March 5, 2016
|
UW-Stevens Point-Multi Activity Center - Stevens Point, WI
|
200m (Flat)

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Tanner Osing JR-3 Augustana (Ill.) 7:15.80 9:16.01 8:20.91 9:56.09 10:36.16
2 Ethan Koch SR-4 Augustana (Ill.) 7:20.28 6:49.91 8:26.06 6:04.37 6:24.61
3 Bennet Moser SR-4 Wartburg 6:59.20 10:44.13 8:31.21 10:08.34 10:13.46
4 Tanner Brown SR-4 Nebraska Wesleyan 8:29.75 7:27.96 8:34.89 7:17.66 8:09.15
5 Jacob Jodat JR-3 Wisconsin Lutheran 9:56.67 10:48.55 8:38.84 7:57.34 9:30.73
6 Dan Cotton SO-2 Carthage 9:18.37 9:28.81 8:41.84 6:10.51 8:26.19
7 Patrick Treacy FR-1 Wis.-Eau Claire 8:14.11 11:02.32 8:45.65 9:17.19 9:17.19
8 Alex Richardson SO-2 Wis.-Stevens Point 6:34.42 7:01.07 8:52.99 9:19.64 10:18.27
9 Jake Rost FR-1 Wis.-Oshkosh 11:33.18 9:35.87 8:53.21 8:31.89 10:02.53
10 Tyler Knapp SO-2 Nebraska Wesleyan 10:20.45 9:53.71 8:54.87 6:14.41 6:25.11
11 Connor Bohlken SR-4 Nebraska Wesleyan 11:26.30 11:15.58 8:56.17 7:30.39 7:46.47
12 Michael Skora FR-1 Benedictine (Ill.) 10:49.10 7:19.88 8:56.44 10:00.82 8:13.53
13 Jacob Gallagher JR-3 St. Scholastica 7:30.78 11:32.27 8:56.64 10:11.77 10:11.77
14 Alec Bass SO-2 Dubuque 11:08.98 9:04.90 8:59.50 6:39.23 11:03.59
15 Riley Huffman SO-2 Wis.-Eau Claire 9:50.13 10:22.61 9:01.40 7:29.37 8:23.51
16 Josh Janusiak FR-1 Lawrence 7:07.72 7:45.62 9:01.41 8:39.76 7:45.62
17 Benjamin Jurenec JR-3 Wis.-Stevens Point 11:50.65 8:22.92 9:06.65 10:28.65 7:22.79
18 Tyler Tanko FR-1 Wis.-Stevens Point 8:50.30 10:45.11 9:06.70 10:34.18 6:28.16
19 Easton Foss FR-1 St. Scholastica 9:10.56 6:44.49 9:21.79 11:02.92 8:36.85
20 Ben Peterson   Unattached 11:56.77 9:49.21 10:07.43 13:03.59 9:18.84
21 Derek Rubis   Greater Milwaukee TC 11:04.83 12:39.81 12:10.58 14:44.01 9:51.77
  Jordan Carpenter SR-4 Wis.-Oshkosh DNF DNF DNF DNF DNF
  Dawson Miller   Unattached DNF DNF DNF DNF DNF
Men's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Tanner Osing JR-3 Augustana (Ill.) 9:16.01 8:20.91 5:50.64 9:06.00
2 Ethan Koch SR-4 Augustana (Ill.) 10:12.34 8:26.06 7:15.22 10:22.46
3 Bennet Moser SR-4 Wartburg 7:29.87 8:31.21 9:01.89 10:54.35
4 Tanner Brown SR-4 Nebraska Wesleyan 10:53.91 8:34.89 8:29.75 8:40.04
5 Jacob Jodat JR-3 Wisconsin Lutheran 10:27.80 8:38.84 7:05.45 10:07.05
6 Dan Cotton SO-2 Carthage 10:31.43 8:41.84 9:23.59 8:05.32
7 Patrick Treacy FR-1 Wis.-Eau Claire 9:43.48 8:45.65 6:39.50 10:20.27
14 Alec Bass SO-2 Dubuque 6:23.05 8:59.50 10:09.64 8:37.92
17 Benjamin Jurenec JR-3 Wis.-Stevens Point 9:06.65 9:06.65 11:34.25 9:44.92
  Jordan Carpenter SR-4 Wis.-Oshkosh DNF DNF DNF DNF
  Dawson Miller   Unattached DNF DNF DNF DNF
Men's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
8 Alex Richardson SO-2 Wis.-Stevens Point 8:52.99 8:42.33
9 Jake Rost FR-1 Wis.-Oshkosh 8:53.21 7:33.23
10 Tyler Knapp SO-2 Nebraska Wesleyan 8:54.87 10:41.85
11 Connor Bohlken SR-4 Nebraska Wesleyan 8:56.17 6:58.22
12 Michael Skora FR-1 Benedictine (Ill.) 8:56.44 10:00.82
13 Jacob Gallagher JR-3 St. Scholastica 8:56.64 10:06.41
15 Riley Huffman SO-2 Wis.-Eau Claire 9:01.40 9:55.54
16 Josh Janusiak FR-1 Lawrence 9:01.41 10:11.80
18 Tyler Tanko FR-1 Wis.-Stevens Point 9:06.70 11:28.85
19 Easton Foss FR-1 St. Scholastica 9:21.79 11:36.62
20 Ben Peterson   Unattached 10:07.43 11:02.10
21 Derek Rubis   Greater Milwaukee TC 12:10.58 9:22.55