January 14-15, 2016
|
Kutztown-Keystone FH - Kutztown, PA
|
200m (Flat)

Women's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Nora Weathers SR-4 Haverford 10:36.8h
2 Sarah Nielsen SR-4 Swarthmore 10:45.1h
3 Lydia Dearie SR-4 Elizabethtown 10:45.5h
4 Amelia Keyser-Gibson SO-2 Haverford 10:51.7h
5 Brenna McNamee SO-2 Elizabethtown 10:52.0h
6 Brianna Earnshaw JR-3 Elizabethtown 10:53.9h
7 Amanda Ferraro FR-1 Kutztown 11:02.5h
8 Colleen Kernan FR-1 Elizabethtown 11:04.9h
9 Julia Zielinski SR-4 Franklin & Marshall 11:08.2h
10 Sophie Drew FR-1 Haverford 11:23.2h
11 Mary Cavanaugh SO-2 Haverford 11:25.9h
12 Annie Noffsinger SO-2 Hagerstown CC 11:31.0h
13 Alexis Dongvort FR-1 Kutztown 11:35.53
14 Molly Allen SR-4 Haverford 11:37.2h
15 Maria Anderson SO-2 Elizabethtown 11:39.0h
16 Diana Cusick JR-3 Immaculata 11:45.90
17 Alindon Smith JR-3 West Chester 11:51.58
18 Rachael Weiss SR-4 Franklin & Marshall 11:59.58
19 Alyssa Taylor SO-2 Elizabethtown 12:06.73
20 Gabrielle Yankelevich SR-4 Elizabethtown 12:11.48
21 Mackenzie Greene FR-1 Immaculata 12:13.53
22 Cayla Rimkis SR-4 Immaculata 12:15.62
23 Abigail Grehlinger SO-2 Franklin & Marshall 12:17.38
24 Oriana Howell SO-2 York (Pa.) 12:33.65
25 Brianna Kreiss FR-1 Elizabethtown 12:50.05
26 Karen Gasior SR-4 Albright 13:09.77
27 Mary Ellen Grap SO-2 Immaculata 13:20.07
28 Emani Parsons JR-3 Lincoln (Pa.) 14:19.96
  Amy Gessler JR-3 Elizabethtown DNF
Women's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Nora Weathers SR-4 Haverford 8:23.1h 9:39.5h 11:27.7h 9:33.1h 11:53.2h 9:45.8h 10:36.8h
2 Sarah Nielsen SR-4 Swarthmore 9:27.6h 13:00.5h 12:08.9h 9:53.4h 13:19.9h 12:34.7h 10:45.1h
3 Lydia Dearie SR-4 Elizabethtown 11:50.0h 11:37.1h 13:26.8h 9:21.5h 13:46.2h 8:42.8h 10:45.5h
4 Amelia Keyser-Gibson SO-2 Haverford 13:15.0h 13:15.0h 14:07.2h 14:07.2h 7:36.1h 9:20.4h 10:51.7h
5 Brenna McNamee SO-2 Elizabethtown 9:59.8h 9:40.2h 12:49.3h 13:35.0h 13:48.0h 8:41.6h 10:52.0h
6 Brianna Earnshaw JR-3 Elizabethtown 11:26.5h 12:12.3h 13:30.8h 14:03.5h 8:49.6h 11:20.0h 10:53.9h
7 Amanda Ferraro FR-1 Kutztown 10:55.8h 13:41.5h 11:48.8h 8:50.0h 12:08.7h 8:50.0h 11:02.5h
8 Colleen Kernan FR-1 Elizabethtown 14:04.4h 8:25.3h 8:58.5h 14:24.3h 12:04.7h 13:44.4h 11:04.9h
9 Julia Zielinski SR-4 Franklin & Marshall 12:55.1h 10:01.3h 9:07.9h 13:15.1h 11:34.9h 11:08.2h 11:08.2h
10 Sophie Drew FR-1 Haverford 8:52.8h 8:18.7h 10:14.8h 14:00.3h 8:52.8h 8:52.8h 11:23.2h
11 Mary Cavanaugh SO-2 Haverford 8:20.7h 10:44.7h 10:10.4h 10:10.4h 10:03.6h 10:37.9h 11:25.9h
12 Annie Noffsinger SO-2 Hagerstown CC 14:58.3h 14:44.4h 11:17.1h 8:52.0h 13:42.2h 14:51.3h 11:31.0h
14 Molly Allen SR-4 Haverford 15:06.3h 13:42.6h 14:59.3h 14:45.4h 13:21.7h 14:17.5h 11:37.2h
15 Maria Anderson SO-2 Elizabethtown 11:11.0h 13:58.8h 12:13.9h 13:51.8h 11:59.9h 8:51.2h 11:39.0h
  Amy Gessler JR-3 Elizabethtown DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF
Women's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
13 Alexis Dongvort FR-1 Kutztown 12:45.09 11:35.53 14:15.51 10:39.89 8:55.56
16 Diana Cusick JR-3 Immaculata 15:17.67 11:45.90 10:07.08 13:17.67 10:49.43
17 Alindon Smith JR-3 West Chester 11:23.12 11:51.58 11:01.77 14:42.36 12:20.05
18 Rachael Weiss SR-4 Franklin & Marshall 15:21.07 11:59.58 8:38.10 11:59.58 12:21.17
19 Alyssa Taylor SO-2 Elizabethtown 13:04.87 12:06.73 15:44.75 11:08.60 15:37.49
20 Gabrielle Yankelevich SR-4 Elizabethtown 9:45.19 12:11.48 8:53.98 13:24.63 12:04.17
21 Mackenzie Greene FR-1 Immaculata 12:06.20 12:13.53 13:48.89 14:25.57 15:53.59
22 Cayla Rimkis SR-4 Immaculata 14:20.68 12:15.62 10:25.28 12:30.34 8:34.94
23 Abigail Grehlinger SO-2 Franklin & Marshall 8:58.29 12:17.38 10:12.03 11:55.26 12:02.64
24 Oriana Howell SO-2 York (Pa.) 8:55.10 12:33.65 12:03.51 9:40.31 16:04.68
25 Brianna Kreiss FR-1 Elizabethtown 15:54.87 12:50.05 14:14.76 15:54.87 12:03.85
26 Karen Gasior SR-4 Albright 11:42.90 13:09.77 16:50.91 10:47.62 9:36.54
27 Mary Ellen Grap SO-2 Immaculata 14:48.08 13:20.07 14:08.08 13:28.07 10:56.06
28 Emani Parsons JR-3 Lincoln (Pa.) 15:45.96 14:19.96 15:11.56 17:46.35 10:44.97