February 12, 2016
|
Defiance-R.M. & C.M. Small Track - Defiance, OH
|
200m (Flat)

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Robert Duke SO-2 Trine 10:08.82 11:09.15 8:24.61 6:51.36 9:08.48
2 Jonathan Phillips FR-1 Trine 10:42.05 9:19.03 9:57.77 6:44.05 9:13.49
3 Nick Zak FR-1 Trine 7:02.40 8:42.44 11:06.94 7:46.86 9:15.78
4 Garrett Benedict JR-3 Trine 9:22.30 11:30.35 10:45.81 10:17.97 9:16.73
5 Christian Corrion   IT unattached 11:36.93 11:09.05 11:31.35 8:16.21 9:17.54
6 Luke Kaufman JR-3 Goshen 10:58.01 6:41.50 8:44.18 6:41.50 9:17.63
7 John Wamhoff SO-2 Indiana Tech 8:06.07 10:08.99 7:38.14 10:14.57 9:18.70
8 Ricardo Castillo SO-2 Trine 11:01.00 10:04.99 12:08.23 11:23.41 9:20.17
9 Jacob Sweet SR-4 Manchester 11:31.45 7:40.97 10:29.61 7:01.62 9:22.15
10 Matt Rouwhorst   IT unattached 9:01.26 9:52.00 10:08.92 9:12.54 9:23.81
11 Lukas Brant FR-1 Indiana Tech 11:27.96 12:02.08 7:00.74 11:22.28 9:28.56
12 Cayce Griffin   IT unattached 11:17.10 12:08.74 11:45.79 10:48.41 9:33.81
13 Cody Mart SR-4 Trine 9:06.53 7:16.06 10:51.18 8:43.27 9:41.41
14 Codi Wiersema SO-2 Huntington 7:58.75 8:16.27 8:51.30 7:17.88 9:43.84
15 Brian Larabell   IT unattached 8:49.12 11:57.25 9:06.76 9:47.91 9:47.91
16 Zach Phillips SO-2 Trine 7:10.35 11:00.26 9:31.83 7:10.35 9:49.51
17 Zach McIntyre SO-2 Huntington 9:47.56 12:10.00 8:12.60 10:11.30 9:53.49
18 Alan Meyer SO-2 Trine 9:41.33 8:35.41 11:05.24 9:29.35 9:59.31
19 Alex Steiner FR-1 Goshen 12:22.39 9:13.75 10:38.94 8:06.81 10:08.51
20 Brandon Blackmer SO-2 Manchester 7:06.05 7:12.14 8:43.43 10:51.25 10:08.64
21 Jose Ortiz FR-1 Goshen 8:07.54 12:27.14 10:52.17 8:58.20 10:33.17
22 Daniel Gregg FR-1 Bluffton 10:45.43 13:15.38 13:21.90 11:24.55 10:51.95
Men's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
5 Christian Corrion   IT unattached 11:42.50 10:13.30 9:17.54
10 Matt Rouwhorst   IT unattached 8:10.52 9:57.64 9:23.81
12 Cayce Griffin   IT unattached 10:25.46 9:51.03 9:33.81
13 Cody Mart SR-4 Trine 8:54.90 12:06.77 9:41.41
14 Codi Wiersema SO-2 Huntington 10:07.20 7:06.21 9:43.84
15 Brian Larabell   IT unattached 11:33.74 9:12.64 9:47.91
16 Zach Phillips SO-2 Trine 11:53.31 8:50.56 9:49.51
17 Zach McIntyre SO-2 Huntington 9:17.88 11:40.32 9:53.49
18 Alan Meyer SO-2 Trine 10:41.27 7:53.46 9:59.31
19 Alex Steiner FR-1 Goshen 13:04.98 11:21.54 10:08.51
20 Brandon Blackmer SO-2 Manchester 13:05.15 12:52.98 10:08.64
21 Jose Ortiz FR-1 Goshen 7:42.22 11:23.83 10:33.17
22 Daniel Gregg FR-1 Bluffton 7:49.41 9:40.24 10:51.95
Men's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Robert Duke SO-2 Trine 6:34.91 6:29.42 9:08.48
2 Jonathan Phillips FR-1 Trine 9:24.56 8:56.89 9:13.49
3 Nick Zak FR-1 Trine 7:02.40 9:54.69 9:15.78
4 Garrett Benedict JR-3 Trine 6:46.42 11:02.51 9:16.73
6 Luke Kaufman JR-3 Goshen 7:37.26 8:10.72 9:17.63
7 John Wamhoff SO-2 Indiana Tech 11:55.14 6:59.03 9:18.70
8 Ricardo Castillo SO-2 Trine 8:18.56 7:16.94 9:20.17
9 Jacob Sweet SR-4 Manchester 7:35.35 8:03.45 9:22.15
11 Lukas Brant FR-1 Indiana Tech 9:05.82 12:13.45 9:28.56