April 17, 2015
|
Centre College-Lisa H. Owens Fieldhouse - Danville, KY
|
200m (Flat)

Women's 5000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
0 Lydia Kosgei Senior UNAT-Eastern Kentucky 17:09.65 17:19.95 19:54.40 13:33.43 14:55.80 18:52.62 -
0 Allison Morgan   Unattached 16:13.61 17:31.50 21:05.70 16:23.35 20:55.96 15:15.20 -
1 Charlotte Imer FR-1 Eastern Kentucky 17:09.74 13:43.80 17:40.64 22:18.67 15:06.18 17:50.93 10
2 Danielle Hoop SR-4 Cumberlands 17:39.06 18:53.20 14:28.43 19:03.79 18:00.25 16:35.52 8
3 Anna Reddin SR-4 Eastern Kentucky 17:41.07 18:34.13 22:27.56 21:13.29 13:15.81 14:08.86 6
4 Taylor Montgomery SO-2 Morehead State 18:36.52 16:22.54 14:08.56 15:37.88 19:54.68 16:56.04 5
5 Lindsay Mumley SR-4 Northern Kentucky 18:43.48 23:13.12 22:16.95 17:58.54 14:47.55 14:58.79 4
6 Mercy Kershner SR-4 Berea 18:50.94 23:44.99 19:58.80 19:13.56 21:06.66 13:45.59 3
7 Maggie Calvert SO-2 Campbellsville 18:54.47 23:15.40 19:05.82 14:44.89 18:09.10 21:44.64 2
8 Alyssa Shifflett SO-2 Morehead State 19:00.85 22:03.39 13:41.42 20:09.31 21:51.98 20:32.12 1
9 Maureen McGaha SO-2 Cumberlands 19:18.38 16:01.46 22:35.31 16:47.79 21:02.64 16:36.21 -
10 Emily Akin SR-4 Centre 19:19.50 20:29.07 24:44.16 22:48.21 13:31.65 20:05.88 -
11 Sarah Johnson SR-4 Campbellsville 19:20.67 17:36.21 20:30.31 15:28.54 24:34.05 13:44.08 -
12 Jessica Tegge FR-1 Northern Kentucky 19:37.93 23:09.96 22:11.06 21:12.17 14:31.67 21:47.51 -
13 Kyndel Guyton FR-1 Bellarmine 19:38.76 23:46.30 21:24.85 19:03.40 19:15.19 19:26.98 -
14 Krystal Williams SR-4 Morehead State 19:44.96 14:48.72 24:29.35 15:59.82 15:12.42 18:22.02 -
15 Erin Gonterman SO-2 Berea 20:13.12 15:46.24 22:38.70 20:00.99 14:09.19 15:58.37 -
16 Mallory Vest JR-3 Campbellsville 20:16.62 25:45.11 25:08.61 24:32.11 21:29.62 16:49.80 -
17 Kaley Kauff SO-2 Wayne St. 20:19.16 22:45.46 15:50.95 24:59.57 17:04.10 21:44.51 -
18 Clare Field SR-4 Northern Kentucky 20:19.53 18:54.17 15:02.46 19:06.36 21:44.90 24:11.24 -
19 Mariah Young SO-2 Bellarmine 20:23.24 17:31.99 18:45.38 25:16.82 23:02.27 22:25.57 -
20 Heidi Blocker SR-4 Bellarmine 20:45.82 20:58.28 15:09.45 23:15.32 26:22.20 15:21.91 -
21 Abby Wicke FR-1 Campbellsville 21:50.44 25:07.01 18:33.88 21:37.34 15:17.31 26:25.64 -
22 Brandi Thomas FR-1 Campbellsville 22:35.87 26:12.81 17:10.47 23:02.99 29:22.63 16:29.79 -
23 Guadalupe Delgado JR-3 Centre 23:16.95 26:04.59 26:04.59 23:16.95 29:34.13 30:02.07 -
24 Dana Reynolds JR-3 Centre 23:35.04 18:23.74 27:07.30 28:18.05 22:24.29 24:03.34 -
25 Madison Gaither JR-3 Asbury 23:46.44 21:23.80 21:52.33 25:54.82 20:41.01 25:40.56 -
26 Jennifer Hatley SR-4 Campbellsville 24:37.25 24:07.71 21:25.21 27:49.30 30:17.02 17:43.62 -
  Alyssa Auth SR-4 Wayne St. DNF DNF DNF DNF DNF DNF -
Women's 5000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
0 Allison Morgan   Unattached 11:50.74 16:13.61 -
0 Lydia Kosgei Senior UNAT-Eastern Kentucky 20:25.29 17:09.65 -
1 Charlotte Imer FR-1 Eastern Kentucky 14:04.39 17:09.74 10
2 Danielle Hoop SR-4 Cumberlands 20:07.33 17:39.06 8
3 Anna Reddin SR-4 Eastern Kentucky 22:38.17 17:41.07 6
4 Taylor Montgomery SO-2 Morehead State 15:37.88 18:36.52 5
5 Lindsay Mumley SR-4 Northern Kentucky 17:58.54 18:43.48 4
6 Mercy Kershner SR-4 Berea 18:39.63 18:50.94 3
7 Maggie Calvert SO-2 Campbellsville 19:17.16 18:54.47 2
8 Alyssa Shifflett SO-2 Morehead State 16:32.54 19:00.85 1
9 Maureen McGaha SO-2 Cumberlands 20:51.05 19:18.38 -
10 Emily Akin SR-4 Centre 16:48.77 19:19.50 -
11 Sarah Johnson SR-4 Campbellsville 18:34.25 19:20.67 -
13 Kyndel Guyton FR-1 Bellarmine 17:29.10 19:38.76 -
14 Krystal Williams SR-4 Morehead State 14:48.72 19:44.96 -
  Alyssa Auth SR-4 Wayne St. DNF DNF -
Women's 5000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
12 Jessica Tegge FR-1 Northern Kentucky 14:55.23 21:12.17 14:08.11 19:37.93 -
15 Erin Gonterman SO-2 Berea 17:47.55 20:49.52 19:24.60 20:13.12 -
16 Mallory Vest JR-3 Campbellsville 17:50.63 15:36.80 14:11.64 20:16.62 -
17 Kaley Kauff SO-2 Wayne St. 18:05.06 24:10.80 21:20.12 20:19.16 -
18 Clare Field SR-4 Northern Kentucky 25:00.03 19:42.95 21:08.32 20:19.53 -
19 Mariah Young SO-2 Bellarmine 15:54.13 19:58.78 21:24.41 20:23.24 -
20 Heidi Blocker SR-4 Bellarmine 22:25.49 21:10.74 17:26.49 20:45.82 -
21 Abby Wicke FR-1 Campbellsville 26:12.53 24:53.91 27:57.37 21:50.44 -
22 Brandi Thomas FR-1 Campbellsville 27:07.05 22:08.76 18:58.93 22:35.87 -
23 Guadalupe Delgado JR-3 Centre 30:16.04 21:39.17 24:12.83 23:16.95 -
24 Dana Reynolds JR-3 Centre 22:24.29 24:59.95 28:46.35 23:35.04 -
25 Madison Gaither JR-3 Asbury 24:00.71 23:17.92 30:11.58 23:46.44 -
26 Jennifer Hatley SR-4 Campbellsville 29:32.70 21:54.76 17:28.85 24:37.25 -