January 29, 2016
|
Trine-Indoor Track - Angola, IN
|
200m (Flat)

Women's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Caitlin Clark FR-1 Spring Arbor 10:22.52 11:43.45
2 Kyla Binfet SO-2 Trine 11:17.20 12:24.92
3 Cadence Faurote SO-2 St. Francis (Ind.) 11:25.84 10:10.40
4 Alicia Szilagyi SO-2 Adrian 11:35.03 13:54.04
5 Samina Qureshi FR-1 Manchester 11:37.28 9:45.72
6 Hannah Hoffman JR-3 Spring Arbor 11:49.73 8:45.20
7 Natalie Graber SR-4 Goshen 11:49.99 12:11.29
8 Krista Wood SR-4 Huntington 11:53.05 11:17.40
9 Jennifer Coffell JR-3 Spring Arbor 11:59.96 12:57.56
10 Rosie Ditzler JR-3 Huntington 12:06.91 10:39.68
11 Megan Beck SO-2 Spring Arbor 12:08.73 10:34.00
12 Danielle Marsh SR-4 Olivet 12:10.66 14:22.18
13 Megan Graves JR-3 Goshen 12:19.97 10:51.18
14 Katlin Robinson JR-3 St. Francis (Ind.) 12:26.74 11:41.94
15 Sarah Arney JR-3 Manchester 13:05.01 11:30.81
16 Kaitlin Stults SO-2 Olivet 13:12.19 14:39.33
17 Abby Chudnovsky SO-2 Spring Arbor 13:15.94 9:49.00
18 Haley Day FR-1 Indiana East 13:33.60 16:00.05
19 Alexandra Kann SO-2 Indiana East 13:50.70 16:11.92
Women's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
9 Jennifer Coffell JR-3 Spring Arbor 10:40.77 13:55.16 15:14.35 11:59.96 12:28.76 14:52.75 13:55.16
11 Megan Beck SO-2 Spring Arbor 10:55.86 9:42.99 13:50.76 12:08.73 14:34.48 13:14.32 12:59.75
13 Megan Graves JR-3 Goshen 12:56.97 15:24.97 14:18.37 12:19.97 10:28.98 9:00.18 9:14.98
14 Katlin Robinson JR-3 St. Francis (Ind.) 9:42.46 12:04.34 13:48.89 12:26.74 10:49.67 13:19.02 12:19.28
15 Sarah Arney JR-3 Manchester 10:28.01 11:54.36 16:36.97 13:05.01 13:52.11 9:17.36 9:25.21
16 Kaitlin Stults SO-2 Olivet 13:43.88 11:21.29 16:06.48 13:12.19 9:30.38 15:03.10 11:37.13
17 Abby Chudnovsky SO-2 Spring Arbor 12:36.15 15:39.21 9:25.12 13:15.94 14:19.62 13:07.98 10:36.76
18 Haley Day FR-1 Indiana East 9:29.52 10:18.34 15:43.78 13:33.60 9:29.52 17:13.28 12:28.52
19 Alexandra Kann SO-2 Indiana East 9:58.11 17:51.61 15:05.47 13:50.70 13:09.17 12:27.63 13:00.86
Women's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Caitlin Clark FR-1 Spring Arbor 10:22.52 11:06.10 9:38.95 8:42.92
2 Kyla Binfet SO-2 Trine 11:17.20 11:30.75 9:49.17 13:46.19
3 Cadence Faurote SO-2 St. Francis (Ind.) 11:25.84 11:25.84 9:49.83 8:20.67
4 Alicia Szilagyi SO-2 Adrian 11:35.03 11:28.08 8:13.48 11:14.18
5 Samina Qureshi FR-1 Manchester 11:37.28 10:41.50 10:27.56 10:27.56
6 Hannah Hoffman JR-3 Spring Arbor 11:49.73 12:18.12 13:29.10 9:20.69
7 Natalie Graber SR-4 Goshen 11:49.99 9:20.90 15:22.99 15:01.69
8 Krista Wood SR-4 Huntington 11:53.05 10:56.01 10:41.75 12:07.31
10 Rosie Ditzler JR-3 Huntington 12:06.91 14:10.49 11:16.03 13:19.61
12 Danielle Marsh SR-4 Olivet 12:10.66 10:21.06 13:23.73 11:04.90