January 14-15, 2016
|
Kutztown-Keystone FH - Kutztown, PA
|
200m (Flat)

Women's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Indy Reid-Shaw JR-3 Swarthmore 5:18.5h 4:33.9h 4:05.2h 5:34.4h 5:37.6h 6:06.2h
2 Casey Quinto JR-3 Elizabethtown 5:20.9h 6:18.6h 5:43.3h 3:44.6h 4:45.6h 5:46.5h
3 Maggie Heffernan SR-4 Haverford 5:35.6h 4:25.1h 4:41.9h 5:32.2h 5:45.6h 4:35.1h
4 Irina Bukharin SO-2 Swarthmore 5:37.3h 6:31.2h 5:20.4h 6:21.1h 7:01.6h 5:57.5h
5 Sarah Wade SO-2 Haverford 5:38.1h 5:38.1h 5:41.4h 4:44.0h 7:06.0h 4:50.7h
6 Kate Hannah JR-3 Swarthmore 5:40.4h 5:02.9h 4:52.7h 4:45.9h 4:59.5h 5:16.5h
7 Alayna DeBruin FR-1 York (Pa.) 5:41.3h 7:03.2h 6:01.7h 5:37.8h 4:05.7h 7:16.8h
8 Natalie McLaughlin JR-3 Swarthmore 5:46.2h 7:05.8h 6:34.6h 5:25.4h 7:09.2h 5:25.4h
9 Elizabeth Wedekind JR-3 Elizabethtown 5:46.5h 5:01.4h 7:02.7h 5:22.2h 4:19.8h 4:19.8h
10 Jenna Roberts SR-4 York (Pa.) 5:48.85 5:27.92 5:06.99 5:38.39 7:30.02 7:23.04
11 Grace Adams SO-2 Franklin & Marshall 5:51.05 6:29.67 5:40.52 4:16.27 7:04.77 5:58.08
12 Samantha Gehly JR-3 Elizabethtown 5:51.83 6:58.68 4:27.39 6:55.16 4:16.84 4:59.06
13 Nicolette Siermine JR-3 Elizabethtown 5:57.7h 5:29.0h 6:04.8h 7:16.3h 4:17.5h 4:17.5h
14 Shannon McChesney FR-1 Kutztown 5:57.79 4:21.19 4:21.19 6:58.62 4:10.46 5:22.02
15 Stephanie Belbey JR-3 East Stroudsburg 5:58.31 4:10.82 6:41.31 7:02.81 5:08.15 6:37.73
16 Susan Fain SO-2 Swarthmore 5:58.55 4:18.16 6:05.73 6:55.92 6:05.73 5:26.28
17 Alison Love SO-2 Haverford 6:01.67 5:29.12 5:07.42 4:49.34 7:14.01 5:36.36
18 Liana Alves SO-2 Haverford 6:11.85 6:52.76 4:50.05 5:27.23 4:50.05 6:00.70
19 Marie Vastola SR-4 Haverford 6:13.65 4:51.45 7:24.65 5:28.82 5:21.34 5:28.82
20 Sarah Gray SR-4 Lincoln (Pa.) 6:18.30 5:17.78 6:06.96 5:55.61 4:36.16 6:25.87
21 Rachael Lamb JR-3 Immaculata 6:19.88 8:02.45 6:16.09 5:41.90 6:31.28 4:41.12
22 Arianna Polk JR-3 Lincoln (Pa.) 6:19.93 7:13.12 8:02.52 6:35.13 4:37.35 5:34.34
23 Elizabeth Driver FR-1 Elizabethtown 6:25.39 4:49.05 5:46.86 8:01.74 6:40.81 5:23.73
24 Christine Bleil FR-1 Immaculata 6:30.51 8:23.76 7:09.57 6:14.89 4:52.89 8:08.14
25 Logan Akers FR-1 PSU-Harrisburg 6:33.96 8:00.64 6:26.08 7:05.48 7:48.82 5:34.87
26 Toni Ritrovato SO-2 Kutztown 6:44.77 8:30.01 6:48.82 6:48.82 7:45.49 4:47.39
27 Karen Gasior SR-4 Albright 6:46.35 7:51.37 7:22.93 7:55.43 7:26.99 4:52.58
28 Emily Cardie FR-1 Immaculata 6:47.36 6:18.85 6:27.00 8:04.76 7:03.66 8:41.42
29 Kim Larena FR-1 Kutztown 6:49.27 6:12.44 5:15.14 5:51.98 8:11.13 6:45.18
30 Paula Barrett SO-2 Immaculata 6:50.50 7:35.66 8:45.44 8:53.65 5:44.82 7:52.08
31 Kara Trowbridge SR-4 Immaculata 7:12.27 5:28.53 5:24.21 5:32.85 5:45.82 7:33.89
32 Linda Carlson SO-2 Immaculata 7:47.83 7:24.44 6:47.02 6:23.62 9:40.11 10:08.18
33 Alyssa Dietz FR-1 PSU-Harrisburg 8:06.68 6:00.15 6:34.21 7:13.15 5:50.41 6:53.68
34 Caitlin Macgregor SO-2 Immaculata 8:14.73 6:30.84 9:09.15 7:50.00 6:01.16 5:56.21
  Julie Stratton FR-1 Kutztown DNF DNF DNF DNF DNF DNF
Women's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Indy Reid-Shaw JR-3 Swarthmore 6:19.0h 6:06.2h 5:15.3h 4:56.2h 5:18.5h 5:56.7h 3:52.5h
2 Casey Quinto JR-3 Elizabethtown 6:53.9h 5:27.3h 5:59.4h 6:57.1h 5:20.9h 5:46.5h 5:11.2h
3 Maggie Heffernan SR-4 Haverford 6:39.3h 6:42.7h 4:48.6h 5:38.9h 5:35.6h 5:12.1h 4:21.7h
4 Irina Bukharin SO-2 Swarthmore 4:02.8h 4:53.4h 6:38.0h 5:20.4h 5:37.3h 6:04.2h 6:48.1h
5 Sarah Wade SO-2 Haverford 5:41.4h 4:20.3h 6:08.5h 6:55.8h 5:38.1h 4:30.4h 6:38.9h
6 Kate Hannah JR-3 Swarthmore 4:39.1h 5:57.4h 5:40.4h 4:59.5h 5:40.4h 6:28.0h 7:22.5h
7 Alayna DeBruin FR-1 York (Pa.) 5:51.5h 7:10.0h 4:46.6h 7:03.2h 5:41.3h 4:12.5h 6:01.7h
8 Natalie McLaughlin JR-3 Swarthmore 6:00.0h 4:54.2h 5:56.5h 6:10.4h 5:46.2h 6:45.0h 6:06.9h
9 Elizabeth Wedekind JR-3 Elizabethtown 6:00.3h 6:07.2h 5:46.5h 4:09.4h 5:46.5h 5:15.3h 7:13.1h
13 Nicolette Siermine JR-3 Elizabethtown 6:40.6h 4:39.0h 7:23.5h 6:37.0h 5:57.7h 6:08.4h 5:21.9h
  Julie Stratton FR-1 Kutztown DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF
Women's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
10 Jenna Roberts SR-4 York (Pa.) 5:48.85
11 Grace Adams SO-2 Franklin & Marshall 5:51.05
12 Samantha Gehly JR-3 Elizabethtown 5:51.83
14 Shannon McChesney FR-1 Kutztown 5:57.79
15 Stephanie Belbey JR-3 East Stroudsburg 5:58.31
16 Susan Fain SO-2 Swarthmore 5:58.55
17 Alison Love SO-2 Haverford 6:01.67
20 Sarah Gray SR-4 Lincoln (Pa.) 6:18.30
21 Rachael Lamb JR-3 Immaculata 6:19.88
22 Arianna Polk JR-3 Lincoln (Pa.) 6:19.93
23 Elizabeth Driver FR-1 Elizabethtown 6:25.39
26 Toni Ritrovato SO-2 Kutztown 6:44.77
Women's Mile Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
18 Liana Alves SO-2 Haverford 6:11.85
19 Marie Vastola SR-4 Haverford 6:13.65
24 Christine Bleil FR-1 Immaculata 6:30.51
25 Logan Akers FR-1 PSU-Harrisburg 6:33.96
27 Karen Gasior SR-4 Albright 6:46.35
28 Emily Cardie FR-1 Immaculata 6:47.36
29 Kim Larena FR-1 Kutztown 6:49.27
30 Paula Barrett SO-2 Immaculata 6:50.50
31 Kara Trowbridge SR-4 Immaculata 7:12.27
32 Linda Carlson SO-2 Immaculata 7:47.83
33 Alyssa Dietz FR-1 PSU-Harrisburg 8:06.68
34 Caitlin Macgregor SO-2 Immaculata 8:14.73