January 8, 2016
|
Cornell-Barton Hall - Ithaca, NY
|
200m (Flat)

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Eric Holt JR-3 Binghamton 8:39.94 7:15.91 8:45.19 7:15.91 10:03.97 7:57.93
2 Jonathan Vallecorsa SR-4 Binghamton 11:10.35 11:26.31 8:52.02 7:37.54 7:42.86 8:20.10
3 Billy Hector SO-2 Binghamton 8:12.66 7:19.11 8:55.50 11:30.80 11:04.02 8:50.15
4 McQuade Milligan JR-3 St. John Fisher 8:34.66 7:08.88 8:56.10 9:44.35 10:27.24 8:18.58
5 Andrew Roache SR-4 Binghamton 7:36.84 6:16.22 8:57.45 6:37.72 6:43.09 10:12.70
6 Jade Marhaba SR-4 Binghamton 11:08.20 7:00.32 8:58.87 6:22.60 7:00.32 8:26.54
7 Thomas Moshier SO-2 Binghamton 10:14.33 7:54.22 8:58.88 8:42.72 7:38.05 6:38.78
8 Jared Rousell SR-4 Binghamton 7:54.62 6:54.61 9:05.54 11:32.84 9:54.64 11:16.47
9 Alexander Hampel Senior Unattached 11:42.28 7:29.90 9:08.65 10:25.46 8:35.74 8:46.71
10 Nathaniel Kozyra SR-4 Binghamton 6:52.89 11:28.15 9:10.52 6:47.39 9:49.06 7:09.41
11 Sean Beney SO-2 Le Moyne 10:38.05 10:38.05 9:14.82 8:35.99 8:24.89 10:49.14
12 Liam Burke FR-1 Binghamton 6:38.05 9:37.45 9:20.63 9:48.67 11:29.58 9:31.85
13 Matthew Gill SO-2 Binghamton 9:31.50 9:37.16 9:25.84 11:02.04 9:08.87 11:24.67
14 Chuck Collins JR-3 St. John Fisher 9:25.96 10:51.71 9:31.67 6:57.32 7:14.47 8:34.51
15 Nathaniel Howe SO-2 Binghamton 11:41.37 10:43.88 9:34.89 7:28.42 7:28.42 9:57.89
16 Griffin Klein FR-1 Le Moyne 7:39.68 10:07.01 9:49.33 12:04.88 11:47.20 9:55.23
17 Nick Schug SO-2 St. John Fisher 10:45.76 8:46.17 9:57.92 7:46.38 12:15.45 12:09.47
18 Daniel Cleary JR-3 St. John Fisher 10:21.11 11:51.57 10:03.02 11:27.45 11:33.48 8:50.66
19 Luke Dunkelberg SO-2 St. John Fisher 8:33.83 11:35.18 10:04.50 11:47.27 8:21.74 9:40.32
20 Adam Zinger SO-2 Le Moyne 9:08.24 10:34.47 10:15.99 12:37.67 7:42.00 10:03.67
21 Dominik Maida FR-1 Le Moyne 11:13.27 10:48.33 10:23.39 12:21.84 11:38.20 8:43.65
22 Ryan Homeyer FR-1 Le Moyne 12:06.70 12:13.07 10:37.45 11:28.45 7:32.59 9:27.33
Men's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Eric Holt JR-3 Binghamton 10:09.22 7:05.41 8:39.94 10:19.73 8:45.19 11:12.25 10:51.24
2 Jonathan Vallecorsa SR-4 Binghamton 6:54.98 8:04.14 9:13.30 11:20.99 8:52.02 8:09.46 9:34.59
3 Billy Hector SO-2 Binghamton 9:43.70 7:40.53 8:23.37 10:05.12 8:55.50 11:20.09 8:55.50
4 McQuade Milligan JR-3 St. John Fisher 11:20.85 11:20.85 7:14.25 10:27.24 8:56.10 9:06.83 11:36.93
5 Andrew Roache SR-4 Binghamton 8:52.08 6:48.47 8:52.08 9:35.08 8:57.45 8:46.71 10:39.57
6 Jade Marhaba SR-4 Binghamton 9:25.82 7:00.32 11:18.98 6:33.38 8:58.87 10:08.93 10:46.65
7 Thomas Moshier SO-2 Binghamton 7:05.72 10:03.55 8:05.00 10:19.72 8:58.88 8:26.55 6:28.00
8 Jared Rousell SR-4 Binghamton 10:00.10 7:38.26 9:21.91 11:05.56 9:05.54 6:49.16 7:43.71
10 Nathaniel Kozyra SR-4 Binghamton 7:36.94 9:32.54 7:31.43 9:32.54 9:10.52 8:20.98 6:47.39
12 Liam Burke FR-1 Binghamton 9:59.88 7:11.69 9:43.06 10:39.12 9:20.63 11:12.76 9:15.03
13 Matthew Gill SO-2 Binghamton 7:49.65 11:41.65 11:58.62 8:40.58 9:25.84 10:39.40 10:11.11
15 Nathaniel Howe SO-2 Binghamton 10:38.13 11:29.87 10:15.14 11:58.62 9:34.89 8:20.16 11:01.13
Men's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
9 Alexander Hampel Senior Unattached 9:08.65 9:52.55 7:46.36
11 Sean Beney SO-2 Le Moyne 9:14.82 10:15.85 8:58.18
14 Chuck Collins JR-3 St. John Fisher 9:31.67 7:31.62 9:25.96
16 Griffin Klein FR-1 Le Moyne 9:49.33 11:23.63 9:37.55
17 Nick Schug SO-2 St. John Fisher 9:57.92 12:21.42 10:27.82
18 Daniel Cleary JR-3 St. John Fisher 10:03.02 12:15.69 10:15.08
19 Luke Dunkelberg SO-2 St. John Fisher 10:04.50 9:46.37 7:15.24
20 Adam Zinger SO-2 Le Moyne 10:15.99 9:26.71 7:42.00
21 Dominik Maida FR-1 Le Moyne 10:23.39 9:21.06 9:21.06
22 Ryan Homeyer FR-1 Le Moyne 10:37.45 7:32.59 11:41.20