February 20, 2016
|
SUNY Brockport-SERC - Brockport, NY
|
200m (Flat)

Men's 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Robert Liebel SO-2 Buffalo State 22.36 16.33 23.71 23.93
2 Brant Crouse JR-3 Rochester 22.79 25.30 17.78 20.97
3 Dallas Taylor SR-4 Buffalo State 22.81 18.48 19.39 18.48
4 Jalen Law   Unattached 22.84 16.45 23.76 22.16
5 Mohamed Kouyate SO-2 Buffalo State 22.93 21.79 27.06 27.98
6 Josh Fischer FR-1 Brockport St. 22.94 17.90 18.36 22.71
7 Markus Hines SO-2 RIT 23.12 20.35 22.20 17.11
8 Curtis Geiger SO-2 RIT 23.19 27.37 30.15 17.40
9 Mike Roach FR-1 Buffalo State 23.30 22.84 26.80 21.21
10 Travis Demuth SR-4 Buffalo State 23.37 22.91 22.21 25.01
11 Jeffrey Hrebenach SR-4 Rochester 23.45 29.79 28.61 27.21
12 Chris Walter FR-1 SUNY Geneseo 23.49 26.31 17.39 26.08
13 Tom Nolan SR-4 Brockport St. 23.58 21.23 23.82 29.95
14 Matthew Lienhard FR-1 RIT 23.59 25.72 23.59 17.46
15 Jared Watkins SO-2 Alfred 23.60 18.41 16.76 25.49
16 Derick White   Unattached 23.62 22.44 29.53 27.40
17 Dillon Nimako FR-1 Oswego State 23.64 19.39 18.92 28.14
18 Kevin Jones SO-2 Brockport St. 23.71 29.40 19.45 25.61
19 Luke Patten JR-3 PSU-Behrend 23.81 30.24 18.81 30.96
20 Benjamin Wach JR-3 SUNY Geneseo 23.83 23.36 20.02 25.26
21 Drake Wilson SR-4 RIT 23.83 16.92 17.40 26.22
22 Alex Smith FR-1 Oswego State 23.85 31.01 22.66 18.85
23 Arek Janiga SR-4 Oswego State 23.88 16.96 25.08 18.63
24 Thomas McNerney FR-1 Brockport St. 23.98 21.59 30.46 23.98
25 Thomas Chant FR-1 Rochester 24.02 30.75 18.50 19.22
26 Michael Cross FR-1 PSU-Behrend 24.04 22.12 19.72 28.13
27 Jerome Willis FR-1 Buffalo State 24.04 22.36 22.36 23.32
28 Joseph Neff JR-3 PSU-Behrend 24.05 18.76 18.28 18.04
29 Ben Lebit FR-1 Brockport St. 24.06 20.70 28.15 18.29
30 Alexander De La Rosa SO-2 RIT 24.11 31.11 29.18 18.09
31 Kyle Jones SR-4 Alfred State 24.15 23.91 22.46 29.71
32 Alec Cepeda JR-3 Oswego State 24.20 27.83 18.64 19.36
33 Fiyin Oluyinka SO-2 Rochester 24.29 18.95 31.58 17.98
34 Sachar Williams SO-2 Buffalo State 24.32 30.40 17.51 20.68
35 Austin Cutler FR-1 SUNY Geneseo 24.49 30.86 27.43 25.23
36 Charles Ruff FR-1 Rochester 24.50 17.15 31.61 30.38
37 Jacob Marzka FR-1 PSU-Behrend 24.62 25.61 30.04 17.98
38 Aaron Peters JR-3 PSU-Behrend 24.65 20.96 23.42 27.61
39 Andrew McPherson FR-1 RIT 24.70 22.73 22.98 31.87
40 Jason Freeman FR-1 RIT 24.75 24.26 30.69 31.44
41 Jashaun Allen FR-1 Oswego State 24.96 25.46 27.46 18.22
42 Christopher Schiavone Sophomore SUNY-ESF 25.11 21.35 31.39 30.14
43 Donovan Owens FR-1 PSU-Behrend 25.15 18.11 26.16 20.38
44 Andrew Case JR-3 RIT 25.23 25.74 22.21 28.77
45 Griffin Cunningham FR-1 Rochester 25.25 25.25 18.44 22.22
46 Top Sangthong SO-2 PSU-Behrend 25.32 28.62 23.80 22.54
47 Brian Caputo SO-2 Rochester 25.40 22.10 30.23 18.04
48 Justice Milton FR-1 Oswego State 25.45 25.96 25.71 28.51
49 Nick Gray FR-1 Buffalo State 25.67 32.09 19.26 20.54
50 Skylor Saxton SR-4 Alfred State 25.75 24.72 23.69 18.54
51 Natawi Chin SO-2 Buffalo State 26.09 25.31 23.75 32.88
52 Evan Squires JR-3 PSU-Behrend 27.10 32.52 29.27 33.88
53 Eric Kilbourn Freshman SUNY-ESF 27.43 35.39 19.75 23.32
54 Justin Ramirez JR-3 Alfred State 27.61 24.02 23.20 27.34
55 Nathaniel Robson Freshman SUNY-ESF 28.46 25.33 36.72 34.16
56 Steve Carpenter JR-3 Alfred State 28.97 35.64 37.38 36.51
57 Dan Benton SO-2 Alfred State 30.26 25.42 36.92 26.33
Men's 200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
52 Evan Squires JR-3 PSU-Behrend 25.48 24.12 23.04 27.10
53 Eric Kilbourn Freshman SUNY-ESF 24.14 35.11 23.59 27.43
54 Justin Ramirez JR-3 Alfred State 22.64 35.62 19.88 27.61
55 Nathaniel Robson Freshman SUNY-ESF 24.20 20.21 35.58 28.46
56 Steve Carpenter JR-3 Alfred State 26.37 27.24 20.28 28.97
57 Dan Benton SO-2 Alfred State 24.82 37.22 30.87 30.26
Men's 200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
38 Aaron Peters JR-3 PSU-Behrend 19.72 24.16 29.34 31.31 24.65
42 Christopher Schiavone Sophomore SUNY-ESF 23.36 29.88 32.65 32.14 25.11
45 Griffin Cunningham FR-1 Rochester 21.72 22.48 27.27 21.47 25.25
49 Nick Gray FR-1 Buffalo State 30.81 24.13 27.21 28.75 25.67
Men's 200 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
35 Austin Cutler FR-1 SUNY Geneseo 18.13 17.64 24.49
44 Andrew Case JR-3 RIT 19.94 24.73 25.23
46 Top Sangthong SO-2 PSU-Behrend 23.30 31.15 25.32
47 Brian Caputo SO-2 Rochester 27.94 23.88 25.40
50 Skylor Saxton SR-4 Alfred State 31.93 21.38 25.75
Men's 200 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
36 Charles Ruff FR-1 Rochester 18.87 24.50 19.60
37 Jacob Marzka FR-1 PSU-Behrend 29.30 24.62 30.53
39 Andrew McPherson FR-1 RIT 28.16 24.70 27.17
40 Jason Freeman FR-1 RIT 29.70 24.75 21.78
43 Donovan Owens FR-1 PSU-Behrend 31.69 25.15 32.70
51 Natawi Chin SO-2 Buffalo State 33.66 26.09 24.01
Men's 200 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
22 Alex Smith FR-1 Oswego State 23.85 21.23 30.77 19.32 28.62
26 Michael Cross FR-1 PSU-Behrend 24.04 19.48 20.92 18.27 24.28
27 Jerome Willis FR-1 Buffalo State 24.04 19.48 29.81 29.09 18.76
30 Alexander De La Rosa SO-2 RIT 24.11 29.90 27.25 29.90 30.62
33 Fiyin Oluyinka SO-2 Rochester 24.29 24.54 17.49 28.42 23.32
41 Jashaun Allen FR-1 Oswego State 24.96 26.46 23.22 26.21 29.71
Men's 200 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
14 Matthew Lienhard FR-1 RIT 23.59
21 Drake Wilson SR-4 RIT 23.83
23 Arek Janiga SR-4 Oswego State 23.88
31 Kyle Jones SR-4 Alfred State 24.15
48 Justice Milton FR-1 Oswego State 25.45
Men's 200 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
15 Jared Watkins SO-2 Alfred 30.68 21.72 23.60
18 Kevin Jones SO-2 Brockport St. 17.55 18.73 23.71
25 Thomas Chant FR-1 Rochester 30.99 24.74 24.02
29 Ben Lebit FR-1 Brockport St. 23.10 20.70 24.06
32 Alec Cepeda JR-3 Oswego State 21.30 24.93 24.20
Men's 200 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
9 Mike Roach FR-1 Buffalo State 24.00 23.30
10 Travis Demuth SR-4 Buffalo State 18.70 23.37
12 Chris Walter FR-1 SUNY Geneseo 19.74 23.49
17 Dillon Nimako FR-1 Oswego State 27.66 23.64
19 Luke Patten JR-3 PSU-Behrend 21.67 23.81
34 Sachar Williams SO-2 Buffalo State 19.46 24.32
Men's 200 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
7 Markus Hines SO-2 RIT 23.12 20.58 16.42 28.67
11 Jeffrey Hrebenach SR-4 Rochester 23.45 19.94 17.83 24.39
13 Tom Nolan SR-4 Brockport St. 23.58 27.59 21.70 27.59
20 Benjamin Wach JR-3 SUNY Geneseo 23.83 24.07 21.69 29.08
28 Joseph Neff JR-3 PSU-Behrend 24.05 17.80 22.37 17.80
Men's 200 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
2 Brant Crouse JR-3 Rochester 23.48 22.79 24.39 25.98
8 Curtis Geiger SO-2 RIT 29.69 23.19 18.09 23.19
16 Derick White   Unattached 24.57 23.62 23.62 24.81
24 Thomas McNerney FR-1 Brockport St. 26.38 23.98 20.87 26.62
Men's 200 Meters Section 11
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Robert Liebel SO-2 Buffalo State 22.36 25.05
3 Dallas Taylor SR-4 Buffalo State 22.81 16.66
4 Jalen Law   Unattached 22.84 29.47
5 Mohamed Kouyate SO-2 Buffalo State 22.93 25.91
6 Josh Fischer FR-1 Brockport St. 22.94 28.68