April 22, 2015
|
Hamline - St. Paul, MN

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Amy Waananen SR-4 St. Olaf 5:08.60 4:51.13 3:38.35 5:58.09 5:14.42 3:23.80
2 Piper Bain JR-3 St. Olaf 5:24.77 4:57.95 6:24.36 3:34.53 4:37.10 3:28.57
3 Abbey Schnaith JR-3 St. Olaf 6:16.32 4:58.66 3:32.05 6:01.38 4:31.78 5:13.60
4 Laura Borkenhagen JR-3 Minnesota-Morris 6:17.05 4:59.24 6:23.03 5:26.18 6:26.02 5:59.09
5 Andrea Haus SR-4 Hamline 4:08.39 5:02.91 3:59.30 3:41.13 4:11.42 4:26.56
6 Shannon Strickland SO-2 St. Catherine 4:33.97 5:04.41 6:14.43 5:01.37 4:49.19 4:58.33
7 Grace Wilson SO-2 St. Olaf 3:39.81 5:05.28 5:20.55 4:56.13 5:57.18 4:04.23
8 Lauren Bruha JR-3 Minnesota-Duluth 3:57.21 5:08.06 6:00.43 3:47.97 6:22.00 6:12.76
9 Courtney Kirkeide SO-2 St. Catherine 5:21.91 5:12.53 5:37.54 6:43.17 5:59.41 4:53.78
10 Alyssa Nash FR-1 Hamline 4:58.86 5:14.59 3:52.80 4:24.26 4:33.70 4:02.24
11 Elisabeth Anderson FR-1 Minnesota-Morris 4:21.63 5:15.21 6:49.78 4:53.15 5:43.58 6:11.95
12 Jenna McElroy SR-4 St. Catherine 5:29.87 5:17.18 4:26.44 5:04.50 5:14.01 5:39.39
13 Whitney Klassen FR-1 U of Northwestern Saint Paul 6:31.67 5:18.43 3:55.64 5:50.28 5:15.25 4:24.30
14 Maddie Gamble SR-4 St. Olaf 7:03.85 5:28.56 6:34.28 4:58.99 4:35.99 5:25.28
15 Ellie Cardinal FR-1 St. Catherine 5:26.06 5:29.35 5:59.00 5:09.59 5:16.18 5:32.65
16 Erin McIntosh SO-2 St. Olaf 5:30.21 5:30.21 3:57.76 5:30.21 5:59.93 3:57.76
17 Jen Tucker SO-2 St. Olaf 4:29.49 5:32.70 4:19.51 6:35.92 4:39.47 6:35.92
18 Anna Wall FR-1 St. Olaf 5:02.29 5:35.87 7:16.64 6:32.97 6:26.25 6:16.18
19 Siri Block FR-1 St. Olaf 6:14.04 5:36.97 5:03.28 6:34.26 4:22.84 4:16.10
20 Choyang Yangkyi SO-2 St. Olaf 5:06.66 5:36.98 6:47.75 7:14.71 7:11.34 6:47.75
21 Maija Johansen JR-3 St. Olaf 4:39.71 5:36.99 6:10.69 7:01.24 4:59.93 6:07.32
22 Michelle Perri FR-1 St. Catherine 5:50.09 5:39.89 5:33.10 6:27.48 7:15.06 3:57.93
23 Blair Stewig FR-1 Augsburg 7:09.94 5:41.22 7:13.35 7:23.59 4:09.09 4:46.63
24 Sara Schield SO-2 Wis.-Superior 7:13.96 5:41.70 5:14.37 5:28.04 5:38.29 4:57.28
25 Natalie Barclay FR-1 St. Catherine 4:24.35 5:43.30 4:48.38 6:27.93 6:55.40 7:16.00
26 Anna Schield   Unattached 4:31.65 5:43.85 5:06.03 4:14.45 7:13.26 4:52.28
27 Chloe Mitchell JR-3 St. Olaf 4:53.66 6:02.54 5:48.04 6:24.30 4:57.29 4:35.53
28 Lisa Greenslade SO-2 U of Northwestern Saint Paul 7:27.31 6:03.66 6:14.57 5:09.12 5:27.30 6:03.66
29 Jerlie Jensen JR-3 St. Olaf 6:05.52 6:05.52 7:40.56 6:38.42 7:00.35 4:41.45
30 Rachel Ullrich SR-4 St. Olaf 7:22.19 6:14.73 6:07.24 7:18.44 6:07.24 7:48.42
Women's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
17 Jen Tucker SO-2 St. Olaf 5:39.36 5:39.36 5:55.99 5:32.70
18 Anna Wall FR-1 St. Olaf 6:19.54 5:05.65 6:12.82 5:35.87
20 Choyang Yangkyi SO-2 St. Olaf 6:00.57 6:24.16 5:20.14 5:36.98
21 Maija Johansen JR-3 St. Olaf 4:26.23 4:43.08 6:37.65 5:36.99
22 Michelle Perri FR-1 St. Catherine 6:37.68 3:57.93 4:31.92 5:39.89
24 Sara Schield SO-2 Wis.-Superior 4:53.87 3:59.19 4:47.03 5:41.70
25 Natalie Barclay FR-1 St. Catherine 5:15.84 6:17.63 7:12.56 5:43.30
26 Anna Schield   Unattached 7:09.82 6:28.55 4:45.40 5:43.85
27 Chloe Mitchell JR-3 St. Olaf 6:46.05 5:08.16 7:07.80 6:02.54
28 Lisa Greenslade SO-2 U of Northwestern Saint Paul 6:10.94 6:40.03 4:36.39 6:03.66
29 Jerlie Jensen JR-3 St. Olaf 7:14.97 5:43.59 7:07.66 6:05.52
30 Rachel Ullrich SR-4 St. Olaf 6:40.97 7:52.16 6:22.23 6:14.73
Women's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
10 Alyssa Nash FR-1 Hamline 5:20.89 6:11.22 6:48.97 5:14.59 3:46.51 6:30.10
11 Elisabeth Anderson FR-1 Minnesota-Morris 4:24.78 5:15.21 6:18.26 5:15.21 3:53.26 4:50.00
13 Whitney Klassen FR-1 U of Northwestern Saint Paul 5:27.99 4:33.85 6:31.67 5:18.43 6:34.86 6:44.41
14 Maddie Gamble SR-4 St. Olaf 4:06.42 3:50.00 5:38.42 5:28.56 6:30.99 3:50.00
15 Ellie Cardinal FR-1 St. Catherine 6:05.58 7:08.16 5:32.65 5:29.35 5:09.59 6:08.88
16 Erin McIntosh SO-2 St. Olaf 6:46.16 4:17.57 5:00.50 5:30.21 5:10.40 6:49.46
19 Siri Block FR-1 St. Olaf 6:47.74 7:01.22 5:20.13 5:36.97 4:53.17 6:27.52
23 Blair Stewig FR-1 Augsburg 5:10.51 6:42.64 5:58.29 5:41.22 6:56.29 7:16.77
Women's 1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Amy Waananen SR-4 St. Olaf 4:51.13
2 Piper Bain JR-3 St. Olaf 4:57.95
3 Abbey Schnaith JR-3 St. Olaf 4:58.66
4 Laura Borkenhagen JR-3 Minnesota-Morris 4:59.24
5 Andrea Haus SR-4 Hamline 5:02.91
6 Shannon Strickland SO-2 St. Catherine 5:04.41
7 Grace Wilson SO-2 St. Olaf 5:05.28
8 Lauren Bruha JR-3 Minnesota-Duluth 5:08.06
9 Courtney Kirkeide SO-2 St. Catherine 5:12.53
12 Jenna McElroy SR-4 St. Catherine 5:17.18