryn McKee SO-2 TAMU-Commerce 56.94 59.79
Women's 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Kaina Martinez JR-3 TAMU-Kingsville 56.01
8 Kadisha Francois SO-2 Missouri State 57.00
11 Holly Pattie-Belleli SR-4 Missouri State 57.63
12 Brooklyn Polk SO-2 Barton County CC 57.99
18 Jessica Goldsberry JR-3 William Jewell 58.90
31 Ebony Rose SR-4 Lincoln (Mo.) 59.37
Women's 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
10 Juannae Lewis SO-2 Central Oklahoma 1:12.83 57.34 52.76 1:09.39 1:06.52 48.74
13 Erin Roebuck JR-3 Missouri State 51.97 58.39 53.14 41.46 1:15.91 1:03.65
15 Kissi-Ann Brown FR-1 Lincoln (Mo.) 46.44 58.78 1:02.90 44.68 50.55 1:15.83
22 Widline Lageroy SO-2 Barton County CC 1:15.59 59.05 1:16.18 1:14.41 59.05 1:14.41
32 Cekia Pierce SO-2 Southwest Baptist 1:16.59 59.37 57.59 1:05.31 1:01.16 59.37
Women's 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
14 Kyelah Hodges FR-1 Highland CC 46.92 1:10.96 53.95 1:09.20 58.64 52.78
17 Emily Thole FR-1 Central Missouri 45.33 1:11.83 50.04 1:05.35 58.87 45.33
19 O'neisha Glover SO-2 Barton County CC 52.44 45.96 45.96 1:04.23 58.92 1:11.89
34 Sommer Wilder SO-2 West Texas A&M 51.13 1:12.53 51.73 1:03.62 59.45 57.67
35 Alicia Harris FR-1 Garden City CC 1:08.61 51.31 1:06.82 56.08 59.66 1:02.65
Women's 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
29 Rhoneshia Johnson SO-2 Neosho County CC 1:16.46 45.64 59.27
40 Tieasha Collier SO-2 Allen County CC 1:02.02 1:17.07 1:00.21
41 Prasanna Polite SR-4 Angelo State 58.45 56.64 1:00.25
43 Allison Agbasoga JR-3 Angelo State 1:16.57 1:08.73 1:00.29
45 Breanna Hurlbut SR-4 Oklahoma Baptist 48.98 1:08.32 1:00.46
47 Ana Baleveicau SR-4 TAMU-Commerce 49.86 1:07.49 1:00.80
Women's 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
9 Divina Henry FR-1 Coffeyville CC 1:01.29 57.28 1:10.46 44.68 53.85
26 Anna Curlin SO-2 Murray State 50.27 59.14 1:14.52 49.68 1:08.61
27 MaKenna Watson SO-2 Southwest Baptist 46.79 59.22 49.16 56.26 56.26
39 Olivia Boone JR-3 Pittsburg St. 1:15.27 1:00.21 1:17.67 1:00.21 1:02.62
48 Shannon Thomas SR-4 Graceland 1:02.05 1:00.83 1:02.05 59.01 49.88
49 Taylor Adcock JR-3 Murray State 1:00.87 1:01.48 1:19.93 1:14.39 1:05.17
Women's 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
16 Jocelyn Payne FR-1 Murray State 58.80 45.28 1:11.15
21 Alyssa Hammons SO-2 Pittsburg St. 59.02 46.63 1:05.52
23 Courtney Willis FR-1 Butler CC 59.06 56.70 43.71
50 Shaquellra Collins SO-2 Hutchinson CC 1:01.60 57.29 1:16.39
56 Cheyenne Ponder FR-1 Butler CC 1:03.04 57.37 1:11.87
57 Destiny Woodard FR-1 Butler CC 1:03.24 50.60 1:07.04
Women's 400 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
33 Tiffany Cano FR-1 Wayland Baptist 1:12.53 1:09.56 1:07.18 46.97 59.45 42.81 1:03.02
37 Alisha Meyer SO-2 Pittsburg St. 1:09.53 1:10.13 55.15 1:11.93 59.94 43.16 1:17.33
38 Carlisa Russell JR-3 Wayland Baptist 1:10.22 1:09.62 1:09.62 1:15.02 1:00.01 44.41 1:06.62
51 Shalei Matthews FR-1 Coffeyville CC 1:20.27 1:17.80 1:14.09 46.31 1:01.74 1:11.62 1:15.33
52 Margaret Hurst SR-4 Southwest Baptist 55.71 43.33 1:03.76 1:12.43 1:01.90 1:18.00 1:09.95
55 Helen Thames FR-1 Butler CC 1:00.82 44.52 1:20.26 53.93 1:02.70 47.66 1:00.20
Women's 400 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
24 Brenda Barnett SR-4 Oklahoma Baptist 1:12.65 59.06 57.29 59.65
25 Kristina Vujanic SO-2 Butler CC 49.65 59.10 1:02.06 1:00.29
28 Elicia Gallegos FR-1 Highland CC 1:05.75 59.23 51.53 1:04.56
42 Teandria Taylor FR-1 TAMU-Kingsville 47.02 1:00.28 49.43 1:05.11
Women's 400 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
20 LaGae Brigance FR-1 TAMU-Kingsville 43.05 58.97 1:00.15
44 Jasmine Miller SO-2 TAMU-Kingsville 1:03.33 1:00.31 1:11.77
53 Kiana Covington FR-1 Eastern New Mexico 47.87 1:02.17 1:07.77
54 Kristin Wright SO-2 Angelo State 56.59 1:02.18 49.75
58 Tajera Lawkin FR-1 Lincoln (Mo.) 1:05.01 1:03.73 45.89
Women's 400 Meters Section 11
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
30 Kimona Shaw FR-1 Lincoln (Mo.) 59.34 1:08.25 49.85 51.63
36 Dorothy Adams SO-2 Missouri Valley 59.77 1:13.52 1:12.92 56.79
46 Ashlee Wenrick SR-4 Southwestern (Kan.) 1:00.79 55.93 1:03.83 1:09.91