April 23, 2016
|
Ohio Northern - Ada, OH

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Erica Bettac SR-4 Findlay 4:54.18 4:00.70 5:32.81 4:57.15 4:27.44 5:32.81 6:23.33 10
2 Emilee Miller SR-4 Defiance 5:45.68 6:24.42 4:25.22 4:58.00 3:37.54 5:42.70 6:00.58 8
3 Anna Hairston JR-3 Bluffton 4:38.51 5:59.37 6:23.33 4:59.47 4:02.57 6:11.35 3:53.59 6
4 Meredith Hoops SR-4 Findlay 6:25.23 3:30.68 4:48.93 5:00.96 4:45.92 5:16.01 5:22.03 5
5 Genevieve Marchese JR-3 Ohio Northern 4:40.66 3:37.29 5:13.86 5:01.78 4:01.43 5:01.78 6:26.28 4
6 Allison Snyder SO-2 Albion 4:12.07 3:44.74 6:25.70 5:03.70 6:13.56 4:24.22 4:30.30 3
7 Nicole Huber JR-3 Ohio Northern 4:49.60 6:28.18 5:54.30 5:08.08 6:03.54 3:44.90 4:43.44 2
8 Jennie Matteson FR-1 Bluffton 6:50.13 4:56.56 5:56.50 5:15.48 6:46.97 6:34.35 5:15.48 1
9 Danielle Sutter SO-2 Ohio Northern 4:31.69 4:22.21 6:06.46 5:15.91 4:06.41 6:22.26 4:03.25 -
10 Kaitlyn Davis FR-1 Albion 5:10.46 4:16.60 3:54.43 5:16.79 5:38.97 5:35.80 5:10.46 -
11 Alissa Hauke SO-2 Bluffton 4:02.02 6:12.58 6:34.87 5:18.44 4:37.05 3:49.28 6:50.79 -
12 Michaela Fox FR-1 Ohio Northern 5:10.94 5:52.61 6:53.51 5:20.55 4:26.06 3:50.80 6:11.84 -
13 Torrie Purdy FR-1 Findlay 6:43.45 5:25.99 6:56.36 5:22.76 5:16.31 5:38.90 4:27.89 -
14 Aaron Textor JR-3 Defiance 7:00.05 6:20.67 4:35.66 5:28.16 4:12.69 6:10.82 4:29.10 -
15 Elizabeth Martin JR-3 Ohio Northern 5:11.80 6:14.16 5:28.21 5:28.21 5:57.75 4:19.29 6:14.16 -
16 Courtney Hughes-Ksenich JR-3 Heidelberg 5:18.61 5:02.19 5:44.89 5:28.46 3:49.93 6:17.73 4:49.05 -
17 Kristina Myers FR-1 Ohio Northern 6:25.99 4:37.12 4:14.03 5:29.90 4:20.63 3:57.53 6:32.58 -
18 Janelle Posthuma FR-1 Ohio Northern 4:13.28 6:26.59 5:43.26 5:33.26 5:49.93 5:23.27 6:23.25 -
19 Maddy Denison FR-1 Albion 5:30.27 7:08.01 4:43.09 5:37.01 6:41.05 6:34.31 6:41.05 -
20 Michelle Kelsey FR-1 Bluffton 7:49.41 5:50.25 4:16.37 6:01.08 7:13.30 7:42.19 4:52.48 -
21 Tessa Triest FR-1 Albion 6:09.54 7:00.26 6:34.90 6:02.29 4:28.10 6:42.15 7:14.75 -
22 Taylor Aurand FR-1 Bluffton 7:51.12 5:01.81 5:27.58 6:08.06 5:20.22 4:32.37 5:01.81 -
23 Renee Kraft JR-3 Ohio Northern 6:52.78 5:26.47 6:19.01 6:15.25 4:56.45 5:56.49 7:34.06 -
24 Chanel McFarlin SO-2 Ohio Christian 7:33.19 7:33.19 7:48.42 6:20.83 8:11.27 4:30.39 6:47.49 -
25 Sydney Graham FR-1 Albion 6:01.07 6:55.42 5:26.13 6:28.24 7:34.24 4:51.18 5:14.48 -
26 Sarah Likens SR-4 Albion 8:26.74 5:10.16 6:41.90 7:16.84 7:16.84 6:24.42 7:08.11 -
27 Melanie Moon FR-1 Bluffton 7:41.54 5:29.02 7:09.56 7:36.97 5:56.44 9:03.80 6:55.85 -
Women's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Erica Bettac SR-4 Findlay 6:08.47 5:50.64 6:20.36 4:57.15 5:32.81 6:08.47 10
3 Anna Hairston JR-3 Bluffton 3:53.59 5:26.43 4:29.53 4:59.47 3:29.63 5:47.39 6
4 Meredith Hoops SR-4 Findlay 5:34.07 4:54.94 3:51.74 5:00.96 5:09.99 3:36.70 5
5 Genevieve Marchese JR-3 Ohio Northern 5:41.02 3:46.34 5:44.03 5:01.78 6:05.16 3:55.39 4
6 Allison Snyder SO-2 Albion 4:54.59 6:31.78 5:18.89 5:03.70 4:30.30 6:07.48 3
7 Nicole Huber JR-3 Ohio Northern 4:49.60 6:18.94 3:51.06 5:08.08 6:40.51 5:05.00 2
8 Jennie Matteson FR-1 Bluffton 3:50.30 6:43.82 6:50.13 5:15.48 4:47.09 3:56.61 1
10 Kaitlyn Davis FR-1 Albion 3:57.60 4:51.45 5:19.96 5:16.79 6:51.83 5:48.47 -
11 Alissa Hauke SO-2 Bluffton 6:06.21 4:56.15 4:08.39 5:18.44 5:15.26 3:55.65 -
12 Michaela Fox FR-1 Ohio Northern 4:58.12 6:43.90 6:18.25 5:20.55 4:19.65 4:26.06 -
15 Elizabeth Martin JR-3 Ohio Northern 4:02.88 6:20.73 5:41.34 5:28.21 5:01.96 6:43.70 -
Women's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
2 Emilee Miller SR-4 Defiance 4:16.28 4:58.00 8
9 Danielle Sutter SO-2 Ohio Northern 4:38.00 5:15.91 -
13 Torrie Purdy FR-1 Findlay 6:07.95 5:22.76 -
14 Aaron Textor JR-3 Defiance 5:47.85 5:28.16 -
16 Courtney Hughes-Ksenich JR-3 Heidelberg 6:37.44 5:28.46 -
17 Kristina Myers FR-1 Ohio Northern 4:50.32 5:29.90 -
18 Janelle Posthuma FR-1 Ohio Northern 6:13.26 5:33.26 -
19 Maddy Denison FR-1 Albion 4:53.20 5:37.01 -
20 Michelle Kelsey FR-1 Bluffton 5:53.86 6:01.08 -
21 Tessa Triest FR-1 Albion 7:43.74 6:02.29 -
22 Taylor Aurand FR-1 Bluffton 6:26.47 6:08.06 -
23 Renee Kraft JR-3 Ohio Northern 5:52.74 6:15.25 -
24 Chanel McFarlin SO-2 Ohio Christian 4:49.43 6:20.83 -
25 Sydney Graham FR-1 Albion 5:57.18 6:28.24 -
26 Sarah Likens SR-4 Albion 5:18.90 7:16.84 -
27 Melanie Moon FR-1 Bluffton 5:38.16 7:36.97 -