February 20, 2016
|
SUNY Brockport-SERC - Brockport, NY
|
200m (Flat)

Men's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Alfredo Mazzuca JR-3 SUNY Geneseo 4:53.77 4:24.65
2 Robert Cooper JR-3 Fredonia 3:55.49 4:27.60
3 Hunter Phinney FR-1 Rochester 4:23.30 4:28.67
4 Stefen Davies SO-2 Brockport St. 3:21.30 4:32.02
5 Timothy Olmsted FR-1 Oswego State 4:13.37 4:32.44
6 Matt Pierce   GVH 5:44.13 4:35.30
7 Gary Messina SR-4 Brockport St. 3:15.58 4:35.46
8 Chris D'Antona SR-4 Rochester 4:25.81 4:36.88
9 Tyler Van Leeuwen JR-3 Niagara 5:39.97 4:38.66
10 John Ripa FR-1 SUNY Geneseo 5:48.43 4:38.74
11 Kyle Gallo SO-2 Alfred 3:46.84 4:40.04
12 Mathew Roder SO-2 Alfred 4:01.25 4:40.52
13 Nick Jeror   Unattached 5:28.42 4:40.70
14 Christopher Schwab SR-4 RIT 5:03.59 4:41.10
15 Victor Kolbin SO-2 PSU-Behrend 4:32.39 4:43.74
16 Kyle Chesterman SO-2 SUNY Geneseo 5:41.26 4:44.38
17 Andrew Faulstich FR-1 Rochester 4:11.43 4:45.71
18 Mitchell Rabold SO-2 Buffalo State 5:03.74 4:46.54
19 Kevin Dixon JR-3 Alfred 3:49.60 4:47.00
20 Mike Rizzo   Unattached 3:44.46 4:47.77
21 Alex Hall SO-2 SUNY Geneseo 4:07.94 4:48.30
22 Doug Bachman FR-1 Oswego State 6:09.91 4:48.99
23 Michael Persson Junior SUNY-ESF 4:55.32 4:49.53
24 Eric Hulbert SO-2 Alfred State 4:19.33 4:51.38
25 Jacob Hanss SO-2 Alfred State 6:06.21 4:57.73
26 Michael Girard SO-2 Alfred State 3:40.97 4:58.60
27 Ben Wasserman Freshman SUNY-ESF 5:16.78 5:01.69
28 Wade Grover FR-1 PSU-Behrend 4:01.38 5:05.54
29 Sean Satchwell Freshman SUNY-ESF 5:22.81 5:10.39
30 Austin Demberg FR-1 Alfred State 4:08.63 5:10.78
31 Brandon Rebert SR-4 Medaille 5:34.43 5:12.55
32 Geoff Michaels Freshman SUNY-ESF 4:21.06 5:18.36
33 James Boyd Freshman SUNY-ESF 4:22.82 5:24.47
34 Alex Fisher Junior SUNY-ESF 6:59.02 5:29.93
35 Dustin Moore SR-4 Brockport St. 6:54.92 5:31.93
36 Will Grant FR-1 Medaille 4:43.71 6:39.59
  Alex Burks SO-2 SUNY Geneseo DNF DNF
  Zakk Hess SR-4 Fredonia DNF DNF
Men's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
11 Kyle Gallo SO-2 Alfred 4:40.04 3:18.83
14 Christopher Schwab SR-4 RIT 4:41.10 4:07.37
15 Victor Kolbin SO-2 PSU-Behrend 4:43.74 3:52.67
17 Andrew Faulstich FR-1 Rochester 4:45.71 3:48.57
22 Doug Bachman FR-1 Oswego State 4:48.99 3:54.09
23 Michael Persson Junior SUNY-ESF 4:49.53 3:40.05
24 Eric Hulbert SO-2 Alfred State 4:51.38 3:35.63
25 Jacob Hanss SO-2 Alfred State 4:57.73 6:00.26
26 Michael Girard SO-2 Alfred State 4:58.60 5:01.59
27 Ben Wasserman Freshman SUNY-ESF 5:01.69 4:16.44
28 Wade Grover FR-1 PSU-Behrend 5:05.54 4:47.21
29 Sean Satchwell Freshman SUNY-ESF 5:10.39 4:54.87
30 Austin Demberg FR-1 Alfred State 5:10.78 3:43.77
31 Brandon Rebert SR-4 Medaille 5:12.55 5:03.18
32 Geoff Michaels Freshman SUNY-ESF 5:18.36 6:28.40
33 James Boyd Freshman SUNY-ESF 5:24.47 6:22.88
34 Alex Fisher Junior SUNY-ESF 5:29.93 7:05.61
35 Dustin Moore SR-4 Brockport St. 5:31.93 4:45.46
36 Will Grant FR-1 Medaille 6:39.59 5:03.69
Men's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Alfredo Mazzuca JR-3 SUNY Geneseo 4:24.65
2 Robert Cooper JR-3 Fredonia 4:27.60
3 Hunter Phinney FR-1 Rochester 4:28.67
4 Stefen Davies SO-2 Brockport St. 4:32.02
5 Timothy Olmsted FR-1 Oswego State 4:32.44
6 Matt Pierce   GVH 4:35.30
7 Gary Messina SR-4 Brockport St. 4:35.46
8 Chris D'Antona SR-4 Rochester 4:36.88
9 Tyler Van Leeuwen JR-3 Niagara 4:38.66
10 John Ripa FR-1 SUNY Geneseo 4:38.74
12 Mathew Roder SO-2 Alfred 4:40.52
13 Nick Jeror   Unattached 4:40.70
16 Kyle Chesterman SO-2 SUNY Geneseo 4:44.38
18 Mitchell Rabold SO-2 Buffalo State 4:46.54
19 Kevin Dixon JR-3 Alfred 4:47.00
20 Mike Rizzo   Unattached 4:47.77
21 Alex Hall SO-2 SUNY Geneseo 4:48.30
  Zakk Hess SR-4 Fredonia DNF
  Alex Burks SO-2 SUNY Geneseo DNF