April 25, 2015
|
Gustavus Adolphus - St. Peter, MN

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Haley Kruger   Unattached 1:35.50 1:50.09 2:07.33 1:46.11 2:12.63
2 Megan Allen FR-1 Minnesota State 1:57.76 1:48.18 1:56.39 2:04.61 2:16.93
3 Megan Kienholz SO-2 North Dakota 1:52.37 1:52.37 2:48.55 1:55.11 2:17.03
4 Jessica Lindsay SR-4 North Dakota 2:01.36 1:58.54 2:08.41 2:45.10 2:21.11
5 Kaylee Roelike SO-2 St. Cloud State 2:55.85 1:59.12 2:37.41 2:48.76 2:21.81
6 Maria Hauer FR-1 St. Cloud State 2:43.72 2:10.98 2:32.33 1:52.47 2:22.36
7 Mackenzie Schell   Unattached 2:14.36 3:00.10 2:55.81 2:55.81 2:22.93
8 Lydia Hayes FR-1 Gustavus Adolphus 2:04.45 2:17.32 1:53.01 2:41.64 2:23.04
9 Halie Mechels FR-1 South Dakota St. 2:30.50 2:27.63 3:03.47 2:46.27 2:23.33
10 Samantha Ekman FR-1 Minnesota-Duluth 2:22.14 1:46.25 1:53.42 3:02.34 2:23.57
11 Brooke Peterson SR-4 South Dakota St. 2:54.95 1:44.10 1:55.67 2:02.90 2:24.58
12 Haley Bollum JR Minnesota RunningClub 1:50.77 1:49.32 1:59.52 2:38.87 2:25.75
13 Lauren Farquhar SO-2 Bethany Lutheran 2:23.72 2:23.72 2:06.12 2:54.52 2:26.65
14 Paige Yi FR-1 SW Minnesota St. 2:19.92 3:08.52 2:00.77 2:08.14 2:27.28
15 Tristan Sproul FR-1 St. Cloud State 2:17.25 2:26.11 1:43.31 2:23.16 2:27.58
16 Laura Borkenhagen JR-3 Minnesota-Morris 2:31.04 2:31.04 2:32.52 2:20.67 2:28.07
17 Whitney Klassen FR-1 U of Northwestern Saint Paul 2:39.41 2:57.29 2:52.82 3:01.76 2:28.98
18 Whitlee Larson FR-1 South Dakota St. 2:55.13 3:02.61 3:01.12 2:28.19 2:29.68
19 Kristen Mertens SO-2 Gustavus Adolphus 3:05.63 3:01.14 3:01.14 2:49.16 2:29.70
20 Macy Violett FR-1 SW Minnesota St. 3:07.22 1:49.34 2:26.78 2:16.29 2:29.77
21 Mata Agre JR-3 Gustavus Adolphus 2:44.91 1:53.94 3:10.39 3:11.89 2:29.91
22 Megan Sauer SO-2 Bethany Lutheran 3:07.79 1:48.17 2:18.22 2:39.25 2:30.23
23 Marit Sonnesyn JR-3 Gustavus Adolphus 2:13.82 1:52.77 2:57.43 2:22.85 2:30.36
24 Lindsey Strait SO-2 South Dakota St. 3:02.12 2:33.52 1:51.38 2:15.46 2:30.51
25 Kirsten Elyea FR-1 Bethany Lutheran 2:08.50 2:11.52 2:11.52 1:48.85 2:31.17
26 Hannah Goemann SO-2 Minnesota-Morris 2:34.70 1:56.03 3:05.64 3:11.83 2:34.70
27 Bobbie McLaury SR-4 South Dakota St. 3:06.82 3:09.93 2:27.90 2:18.56 2:35.68
28 Elisabeth Anderson FR-1 Minnesota-Morris 2:26.89 3:25.33 3:06.37 3:07.95 2:37.94
29 Katie Caflisch FR-1 Bethany Lutheran 2:54.62 3:18.65 3:26.66 2:06.56 2:40.20
30 Becca Ohotto FR-1 Minnesota State 1:59.14 2:50.66 2:23.29 1:52.70 2:41.00
31 Rachel Thaemert SO-2 Concordia-St. Paul 3:06.42 2:56.52 3:27.87 2:48.27 2:44.97
32 Dasha Terenteva JR-3 Gustavus Adolphus 2:55.87 3:08.05 2:45.42 3:11.54 2:54.12
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
17 Whitney Klassen FR-1 U of Northwestern Saint Paul 2:20.05 3:01.76 3:13.68 2:51.33 2:05.15 2:28.98
19 Kristen Mertens SO-2 Gustavus Adolphus 2:40.18 3:05.63 2:05.75 1:58.27 3:10.12 2:29.70
21 Mata Agre JR-3 Gustavus Adolphus 1:52.44 2:37.41 1:55.43 1:49.44 1:50.94 2:29.91
22 Megan Sauer SO-2 Bethany Lutheran 2:25.73 3:04.79 2:21.22 2:46.76 2:00.19 2:30.23
23 Marit Sonnesyn JR-3 Gustavus Adolphus 3:06.45 2:51.41 2:40.89 1:58.79 2:27.36 2:30.36
25 Kirsten Elyea FR-1 Bethany Lutheran 2:31.17 2:52.34 2:34.20 3:13.50 2:16.06 2:31.17
28 Elisabeth Anderson FR-1 Minnesota-Morris 3:09.53 2:42.68 2:33.21 2:11.09 2:41.10 2:37.94
29 Katie Caflisch FR-1 Bethany Lutheran 3:02.63 1:52.14 2:24.18 3:21.86 3:13.85 2:40.20
31 Rachel Thaemert SO-2 Concordia-St. Paul 2:51.57 2:30.13 2:00.43 3:31.17 3:16.32 2:44.97
32 Dasha Terenteva JR-3 Gustavus Adolphus 3:21.98 2:03.63 3:20.24 2:45.42 2:31.49 2:54.12
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
10 Samantha Ekman FR-1 Minnesota-Duluth 1:47.68 2:32.19 2:35.06 1:56.30 2:23.57 2:09.22
13 Lauren Farquhar SO-2 Bethany Lutheran 2:25.19 3:06.25 2:44.25 1:44.13 2:26.65 2:14.92
14 Paige Yi FR-1 SW Minnesota St. 3:11.47 2:06.66 2:18.45 2:24.34 2:27.28 2:02.25
15 Tristan Sproul FR-1 St. Cloud State 1:52.16 2:02.50 2:06.92 2:12.83 2:27.58 2:23.16
16 Laura Borkenhagen JR-3 Minnesota-Morris 2:14.75 2:48.80 3:12.49 1:54.02 2:28.07 3:12.49
20 Macy Violett FR-1 SW Minnesota St. 2:53.74 2:58.23 3:11.71 2:58.23 2:29.77 3:14.71
26 Hannah Goemann SO-2 Minnesota-Morris 2:48.63 1:48.29 2:02.22 3:14.93 2:34.70 2:39.34
30 Becca Ohotto FR-1 Minnesota State 2:34.56 2:16.85 2:20.07 3:19.64 2:41.00 3:29.30
Women's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Haley Kruger   Unattached 2:12.63 1:38.15 1:54.07 2:36.51 2:00.70 2:21.92 2:35.18
2 Megan Allen FR-1 Minnesota State 2:16.93 2:56.64 2:01.87 2:51.17 1:46.81 2:04.61 2:52.54
3 Megan Kienholz SO-2 North Dakota 2:17.03 2:43.07 1:53.74 2:11.55 2:38.96 1:52.37 2:44.44
4 Jessica Lindsay SR-4 North Dakota 2:21.11 2:40.87 1:52.89 2:12.65 2:28.17 1:57.13 2:46.51
5 Kaylee Roelike SO-2 St. Cloud State 2:21.81 2:48.76 2:57.27 2:09.05 2:00.54 1:57.71 2:58.68
6 Maria Hauer FR-1 St. Cloud State 2:22.36 2:16.67 2:39.45 2:38.02 3:00.80 2:22.36 2:47.99
7 Mackenzie Schell   Unattached 2:22.93 2:22.93 2:25.79 1:47.20 1:50.06 2:42.94 2:14.36
8 Lydia Hayes FR-1 Gustavus Adolphus 2:23.04 2:13.03 2:50.22 1:44.42 2:25.90 2:10.17 1:42.99
9 Halie Mechels FR-1 South Dakota St. 2:23.33 2:33.37 1:53.23 2:53.43 1:51.80 3:03.47 2:23.33
11 Brooke Peterson SR-4 South Dakota St. 2:24.58 2:36.15 2:56.39 2:49.16 2:34.70 2:56.39 2:52.05
12 Haley Bollum JR Minnesota RunningClub 2:25.75 1:53.69 2:30.13 2:28.67 1:49.32 1:47.86 1:53.69
18 Whitlee Larson FR-1 South Dakota St. 2:29.68 2:47.65 2:58.12 1:52.26 2:07.23 2:07.23 2:26.69
24 Lindsey Strait SO-2 South Dakota St. 2:30.51 2:50.08 2:35.03 2:44.06 2:26.00 2:41.05 2:15.46
27 Bobbie McLaury SR-4 South Dakota St. 2:35.68 2:41.91 1:55.21 1:58.32 2:49.70 3:09.93 2:04.55