February 20, 2016
|
UW-Stevens Point-Multi Activity Center - Stevens Point, WI
|
200m (Flat)

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Neil Pedersen SR-4 Wis.-Stevens Point 6:32.13 8:49.90 10:41.18 10
2 Lukas Johnston JR-3 Wis.-Stevens Point 8:30.37 8:51.63 7:05.31 8
3 Jovan Newsum JR-3 Saint Mary's (Minn.) 7:35.25 8:55.58 11:30.90 6
4 Riley Huffman SO-2 Wis.-Eau Claire 9:53.71 8:59.73 8:05.76 5
5 Sam Kuhlmann FR-1 Wis.-Eau Claire 8:12.92 9:01.67 10:33.76 4
6 Josh Janusiak FR-1 Lawrence 7:52.08 9:02.62 7:57.51 3
7 Trevor Blum SO-2 Wis.-Stout 9:35.65 9:03.06 6:47.30 2
8 Tyler Tanko FR-1 Wis.-Stevens Point 8:32.47 9:05.18 7:10.70 1
9 Cam Davies SR-4 Lawrence 6:54.43 9:05.30 11:37.99 -
10 Robert Lutz FR-1 Wis.-Stevens Point 10:28.97 9:06.93 8:01.30 -
11 Tyler Kobilarczik FR-1 Wis.-Eau Claire 6:52.62 9:10.16 6:30.62 -
12 Brandon Books FR-1 Wis.-Stout 9:00.13 9:11.15 6:42.34 -
13 Benjamin Walczak Freshman Unattached 8:57.20 9:13.81 6:33.21 -
14 Max Brunk FR-1 Wis.-Eau Claire 7:29.61 9:15.07 8:25.12 -
15 David Rosenlund SO-2 Wis.-Stout 11:37.52 9:18.01 10:13.82 -
16 Ben Schaefer FR-1 Lawrence 9:53.64 9:20.03 11:28.84 -
17 Anthony Dupont FR-1 Wis.-Eau Claire 7:29.02 9:21.27 10:17.40 -
18 Ben Carmichael FR-1 Wis.-Eau Claire 6:38.53 9:21.30 10:06.21 -
19 Max Zeitler FR-1 Wis.-Stevens Point 8:20.10 9:21.90 11:03.05 -
20 Matt Lancour FR-1 Wis.-Stout 9:44.74 9:22.25 8:26.03 -
21 Hunter Styka FR-1 Wis.-Stevens Point 7:18.87 9:22.65 9:11.40 -
22 Jase Pater SR-4 Saint Mary's (Minn.) 8:49.42 9:29.26 12:02.96 -
23 Jed Dodge JR-3 Wis.-Stevens Point 12:05.21 9:31.03 9:02.48 -
24 Jordan Atkins SR-4 Lawrence 8:22.12 9:37.14 8:27.89 -
25 Daniel Sikora SO-2 Wis.-Stevens Point 7:09.63 9:40.58 12:11.53 -
26 Silas Nelson FR-1 Wis.-Stevens Point 11:18.20 9:49.74 7:04.62 -
27 Alec Timpe FR-1 Lawrence 11:44.31 9:56.87 8:27.34 -
28 Zachary Schmidt JR-3 Ripon 11:22.68 10:09.53 9:57.34 -
29 Austin Kleman FR-1 Saint Mary's (Minn.) 12:32.11 10:11.47 8:09.18 -
30 James Halverson Freshman Unattached 10:35.65 10:17.13 7:49.02 -
Men's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Neil Pedersen SR-4 Wis.-Stevens Point 9:05.80 8:49.90 10
2 Lukas Johnston JR-3 Wis.-Stevens Point 7:05.31 8:51.63 8
3 Jovan Newsum JR-3 Saint Mary's (Minn.) 10:26.63 8:55.58 6
4 Riley Huffman SO-2 Wis.-Eau Claire 8:32.75 8:59.73 5
5 Sam Kuhlmann FR-1 Wis.-Eau Claire 7:40.42 9:01.67 4
6 Josh Janusiak FR-1 Lawrence 8:40.92 9:02.62 3
7 Trevor Blum SO-2 Wis.-Stout 7:14.45 9:03.06 2
8 Tyler Tanko FR-1 Wis.-Stevens Point 11:21.48 9:05.18 1
9 Cam Davies SR-4 Lawrence 11:48.89 9:05.30 -
10 Robert Lutz FR-1 Wis.-Stevens Point 6:50.20 9:06.93 -
11 Tyler Kobilarczik FR-1 Wis.-Eau Claire 9:54.18 9:10.16 -
12 Brandon Books FR-1 Wis.-Stout 7:42.97 9:11.15 -
14 Max Brunk FR-1 Wis.-Eau Claire 6:50.76 9:15.07 -
15 David Rosenlund SO-2 Wis.-Stout 6:52.93 9:18.01 -
18 Ben Carmichael FR-1 Wis.-Eau Claire 11:30.40 9:21.30 -
Men's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
13 Benjamin Walczak Freshman Unattached 10:20.27 9:13.81 9:58.12 -
16 Ben Schaefer FR-1 Lawrence 10:49.64 9:20.03 10:38.44 -
17 Anthony Dupont FR-1 Wis.-Eau Claire 11:07.92 9:21.27 6:55.34 -
19 Max Zeitler FR-1 Wis.-Stevens Point 11:48.00 9:21.90 11:31.14 -
20 Matt Lancour FR-1 Wis.-Stout 11:54.06 9:22.25 8:20.41 -
21 Hunter Styka FR-1 Wis.-Stevens Point 8:37.64 9:22.65 7:52.63 -
22 Jase Pater SR-4 Saint Mary's (Minn.) 8:32.34 9:29.26 12:02.96 -
23 Jed Dodge JR-3 Wis.-Stevens Point 6:45.44 9:31.03 10:22.43 -
24 Jordan Atkins SR-4 Lawrence 11:21.03 9:37.14 11:21.03 -
25 Daniel Sikora SO-2 Wis.-Stevens Point 10:27.03 9:40.58 9:58.00 -
26 Silas Nelson FR-1 Wis.-Stevens Point 10:07.44 9:49.74 7:10.51 -
27 Alec Timpe FR-1 Lawrence 11:14.47 9:56.87 10:02.84 -
28 Zachary Schmidt JR-3 Ripon 9:02.49 10:09.53 12:23.63 -
29 Austin Kleman FR-1 Saint Mary's (Minn.) 8:58.10 10:11.47 12:01.54 -
30 James Halverson Freshman Unattached 12:26.73 10:17.13 7:18.17 -