March 24, 2016
|
Indiana Wesleyan - Marion, IN

Men's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Nicholas Fiene FR-1 Olivet Nazarene 2:58.03 3:08.06 4:05.73 3:38.15 4:58.38 4:10.74 4:40.83
2 Ryan Larkin FR-1 Olivet Nazarene 3:25.70 4:41.88 3:56.17 3:15.54 4:08.87 4:13.94 3:25.70
3 Sam Hall FR-1 Grace 4:06.58 2:57.94 3:38.62 3:23.36 3:10.65 4:14.20 3:13.20
4 Jordan Annis JR-3 Bethel (Ind.) 3:34.33 5:33.12 4:07.90 5:20.21 3:44.66 4:18.23 3:29.17
5 Luke Doughty SO-2 Wabash 3:37.77 3:19.63 4:01.11 3:32.59 4:32.22 4:19.25 4:34.81
6 Logan Robart FR-1 Spring Arbor 4:36.52 5:07.82 5:10.43 4:02.60 4:00.00 4:20.86 3:33.91
7 Tyler Houvener SO-2 Grace 3:47.64 4:03.34 4:29.50 3:50.26 3:37.17 4:21.65 4:26.89
8 Hunter Reed JR-3 Grace 5:21.96 5:14.04 5:21.96 5:35.16 3:23.21 4:23.90 5:19.32
9 CJ Thornton FR-1 Bethel (Ind.) 5:07.04 4:08.81 5:36.16 5:33.51 5:44.10 4:24.69 5:14.99
10 Alec Ondrajka JR-3 Olivet Nazarene 4:20.71 3:48.79 5:03.28 3:59.43 5:05.94 4:26.03 4:26.03
11 Matthew Bailey FR-1 Wabash 4:40.43 5:23.16 4:05.71 5:47.20 5:41.85 4:27.07 3:06.95
12 Ian Fulton FR-1 Spring Arbor 5:15.69 4:51.61 5:39.77 4:35.56 3:42.05 4:27.53 5:18.36
13 Free Kashon JR-3 Wabash 4:57.16 4:54.49 5:29.29 3:36.85 3:58.27 4:27.71 3:42.20
14 Blake Elmer SO-2 Olivet Nazarene 4:25.26 3:42.39 4:33.30 3:42.39 4:11.87 4:27.94 5:00.10
15 Joel Bertelsen FR-1 Grace 5:16.88 4:03.75 5:16.88 5:33.12 5:49.37 4:30.83 3:44.79
16 Thomas McGuire FR-1 Olivet Nazarene 5:06.47 5:25.46 3:26.12 3:47.82 3:45.11 4:31.21 5:22.74
17 Andrew Brake SO-2 Wabash 4:39.76 3:45.44 4:45.19 4:09.89 5:50.38 4:31.61 4:50.63
18 Taylor Neff JR-3 Bethel (Ind.) 3:43.04 5:23.68 5:37.28 4:40.16 4:34.72 4:32.00 4:51.04
19 Grant Guimond FR-1 Olivet Nazarene 3:32.77 3:30.04 4:30.06 5:27.34 4:00.05 4:32.78 3:38.23
20 Ryan Olson SO-2 Indiana Wesleyan 4:14.51 5:42.08 4:11.77 4:03.56 5:01.03 4:33.66 3:38.93
21 Garrett Robinson FR-1 Spring Arbor 3:43.32 4:19.60 5:21.01 4:02.86 5:32.18 4:39.14 3:48.90
22 Daniel Zawlocki FR-1 Grace 4:31.78 3:55.36 5:39.02 5:41.82 3:32.94 4:40.18 5:22.21
23 Benjamin Shaw SO-2 Spring Arbor 6:03.45 4:36.11 6:06.27 4:41.74 4:44.56 4:41.74 5:43.73
24 Brad Reuille SO-2 St. Francis (Ind.) 5:56.97 4:29.15 4:20.65 4:57.48 4:57.48 4:43.31 4:03.65
25 Joshua Norton SO-2 Spring Arbor 3:24.81 3:36.19 4:44.45 5:01.52 3:24.81 4:44.45 6:04.10
26 Timothy Drew SO-2 Grace 5:12.47 5:03.87 4:06.54 4:35.21 5:38.27 4:46.67 3:49.34
27 Brandon Smith JR-3 Grace 3:48.14 6:17.30 3:48.14 3:36.44 4:43.71 4:52.48 3:48.14
28 Eric Eisenberger FR-1 Spring Arbor 6:44.29 5:20.86 5:11.24 5:20.86 4:10.27 5:20.86 5:04.82
29 Alex Mowthorpe FR-1 Spring Arbor 5:49.03 5:32.87 5:26.41 5:52.26 4:44.39 5:23.17 5:10.25
30 Dylan Algate FR-1 Spring Arbor 5:32.03 4:54.37 6:23.37 4:03.03 7:18.14 5:42.29 6:57.60
  Tyler Steppe FR-1 Olivet Nazarene DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Men's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Sam Hall FR-1 Grace 4:14.20
4 Jordan Annis JR-3 Bethel (Ind.) 4:18.23
5 Luke Doughty SO-2 Wabash 4:19.25
7 Tyler Houvener SO-2 Grace 4:21.65
8 Hunter Reed JR-3 Grace 4:23.90
13 Free Kashon JR-3 Wabash 4:27.71
14 Blake Elmer SO-2 Olivet Nazarene 4:27.94
15 Joel Bertelsen FR-1 Grace 4:30.83
17 Andrew Brake SO-2 Wabash 4:31.61
18 Taylor Neff JR-3 Bethel (Ind.) 4:32.00
20 Ryan Olson SO-2 Indiana Wesleyan 4:33.66
22 Daniel Zawlocki FR-1 Grace 4:40.18
23 Benjamin Shaw SO-2 Spring Arbor 4:41.74
26 Timothy Drew SO-2 Grace 4:46.67
27 Brandon Smith JR-3 Grace 4:52.48
Men's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Nicholas Fiene FR-1 Olivet Nazarene 3:35.64 5:03.40 4:10.74 5:03.40 3:58.21 3:48.18 4:33.31
2 Ryan Larkin FR-1 Olivet Nazarene 4:34.26 3:48.55 4:13.94 3:58.71 5:04.73 3:38.39 3:28.23
6 Logan Robart FR-1 Spring Arbor 4:07.82 4:54.78 4:20.86 4:26.08 4:33.91 3:07.82 3:39.13
9 CJ Thornton FR-1 Bethel (Ind.) 5:30.87 5:09.69 4:24.69 4:45.87 4:00.87 5:28.22 3:15.87
10 Alec Ondrajka JR-3 Olivet Nazarene 5:03.28 3:27.51 4:26.03 5:21.90 3:59.43 4:18.05 3:11.55
11 Matthew Bailey FR-1 Wabash 3:06.95 4:45.77 4:27.07 4:16.39 3:09.62 4:35.09 5:25.83
12 Ian Fulton FR-1 Spring Arbor 4:27.53 4:08.81 4:27.53 3:09.95 3:28.68 4:51.61 5:18.36
16 Thomas McGuire FR-1 Olivet Nazarene 4:01.38 5:52.58 4:31.21 4:20.37 5:33.59 4:39.35 4:17.65
19 Grant Guimond FR-1 Olivet Nazarene 4:32.78 4:13.69 4:32.78 4:08.23 4:43.70 3:46.41 5:21.88
21 Garrett Robinson FR-1 Spring Arbor 5:57.30 5:40.55 4:39.14 4:00.06 5:54.51 5:23.81 4:11.23
24 Brad Reuille SO-2 St. Francis (Ind.) 4:26.32 6:08.31 4:43.31 4:43.31 5:05.98 5:37.14 4:03.65
25 Joshua Norton SO-2 Spring Arbor 4:07.48 4:52.99 4:44.45 3:24.81 3:24.81 4:50.14 3:50.41
28 Eric Eisenberger FR-1 Spring Arbor 3:44.61 6:57.12 5:20.86 5:59.37 6:50.70 4:35.94 5:49.74
29 Alex Mowthorpe FR-1 Spring Arbor 6:21.34 5:32.87 5:23.17 6:14.88 6:47.20 3:52.69 6:53.66
30 Dylan Algate FR-1 Spring Arbor 7:11.29 5:45.72 5:42.29 6:02.83 4:26.99 5:18.33 4:16.72
  Tyler Steppe FR-1 Olivet Nazarene DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS