May 15, 2015
|
UW-La Crosse - La Crosse, WI

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Colette Celichowski SR-4 Carleton 5:36.02 4:33.18
2 Serena Goetzl SR-4 Wartburg 5:21.24 4:36.93
3 Annika Halverson FR-1 Bethel (Minn.) 5:55.06 4:37.39
4 Megan Buse JR-3 Wis.-Whitewater 4:44.03 4:38.46
5 Taylor Moore SR-4 Wartburg 5:37.57 4:38.98
6 Megan Holmes SR-4 St. Olaf 5:55.92 4:40.25
7 Monica Emerson SR-4 Wis.-Eau Claire 4:43.20 4:40.39
8 Sonny Jenkins SR-4 Wis.-Oshkosh 5:04.58 4:47.34
9 Andrea Haus SR-4 Hamline 5:37.42 4:48.39
10 Casey Hovland FR-1 St. Scholastica 4:00.02 4:49.18
11 Jenny Larson SO-2 Edgewood 5:12.08 4:51.66
12 Kate Kilgus SO-2 Lawrence 6:14.76 4:52.78
13 Shannon Strickland SO-2 St. Catherine 4:31.88 4:58.76
14 Morgan Lenners SO-2 Nebraska Wesleyan 6:27.31 5:00.24
15 Brenna Kennedy JR-3 Hamline 3:45.77 5:01.02
16 Sarah Owens SO-2 Luther 4:27.92 5:01.03
17 Jamie Warner JR-3 Wis.-Eau Claire 6:13.43 5:11.19
18 Clare Bruning JR-3 Lawrence 6:36.17 5:11.94
19 Abby Cyr JR-3 Hamline 5:22.02 5:18.83
20 Cora Williams JR-3 Lawrence 4:15.48 5:19.34
21 Margaret Huck FR-1 Lawrence 5:05.59 5:21.67
Women's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
2 Serena Goetzl SR-4 Wartburg 4:36.93 4:50.78 4:56.32 3:49.86 6:00.01
3 Annika Halverson FR-1 Bethel (Minn.) 4:37.39 3:33.59 5:35.65 3:16.95 6:00.61
4 Megan Buse JR-3 Wis.-Whitewater 4:38.46 4:57.96 4:24.54 3:28.85 5:50.86
5 Taylor Moore SR-4 Wartburg 4:38.98 5:20.83 4:19.46 4:11.09 5:45.94
6 Megan Holmes SR-4 St. Olaf 4:40.25 4:26.24 4:37.45 6:04.33 4:37.45
7 Monica Emerson SR-4 Wis.-Eau Claire 4:40.39 3:19.08 4:17.96 4:34.79 3:49.92
8 Sonny Jenkins SR-4 Wis.-Oshkosh 4:47.34 5:39.07 5:47.69 5:16.08 3:26.89
10 Casey Hovland FR-1 St. Scholastica 4:49.18 3:42.67 4:49.18 3:31.11 3:25.32
16 Sarah Owens SO-2 Luther 5:01.03 4:58.02 5:49.20 5:43.18 4:06.85
Women's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Colette Celichowski SR-4 Carleton 4:33.18
9 Andrea Haus SR-4 Hamline 4:48.39
11 Jenny Larson SO-2 Edgewood 4:51.66
12 Kate Kilgus SO-2 Lawrence 4:52.78
13 Shannon Strickland SO-2 St. Catherine 4:58.76
14 Morgan Lenners SO-2 Nebraska Wesleyan 5:00.24
15 Brenna Kennedy JR-3 Hamline 5:01.02
17 Jamie Warner JR-3 Wis.-Eau Claire 5:11.19
18 Clare Bruning JR-3 Lawrence 5:11.94
19 Abby Cyr JR-3 Hamline 5:18.83
20 Cora Williams JR-3 Lawrence 5:19.34
21 Margaret Huck FR-1 Lawrence 5:21.67