March 25-26, 2016
|
UNF-Hodges Stadium - Jacksonville, FL

Men 800m Run University

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Elijah Case SO-2 South Carolina St. 1:37.02 1:52.81 1:58.45
2 Taylor Sumapang SR-4 North Florida 1:59.83 1:53.04 1:34.96
3 Calahan Warren FR-1 Embry-Riddle 2:26.11 1:53.26 1:57.79
4 Rayford James SO-2 North Florida 2:25.54 1:53.70 2:16.44
5 Chris Robin FR-1 North Florida 1:22.28 1:54.27 1:53.13
6 Charles Bascom JR-3 Coastal Carolina 2:26.42 1:55.29 1:31.08
7 Jamin Mays SR-4 Embry-Riddle 2:02.42 1:55.49 1:33.55
8 Bryont Brown SR-4 Alabama State 2:23.26 1:55.53 1:27.81
9 Luis Nieves SO-2 Virginia Union 2:14.11 1:55.61 1:57.93
10 Cristian Acuna JR-3 North Florida 2:01.52 1:55.73 1:47.63
11 Jessie Boria JR-3 Tampa 1:51.85 1:56.51 1:22.73
12 Andrew Carpenter SO-2 Embry-Riddle 1:32.28 1:56.80 1:43.96
13 Stephan Kulick FR-1 Citadel 2:15.65 1:56.94 1:54.61
14 Nicholas Lenssen JR-3 Florida Tech 2:08.05 1:57.47 2:18.62
15 Arthur Casey SO-2 Virginia Union 1:30.51 1:57.54 1:54.02
16 Constatine Stathis   Unattached 1:44.86 1:57.82 2:01.36
17 John Bryant SO-2 Florida Southern 1:55.57 1:57.92 2:21.51
18 Emil Gregor Senior Unattached 1:57.96 1:57.96 1:28.47
19 Emmanuel Nelfrard SR-4 Virginia Union 2:11.04 1:58.05 1:58.05
20 Lukas Hassler FR-1 Florida Tech 1:52.32 1:58.23 1:33.41
21 Isiah Cameron FR-1 Webber 2:28.99 1:58.24 1:27.50
22 Christian Jones SO-2 Alabama State 1:38.18 1:58.28 1:52.37
23 Scott Billings SR-4 Tampa 1:57.44 1:58.62 1:45.58
24 Avonte Boykins SO-2 Keiser University 2:18.80 1:58.63 1:56.26
25 Andre Ernest JR-3 Keiser University 1:56.91 1:59.29 1:50.94
26 James Fell JR-3 Embry-Riddle 1:54.60 1:59.37 2:22.05
27 Alek Andrews SO-2 Alabama State 2:17.36 1:59.44 2:23.33
28 William Rice FR-1 Embry-Riddle 2:03.08 1:59.49 2:19.81
29 Sean Trainor FR-1 Webber 2:25.88 1:59.57 2:03.16
30 Tyree Newton JR-3 Alabama State 1:48.41 2:00.45 1:54.43
31 David Beeks FR-1 Edward Waters 1:28.04 2:04.00 2:06.48
32 Jonathan Governor FR-1 Webber 1:35.59 2:04.14 2:14.08
33 Jermiah Streeter JR-3 Alabama State 1:53.24 2:04.44 2:25.60
34 Andrew Coicou JR-3 Alabama State 2:09.89 2:04.89 2:14.89
35 Chase Rhodus SR-4 USC-Beaufort 1:37.67 2:05.21 2:07.72
36 Kenneth Thomas SO-2 Alabama A&M 2:19.39 2:05.57 1:50.51
37 James Williams FR-1 South Carolina St. 1:39.50 2:05.95 1:29.43
38 Prentice Anderson SO-2 Edward Waters 1:44.86 2:06.33 1:32.22
39 Jordan Forshee FR-1 Edward Waters 1:55.12 2:06.50 1:32.35
40 Michael Stackhouse JR-3 South Carolina St. 1:38.61 2:08.06 2:05.50
41 Tyreese Jones FR-1 Livingstone 2:35.91 2:11.01 2:46.39
42 Chris Fludd-Clark SO-2 Charleston Southern 2:27.31 2:11.52 1:57.06
43 Brandon Capers FR-1 USC-Beaufort 2:31.28 2:11.54 1:59.71
44 Charles Joseph SO-2 Edward Waters 2:00.72 2:12.66 2:36.54
45 Fiteau Pinchinat SO-2 Edward Waters 2:55.35 2:18.07 1:46.32
46 Antoine Johnson   Unattached 2:07.66 2:25.06 2:25.06
Men 800m Run University Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Elijah Case SO-2 South Carolina St. 1:20.10 1:52.81
2 Taylor Sumapang SR-4 North Florida 2:26.96 1:53.04
3 Calahan Warren FR-1 Embry-Riddle 1:37.41 1:53.26
4 Rayford James SO-2 North Florida 2:09.62 1:53.70
5 Chris Robin FR-1 North Florida 1:39.42 1:54.27
6 Charles Bascom JR-3 Coastal Carolina 1:34.54 1:55.29
7 Jamin Mays SR-4 Embry-Riddle 2:19.75 1:55.49
10 Cristian Acuna JR-3 North Florida 2:16.57 1:55.73
26 James Fell JR-3 Embry-Riddle 1:31.92 1:59.37
Men 800m Run University Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
8 Bryont Brown SR-4 Alabama State 2:30.19 1:55.53
9 Luis Nieves SO-2 Virginia Union 1:33.65 1:55.61
11 Jessie Boria JR-3 Tampa 1:35.54 1:56.51
12 Andrew Carpenter SO-2 Embry-Riddle 2:29.51 1:56.80
13 Stephan Kulick FR-1 Citadel 2:09.81 1:56.94
15 Arthur Casey SO-2 Virginia Union 1:35.21 1:57.54
16 Constatine Stathis   Unattached 1:40.15 1:57.82
17 John Bryant SO-2 Florida Southern 2:06.18 1:57.92
18 Emil Gregor Senior Unattached 1:33.19 1:57.96
23 Scott Billings SR-4 Tampa 2:28.28 1:58.62
24 Avonte Boykins SO-2 Keiser University 1:51.52 1:58.63
27 Alek Andrews SO-2 Alabama State 1:54.67 1:59.44
30 Tyree Newton JR-3 Alabama State 2:32.98 2:00.45
Men 800m Run University Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
14 Nicholas Lenssen JR-3 Florida Tech 2:01.00 1:57.47 1:23.41
19 Emmanuel Nelfrard SR-4 Virginia Union 1:54.51 1:58.05 1:32.08
20 Lukas Hassler FR-1 Florida Tech 1:48.78 1:58.23 2:18.33
21 Isiah Cameron FR-1 Webber 2:33.72 1:58.24 2:15.98
22 Christian Jones SO-2 Alabama State 2:25.49 1:58.28 2:01.83
25 Andre Ernest JR-3 Keiser University 1:40.21 1:59.29 2:15.99
28 William Rice FR-1 Embry-Riddle 1:28.43 1:59.49 2:03.08
29 Sean Trainor FR-1 Webber 1:40.44 1:59.57 1:51.20
32 Jonathan Governor FR-1 Webber 2:22.77 2:04.14 1:49.25
33 Jermiah Streeter JR-3 Alabama State 2:03.20 2:04.44 2:10.67
35 Chase Rhodus SR-4 USC-Beaufort 1:37.67 2:05.21 2:30.26
37 James Williams FR-1 South Carolina St. 2:27.37 2:05.95 1:35.73
46 Antoine Johnson   Unattached 2:06.21 2:25.06 2:19.26
Men 800m Run University Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
31 David Beeks FR-1 Edward Waters 2:04.00
34 Andrew Coicou JR-3 Alabama State 2:04.89
36 Kenneth Thomas SO-2 Alabama A&M 2:05.57
38 Prentice Anderson SO-2 Edward Waters 2:06.33
39 Jordan Forshee FR-1 Edward Waters 2:06.50
40 Michael Stackhouse JR-3 South Carolina St. 2:08.06
41 Tyreese Jones FR-1 Livingstone 2:11.01
42 Chris Fludd-Clark SO-2 Charleston Southern 2:11.52
43 Brandon Capers FR-1 USC-Beaufort 2:11.54
44 Charles Joseph SO-2 Edward Waters 2:12.66
45 Fiteau Pinchinat SO-2 Edward Waters 2:18.07