April 15-17, 2015
|
Kansas-Rock Chalk Park - Lawrence, KS

Boys 4 x 800m Relay High School

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME
0 Raytown South Joe Madu, Nick Cruz, David Dempsey, Demonte Bailey DNF DNF DNF DNF DNF
1 Ames Lee Grim, Colby Hansen, Atem Akok, Daniel Chan 10:14.66 7:56.48 9:07.96 7:08.84 8:39.37
2 Omaha Creighton Prep John Nownes, Cole Nelson, John Lukowski, Thomas Doran 9:14.54 7:58.05 7:05.47 7:24.59 9:04.98
3 Blue Springs Colton Gurera, David Gunn, Cody Berry, Stephen Mugeche 9:30.10 8:03.13 10:03.92 9:39.76 8:36.95
4 Mill Valley Derek Meeks, Teddy Gillespie, Jakob Coacher, Kurt Loevenstein 10:24.31 8:03.96 5:38.78 6:36.85 7:01.05
5 Shorewood Sam Shields, Sam Kuhlmann, Johnnie Papineau, James Douglas 6:46.98 8:04.49 8:23.87 8:48.10 6:13.06
6 Olathe-East Murad Baheyadeen, Nathan Matters, Fred Douglas, Nicholas Skinner 6:08.25 8:11.00 6:42.62 10:38.30 7:31.72
7 Smithville Josh Lizar, DJ Stahl, Chris Rick, Victor Cummings 9:52.10 8:13.41 8:33.15 9:57.03 10:26.63
8 OP-Blue Valley North Will Elliott, Davis Morgan, Max Peterson, Victor Gonzalez 9:42.59 8:13.72 7:09.54 7:04.60 6:05.36
9 East St. Louis Tyshaun Stanback, Bryaun Manuel, Joshua Tolson, Brian Brown 6:58.14 8:17.78 5:48.45 6:08.36 8:37.70
10 Lamar Kaden Overstreet, Peyton Bailey, Zane Hull, Nicholas Ray 8:44.04 8:19.08 8:54.02 6:24.30 7:29.18
11 Stilwell-Blue Valley Keegan Donahue, Jake Mikuls, Adam Owens, Gabe Eubanks 6:29.61 8:19.49 10:24.37 8:59.45 9:39.41
12 Shawnee Mission East John Arnspiger, Jack Young, Will Clough, Will Moore 8:20.38 8:20.38 8:25.39 10:00.46 6:05.28
13 Springdale James Jimenez, Adrian Gomez, Seth Anderson, Jordy Garcia 7:56.08 8:21.13 9:06.24 10:16.39 6:10.84
14 Fossil Ridge Josh Morse, Blake Korasick, Jackson Powell, Dylan Ko 8:41.38 8:21.32 6:15.99 10:06.60 9:51.56
15 Grain Valley Dalton Miller, Alex Slater, Jose Doubledee, Ethan Lasley 6:41.25 8:21.56 8:16.55 8:41.63 10:16.92
16 Mountain Vista Addison Hellier, Ryan Currie, Nick Romine, Weston Hart 6:06.62 8:22.21 9:27.50 9:02.39 6:16.66
17 Olathe-North Cole Brockman, Bryant McCoy, Wyatt Heikes, Carlos Guzman 7:52.91 8:23.09 7:27.75 6:52.54 8:48.25
18 Kearney Miguel Gomez, Cole Willis, Trevor Patsios, Devin Kolbo 10:39.82 8:23.79 6:12.81 9:29.29 6:58.15
19 OP-St. Thomas Aquinas Matthew Malir, Derek Engel, Austin Zuniga, Cole Friedman 9:05.67 8:25.25 6:54.31 8:45.46 6:18.94
20 Topeka-Seaman Daniel Kramer, Josh Hebert, Trevor Hubbard, Noah Loethen 10:33.45 8:26.76 8:36.90 9:17.44 8:01.43
21 Lawrence-Free State Ryan Liston, Owen Heffernan, Thomas Becker, Tanner Hockenberry 9:58.35 8:27.07 10:49.05 9:17.78 6:05.09
22 Shawnee Mission South Brandon Maxey, Aidan Johnson, Alejandro Diaz, Sandis Simchuk 7:16.41 8:27.45 10:39.39 9:18.20 7:51.93
23 Shawnee Mission West Reilly Wiscombe, Bill Patterson, Tanner Hughes, Zach Wilhoit 10:29.32 8:27.51 9:28.42 7:11.39 8:12.29
24 Girard Junior Lindbloom, Dalton Lindbloom, Eric Wilson, Laike Dammon 8:57.96 8:27.51 7:41.84 6:51.09 8:27.51
25 Shawnee Mission Northwest Reid Thornburg, Hunter Heindel, Zach St. Clair, Ben Snyder 7:37.11 8:27.90 8:43.14 10:19.64 9:54.25
26 Park Hill TJ Barker, Christian Fisher, Noah Barajas, Hanok Tekle 8:41.28 8:31.05 8:46.39 9:57.93 9:42.60
27 Leavenworth Will Hanlen, Chris Griese, Daniel Griese, Tyler Hyde 8:48.56 8:33.16 9:09.09 7:52.11 8:02.37
28 Wichita-Haysville-Campus Federico Harvey, Paul Johnson, Aaron Lindsay, Jon Fleming 6:31.76 8:35.47 7:54.24 8:40.63 7:59.39
29 Blair Matt Brunkhorst, Nolan Kirwan, Alec Wick, Evan Wick 10:50.84 8:36.54 6:58.40 7:50.06 8:46.87
30 Lenexa-St. James Academy Michael Rizzi, Kyle Banash, Erik Wilkinson, Craig Luby 7:24.72 8:37.11 6:07.15 9:18.48 9:08.14
31 Lansing Keyur Patel, Holden Giefer, Colin Dike, Raymon Johnson 9:16.67 8:45.16 10:14.44 6:39.13 11:01.71
32 Shawnee Mission North Noah Stevenson, Alex Akalu, Adam Dujakovich, Beliste Akalu 10:45.84 8:53.75 9:09.77 10:13.82 10:24.49
33 Blue Springs South Henry Bahr, Dominic Dempsey, Kris Hake, Josh McClary 8:32.28 9:04.97 11:37.57 7:10.53 6:26.93
Boys 4 x 800m Relay High School Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME
0 Raytown South Madu, Cruz, Dempsey, Bailey DNF DNF DNF DNF DNF DNF
7 Smithville Lizar, Stahl, Rick, Cummings 8:13.41 8:13.41 8:08.48 10:11.83 9:52.10 7:33.94
8 OP-Blue Valley North Elliott, Morgan, Peterson, Gonzalez 8:13.72 6:39.92 9:27.78 7:53.98 7:58.91 7:19.41
11 Stilwell-Blue Valley Donahue, Mikuls, Owens, Eubanks 8:19.49 8:44.47 8:39.47 6:29.61 7:14.56 6:44.59
12 Shawnee Mission East Arnspiger, Young, Clough, Moore 8:20.38 6:30.30 8:05.37 8:20.38 8:00.37 9:40.44
13 Springdale Jimenez, Gomez, Anderson, Garcia 8:21.13 7:36.03 9:06.24 9:26.28 10:11.38 9:51.34
17 Olathe-North Brockman, McCoy, Heikes, Guzman 8:23.09 7:12.66 10:43.96 8:18.06 8:48.25 9:53.65
18 Kearney Gomez, Willis, Patsios, Kolbo 8:23.79 9:44.40 7:03.19 8:03.64 5:52.66 10:29.74
24 Girard Lindbloom, Lindbloom, Wilson, Dammon 8:27.51 10:24.24 10:19.17 9:48.72 9:08.11 8:47.81
26 Park Hill Barker, Fisher, Barajas, Tekle 8:31.05 7:39.95 9:57.93 10:54.15 7:55.28 6:59.07
27 Leavenworth Hanlen, Griese, Griese, Hyde 8:33.16 7:36.72 9:19.35 9:50.14 9:45.01 9:39.87
28 Wichita-Haysville-Campus Harvey, Johnson, Lindsay, Fleming 8:35.47 7:23.31 10:39.19 9:42.49 7:54.24 8:56.09
29 Blair Brunkhorst, Kirwan, Wick, Wick 8:36.54 7:29.39 6:48.07 8:26.21 6:53.24 8:52.04
30 Lenexa-St. James Academy Rizzi, Banash, Wilkinson, Luby 8:37.11 8:57.80 6:07.15 10:15.36 9:44.34 9:28.83
31 Lansing Patel, Giefer, Dike, Johnson 8:45.16 8:55.67 10:19.69 11:22.71 10:35.45 8:55.67
33 Blue Springs South Bahr, Dempsey, Hake, McClary 9:04.97 10:32.17 11:48.47 7:26.88 8:43.18 6:59.63
Boys 4 x 800m Relay High School Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME
1 Ames Grim, Hansen, Akok, Chan 8:58.43 8:25.07 5:52.60 8:01.25 7:56.48
2 Omaha Creighton Prep Nownes, Nelson, Lukowski, Doran 6:27.22 5:39.42 8:21.96 10:07.13 7:58.05
3 Blue Springs Gurera, Gunn, Berry, Mugeche 9:39.76 7:05.16 8:07.97 9:39.76 8:03.13
4 Mill Valley Meeks, Gillespie, Coacher, Loevenstein 10:24.31 6:32.01 9:40.76 8:13.64 8:03.96
5 Shorewood Shields, Kuhlmann, Papineau, Douglas 10:20.15 7:16.05 9:55.93 7:01.51 8:04.49
6 Olathe-East Baheyadeen, Matters, Douglas, Skinner 9:00.10 10:18.66 9:24.65 5:43.70 8:11.00
9 East St. Louis Stanback, Manuel, Tolson, Brown 6:33.25 9:57.34 8:32.72 9:32.45 8:17.78
10 Lamar Overstreet, Bailey, Hull, Ray 9:28.96 7:19.19 6:54.24 6:39.27 8:19.08
14 Fossil Ridge Morse, Korasick, Powell, Ko 8:56.42 6:00.95 10:51.72 7:31.19 8:21.32
15 Grain Valley Miller, Slater, Doubledee, Lasley 8:11.53 7:21.38 10:01.88 10:42.00 8:21.56
16 Mountain Vista Hellier, Currie, Romine, Hart 6:21.68 10:27.77 9:22.48 7:26.97 8:22.21
19 OP-St. Thomas Aquinas Malir, Engel, Zuniga, Friedman 9:46.09 9:51.15 9:35.99 10:11.36 8:25.25
20 Topeka-Seaman Kramer, Hebert, Hubbard, Loethen 10:08.12 8:57.17 8:06.49 10:18.25 8:26.76
21 Lawrence-Free State Liston, Heffernan, Becker, Hockenberry 6:35.52 9:02.57 9:12.71 7:56.65 8:27.07
22 Shawnee Mission South Maxey, Johnson, Diaz, Simchuk 10:29.24 7:51.93 6:25.67 6:20.59 8:27.45
23 Shawnee Mission West Wiscombe, Patterson, Hughes, Wilhoit 8:12.29 10:59.77 7:21.54 9:43.64 8:27.51
25 Shawnee Mission Northwest Thornburg, Heindel, St. Clair, Snyder 8:27.90 8:12.67 6:36.17 6:46.32 8:27.90
32 Shawnee Mission North Stevenson, Akalu, Dujakovich, Akalu 9:04.43 6:18.97 7:12.34 7:33.69 8:53.75