January 14-15, 2016
|
Kutztown-Keystone FH - Kutztown, PA
|
200m (Flat)

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Henry Woods SO-2 Haverford 8:29.7h 6:35.8h 9:23.9h 9:02.3h 9:45.6h 8:08.0h
2 Grant Dell SO-2 York (Pa.) 10:07.0h 10:01.5h 8:50.4h 9:06.9h 9:01.4h 10:12.5h
2 Zach Trama SR-4 Elizabethtown 11:29.0h 10:39.8h 7:44.8h 9:06.9h 8:50.4h 7:33.9h
4 John Gagnon JR-3 Swarthmore 8:10.3h 11:28.7h 10:28.1h 9:11.0h 8:32.4h 6:25.7h
5 Paul Green SR-4 Swarthmore 6:26.1h 7:26.8h 8:33.0h 9:11.7h 11:29.6h 9:55.8h
6 Angel Chimal-Rodriguez SR-4 Immaculata 10:08.0h 10:02.5h 10:46.7h 9:12.8h 8:39.6h 9:45.9h
7 Alex Smith SO-2 York (Pa.) 9:01.8h 11:14.5h 10:19.2h 9:12.9h 7:49.9h 11:20.0h
8 Xavier Gutierrez FR-1 Kutztown 10:30.6h 9:13.2h 11:59.1h 9:13.2h 8:51.0h 6:38.3h
9 Corey Branch JR-3 Swarthmore 7:51.8h 8:14.0h 10:55.0h 9:15.1h 8:47.3h 8:02.9h
10 Adam Harriger SR-4 Elizabethtown 11:48.0h 7:37.1h 6:41.4h 9:17.5h 8:10.6h 10:41.1h
11 Matthew Shenk SR-4 Elizabethtown 8:46.2h 7:22.2h 10:54.9h 9:19.8h 11:17.3h 11:45.3h
12 Matthew Hayes SO-2 York (Pa.) 11:19.6h 10:06.6h 11:25.2h 9:21.7h 10:51.5h 11:36.5h
13 Alex Watson   UNAT-East Stroudsburg 10:35.5h 9:33.6h 10:35.5h 9:22.4h 9:05.5h 11:09.2h
14 Jeremy Rigotti Senior UNAT-East Stroudsburg 12:13.93 7:59.88 12:02.64 9:24.56 10:21.02 6:35.20
15 Sam Cooper SR-4 Elizabethtown 7:10.3h 7:55.6h 10:11.4h 9:26.2h 9:20.5h 8:52.2h
16 Andrew Dombrowiecki JR-3 West Chester 7:49.48 9:03.91 8:06.65 9:32.53 11:21.31 8:18.11
17 Michael Whalen JR-3 Franklin & Marshall 10:22.29 7:00.62 12:29.05 9:36.19 12:23.29 8:38.58
18 Taylor Piekos Sophomore UNAT-East Stroudsburg 9:28.61 7:09.36 7:44.17 9:40.21 9:22.81 12:34.28
19 Will Sullivan JR-3 Swarthmore 8:27.39 8:04.06 12:32.33 9:43.20 12:32.33 10:24.03
20 Ryan Conway SR-4 Elizabethtown 8:54.7h 8:31.2h 7:38.3h 9:47.6h 9:41.7h 9:59.3h
21 Tom Ciacco FR-1 UNAT-East Stroudsburg 11:59.5h 10:31.0h 12:17.2h 9:49.8h 10:19.2h 11:06.4h
22 Tyler Alansky FR-1 Elizabethtown 7:28.45 7:40.25 11:06.77 9:50.06 11:24.47 10:31.37
23 Andrew Tyris JR-3 York (Pa.) 11:40.68 10:53.17 9:24.10 9:53.79 9:41.92 12:40.06
24 Darren Labenberg FR-1 Elizabethtown 11:25.65 8:02.93 6:57.35 9:56.21 9:32.37 11:43.53
25 Bradley Meixsell Junior UNAT-East Stroudsburg 10:20.2h 10:02.3h 12:43.3h 9:56.4h 10:32.1h 6:57.4h
26 Dan Buccino   UNAT-East Stroudsburg 11:57.17 12:03.15 10:51.43 9:57.64 9:27.76 9:39.71
27 Brien Miceli JR-3 Franklin & Marshall 10:40.58 10:16.63 10:10.65 9:58.67 9:04.79 7:34.99
28 Keegan McDonough JR-3 Elizabethtown 9:28.8h 8:17.0h 9:04.9h 9:58.8h 12:40.4h 12:34.4h
29 Oliver Newman SO-2 Swarthmore 9:33.23 10:17.82 7:38.59 10:36.92 11:21.51 13:16.15
30 Ryan Kiger FR-1 Franklin & Marshall 13:10.62 14:03.33 12:44.27 10:58.85 8:27.32 8:20.73
Men's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Henry Woods SO-2 Haverford 9:51.1h 9:02.3h 10:34.4h 7:02.9h
2 Zach Trama SR-4 Elizabethtown 10:23.4h 9:06.9h 9:34.2h 7:39.3h
2 Grant Dell SO-2 York (Pa.) 9:28.7h 9:06.9h 9:12.3h 10:17.9h
4 John Gagnon JR-3 Swarthmore 11:50.7h 9:11.0h 7:09.7h 9:33.0h
5 Paul Green SR-4 Swarthmore 9:06.1h 9:11.7h 11:46.1h 9:22.7h
6 Angel Chimal-Rodriguez SR-4 Immaculata 7:38.8h 9:12.8h 11:08.8h 11:14.4h
7 Alex Smith SO-2 York (Pa.) 10:35.8h 9:12.9h 10:57.9h 6:32.5h
8 Xavier Gutierrez FR-1 Kutztown 11:59.1h 9:13.2h 7:22.5h 11:09.3h
9 Corey Branch JR-3 Swarthmore 12:01.6h 9:15.1h 7:18.5h 11:44.9h
10 Adam Harriger SR-4 Elizabethtown 9:28.6h 9:17.5h 10:29.9h 8:44.0h
11 Matthew Shenk SR-4 Elizabethtown 11:45.3h 9:19.8h 10:04.5h 9:30.9h
12 Matthew Hayes SO-2 York (Pa.) 8:47.9h 9:21.7h 6:50.0h 7:34.9h
13 Alex Watson   UNAT-East Stroudsburg 11:20.5h 9:22.4h 8:03.6h 7:35.5h
15 Sam Cooper SR-4 Elizabethtown 11:02.4h 9:26.2h 7:55.6h 7:44.2h
20 Ryan Conway SR-4 Elizabethtown 10:58.1h 9:47.6h 10:52.2h 9:24.0h
21 Tom Ciacco FR-1 UNAT-East Stroudsburg 9:20.3h 9:49.8h 12:23.1h 7:10.5h
25 Bradley Meixsell Junior UNAT-East Stroudsburg 10:56.0h 9:56.4h 8:44.8h 11:49.7h
28 Keegan McDonough JR-3 Elizabethtown 7:53.0h 9:58.8h 11:22.6h 10:52.6h
Men's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
14 Jeremy Rigotti Senior UNAT-East Stroudsburg 9:24.56 7:26.01 11:23.12
16 Andrew Dombrowiecki JR-3 West Chester 9:32.53 10:41.24 11:44.22
17 Michael Whalen JR-3 Franklin & Marshall 9:36.19 10:05.00 10:10.77
18 Taylor Piekos Sophomore UNAT-East Stroudsburg 9:40.21 10:20.83 9:40.21
19 Will Sullivan JR-3 Swarthmore 9:43.20 8:33.22 8:09.89
22 Tyler Alansky FR-1 Elizabethtown 9:50.06 8:09.75 12:11.68
23 Andrew Tyris JR-3 York (Pa.) 9:53.79 7:43.16 12:28.18
24 Darren Labenberg FR-1 Elizabethtown 9:56.21 7:21.20 12:37.19
26 Dan Buccino   UNAT-East Stroudsburg 9:57.64 11:33.27 12:15.10
27 Brien Miceli JR-3 Franklin & Marshall 9:58.67 12:22.35 9:16.77
29 Oliver Newman SO-2 Swarthmore 10:36.92 8:04.06 7:44.96
30 Ryan Kiger FR-1 Franklin & Marshall 10:58.85 9:52.97 10:52.27