February 20, 2016
|
UW-Stevens Point-Multi Activity Center - Stevens Point, WI
|
200m (Flat)

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Wal Khat FR-1 Wis.-Oshkosh 1:55.95 1:44.36 1:58.27 2:22.62 10
2 Michael Allen JR-3 Ripon 1:56.03 2:05.32 2:06.48 1:38.63 8
3 Nick Freitag FR-1 Wis.-Oshkosh 1:58.28 1:48.82 1:52.37 1:57.10 6
4 Zach Wawrzyniakowski JR-3 Wis.-Eau Claire 1:58.38 2:23.24 2:19.69 1:48.91 5
5 Brandon Krogman SO-2 Saint Mary's (Minn.) 1:58.74 1:39.75 1:56.37 2:02.31 4
6 Brendon Paucek SO-2 Wis.-Eau Claire 1:59.07 1:23.35 2:03.84 2:16.93 3
7 Travis Wollenberg FR-1 Wis.-Stevens Point 1:59.63 2:06.81 1:56.05 1:59.63 2
8 Connor Schultz SO-2 Wis.-Stevens Point 1:59.89 2:35.86 2:29.87 2:33.46 1
9 Nick Luedtke SR-4 Ripon 2:00.10 2:14.52 1:50.50 2:04.91 -
10 Jake Houghton FR-1 Wis.-Stout 2:00.29 2:11.12 2:36.38 2:14.73 -
11 Matt Schrupp SO-2 Wis.-Eau Claire 2:00.32 2:21.98 2:32.81 1:43.48 -
12 Logan Genteman FR-1 Wis.-Eau Claire 2:00.32 2:19.58 2:06.34 1:47.09 -
13 Casey Sabinash FR-1 Wis.-Stout 2:00.34 1:43.50 2:34.04 2:08.77 -
14 Ethan Gniot SO-2 Lawrence 2:00.73 2:21.26 2:32.12 2:15.22 -
15 Michael Fifield Freshman Unattached 2:01.59 1:56.73 2:11.32 1:54.30 -
16 Keith Jorgensen FR-1 Wis.-Eau Claire 2:02.13 1:34.04 1:38.93 1:29.16 -
17 Andrew Gilles FR-1 Wis.-Stout 2:02.16 2:03.39 1:25.52 1:42.62 -
18 Matt Cooper JR-3 Wis.-Eau Claire 2:02.21 2:13.21 2:05.88 2:16.88 -
19 Eric Zengler FR-1 Wis.-Stevens Point 2:02.36 1:33.00 1:34.22 2:35.40 -
20 Abraham Skwira FR-1 Wis.-Stevens Point 2:03.79 1:55.13 2:14.94 1:53.89 -
21 Trey Hess SO-2 Wis.-Stevens Point 2:03.80 1:30.38 2:29.80 1:29.14 -
22 Brandon Richter FR-1 Wis.-Eau Claire 2:03.84 1:51.46 2:32.33 1:48.98 -
23 Henry Klein Freshman Unattached 2:07.00 1:50.49 1:42.87 2:40.02 -
24 James Halverson Freshman Unattached 2:07.19 1:59.56 2:13.55 1:36.67 -
25 Cole Robinson Sophomore Unattached 2:10.01 1:45.31 1:44.01 2:30.82 -
26 Sherman Moga JR-3 Saint Mary's (Minn.) 2:11.01 2:05.77 1:51.36 1:35.64 -
27 Gabe Lightbody Freshman Unattached 2:12.68 2:15.34 1:48.80 1:38.19 -
28 Michael Nuenninghoff   Wisconsin Track Club 2:13.62 2:10.95 2:33.67 2:06.94 -
29 Harrison Waala   Wisconsin Track Club 2:18.33 1:57.58 2:26.63 2:23.87 -
30 Tyler Fiebig SO-2 Saint Mary's (Minn.) 2:19.68 1:40.57 2:12.70 2:54.60 -
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Wal Khat FR-1 Wis.-Oshkosh 1:36.24 1:55.95 2:15.67 1:36.24 10
2 Michael Allen JR-3 Ripon 1:22.39 1:56.03 1:33.99 2:06.48 8
3 Nick Freitag FR-1 Wis.-Oshkosh 1:22.80 1:58.28 1:38.18 2:04.20 6
4 Zach Wawrzyniakowski JR-3 Wis.-Eau Claire 1:33.52 1:58.38 2:07.85 1:32.34 5
6 Brendon Paucek SO-2 Wis.-Eau Claire 1:26.93 1:59.07 1:35.26 2:32.41 3
8 Connor Schultz SO-2 Wis.-Stevens Point 1:25.13 1:59.89 2:35.86 2:13.08 1
14 Ethan Gniot SO-2 Lawrence 2:36.95 2:00.73 1:34.17 1:28.14 -
18 Matt Cooper JR-3 Wis.-Eau Claire 1:40.22 2:02.21 2:16.88 1:54.88 -
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
5 Brandon Krogman SO-2 Saint Mary's (Minn.) 1:31.43 1:33.81 2:09.43 1:58.74 1:38.56 4
7 Travis Wollenberg FR-1 Wis.-Stevens Point 1:56.05 1:54.85 2:11.60 1:59.63 1:44.08 2
9 Nick Luedtke SR-4 Ripon 1:32.48 1:42.09 2:30.13 2:00.10 1:36.08 -
11 Matt Schrupp SO-2 Wis.-Eau Claire 1:25.43 2:03.93 2:03.93 2:00.32 2:13.56 -
13 Casey Sabinash FR-1 Wis.-Stout 2:31.63 2:12.38 1:26.65 2:00.34 2:17.19 -
17 Andrew Gilles FR-1 Wis.-Stout 2:19.27 1:38.95 2:32.70 2:02.16 2:21.71 -
23 Henry Klein Freshman Unattached 1:36.52 2:03.19 2:19.70 2:07.00 1:53.03 -
Men's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
10 Jake Houghton FR-1 Wis.-Stout 1:59.09 2:00.29 1:44.66 2:29.16 2:36.38 -
12 Logan Genteman FR-1 Wis.-Eau Claire 1:33.85 2:00.32 2:07.54 2:34.01 2:29.20 -
16 Keith Jorgensen FR-1 Wis.-Eau Claire 1:49.92 2:02.13 1:38.93 1:34.04 2:33.89 -
19 Eric Zengler FR-1 Wis.-Stevens Point 1:59.92 2:02.36 2:39.07 2:23.17 1:52.58 -
20 Abraham Skwira FR-1 Wis.-Stevens Point 2:33.50 2:03.79 2:08.75 2:14.94 2:40.93 -
21 Trey Hess SO-2 Wis.-Stevens Point 2:32.28 2:03.80 2:17.42 1:51.42 2:40.94 -
22 Brandon Richter FR-1 Wis.-Eau Claire 2:03.84 2:03.84 2:22.42 2:12.51 1:39.08 -
26 Sherman Moga JR-3 Saint Mary's (Minn.) 1:33.02 2:11.01 1:46.12 2:04.46 2:43.77 -
30 Tyler Fiebig SO-2 Saint Mary's (Minn.) 2:56.00 2:19.68 2:12.70 2:08.51 2:09.91 -
Men's 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
15 Michael Fifield Freshman Unattached 2:14.97 1:53.08 2:28.34 2:11.32 2:10.11 2:01.59 -
24 James Halverson Freshman Unattached 2:02.11 1:46.84 2:05.92 2:31.36 2:28.82 2:07.19 -
25 Cole Robinson Sophomore Unattached 2:00.91 2:47.72 1:36.21 2:21.71 2:08.71 2:10.01 -
27 Gabe Lightbody Freshman Unattached 2:27.28 2:41.87 1:42.17 2:02.07 1:40.84 2:12.68 -
28 Michael Nuenninghoff   Wisconsin Track Club 1:49.57 1:57.59 1:57.59 1:50.91 1:58.93 2:13.62 -
29 Harrison Waala   Wisconsin Track Club 2:26.63 1:50.67 2:16.95 2:54.30 2:08.65 2:18.33 -