February 6, 2016
|
Ohio Northern-King Horn Sports Center - Ada, OH
|
200m (Flat)

Men's 1000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Ian McVey FR-1 Ohio Northern 2:22.27 3:03.83 2:39.85 3:19.82 3:05.43 3:24.61 10
2 Eric Wymer SR-4 Ohio Northern 3:07.39 2:11.34 2:40.16 2:27.35 2:32.16 2:35.36 8
3 Derek Knabe SO-2 Capital 2:34.55 2:58.70 2:40.99 1:57.53 2:57.09 2:05.58 6
4 Alec Lunney SO-2 Ohio Northern 2:07.44 2:52.61 2:41.31 3:24.87 2:02.60 2:49.38 5
5 Chad Ellis SO-2 Ohio Dominican 1:53.22 2:22.34 2:41.74 2:02.93 2:49.83 2:59.54 4
6 Greg Smith FR-1 Otterbein 3:19.63 2:00.11 2:42.30 2:50.42 2:16.34 3:06.65 3
7 Nick Jones SO-2 Heidelberg 3:18.52 3:05.39 2:44.06 2:39.14 3:26.72 3:28.36 2
8 Luke Cancilla FR-1 John Carroll 2:01.89 3:32.48 2:44.71 3:16.01 2:20.01 3:30.83 1
9 Andrew Bitter FR-1 Otterbein 2:30.17 2:18.62 2:45.02 3:19.68 3:32.88 3:09.78 -
10 Michael Bowman JR-3 Huntington 3:13.16 3:32.97 2:45.09 2:48.40 3:28.02 2:38.49 -
11 Codi Wiersema SO-2 Huntington 1:57.26 3:03.32 2:45.15 3:13.23 2:25.34 2:00.56 -
12 Regan Roshetko Senior Ohio State Running Club 2:58.59 2:01.31 2:48.48 3:27.23 2:06.36 2:58.59 -
13 Aaron Fox SO-2 Capital 2:14.14 3:11.87 2:49.79 3:03.38 2:26.02 3:39.03 -
14 Dan Steigerwald   Elite Men's Club 3:13.44 2:46.05 2:51.18 2:58.03 2:08.39 2:37.49 -
15 Mike Kraft FR-1 John Carroll 2:43.14 3:36.37 2:51.72 3:32.94 3:05.46 2:07.08 -
16 Daren Gies FR-1 Defiance 3:30.35 2:51.94 3:02.91 2:19.02 2:59.26 3:44.98 -
17 Noah Gagnon   Bowlling Green Track Club 3:46.20 3:33.33 3:03.90 3:46.20 2:34.48 2:32.64 -
18 Brandon Wolf JR-3 John Carroll 3:26.39 3:43.74 3:12.88 3:12.88 2:28.52 2:36.24 -
19 Chris Mounce   Bowlling Green Track Club 2:49.49 3:34.82 3:17.08 3:28.91 2:57.38 4:02.41 -
20 Joseph Zbasnik   Bowlling Green Track Club 3:52.00 3:24.24 3:18.29 4:17.78 3:55.97 3:04.41 -
21 Jonah` Larsen   Ohio State Running Club 3:00.00 2:31.03 3:26.89 3:47.58 2:43.45 3:26.89 -
Men's 1000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Ian McVey FR-1 Ohio Northern 2:39.85 10
2 Eric Wymer SR-4 Ohio Northern 2:40.16 8
3 Derek Knabe SO-2 Capital 2:40.99 6
4 Alec Lunney SO-2 Ohio Northern 2:41.31 5
5 Chad Ellis SO-2 Ohio Dominican 2:41.74 4
6 Greg Smith FR-1 Otterbein 2:42.30 3
7 Nick Jones SO-2 Heidelberg 2:44.06 2
8 Luke Cancilla FR-1 John Carroll 2:44.71 1
9 Andrew Bitter FR-1 Otterbein 2:45.02 -
13 Aaron Fox SO-2 Capital 2:49.79 -
15 Mike Kraft FR-1 John Carroll 2:51.72 -
Men's 1000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
10 Michael Bowman JR-3 Huntington 2:45.09 2:45.09 2:58.30 3:32.97 2:03.82 2:50.05 3:08.21 -
11 Codi Wiersema SO-2 Huntington 3:24.79 2:45.15 1:55.61 3:13.23 3:04.97 2:18.73 2:43.50 -
12 Regan Roshetko Senior Ohio State Running Club 3:28.92 2:48.48 3:30.60 2:46.80 3:25.55 2:43.43 2:45.11 -
14 Dan Steigerwald   Elite Men's Club 2:06.68 2:51.18 2:54.61 3:23.71 3:33.98 2:22.08 3:33.98 -
16 Daren Gies FR-1 Defiance 3:21.21 3:02.91 2:40.96 3:24.86 2:20.84 2:22.67 3:37.67 -
17 Noah Gagnon   Bowlling Green Track Club 3:59.07 3:03.90 2:41.84 3:42.52 3:35.17 3:03.90 3:16.78 -
18 Brandon Wolf JR-3 John Carroll 2:55.52 3:12.88 2:57.45 2:51.67 2:28.52 2:55.52 2:38.17 -
19 Chris Mounce   Bowlling Green Track Club 3:42.70 3:17.08 2:47.52 2:23.87 3:50.59 3:52.56 3:42.70 -
20 Joseph Zbasnik   Bowlling Green Track Club 3:42.09 3:18.29 2:26.74 3:59.93 3:20.28 4:11.83 4:13.82 -
21 Jonah` Larsen   Ohio State Running Club 4:22.75 3:26.89 2:28.96 3:35.17 3:06.21 3:37.24 3:14.48 -