April 15-17, 2015
|
Kansas-Rock Chalk Park - Lawrence, KS

Boys 4 x 400m Relay High School

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME
0 Abilene Brendan Barnes, Eli Lahr, Jacoby Robinson, Andrew Schwarting DNF DNF DNF DNF DNF
1 East St. Louis Tyshaun Stanback, Deante Anderson, Delano Anderson, Roosevelt Davis 3:28.88 3:20.84 3:38.92 2:58.75 4:05.03
2 Blue Springs Kane Harmon, Colton Gurera, Tyree King, Taysean Goodwin 2:26.70 3:20.95 3:06.89 4:17.22 3:39.04
3 Olathe-South Cameron Waldo, Ryan Stearns, Jared Reinke 3:59.95 3:23.34 4:04.01 3:37.58 3:25.38
4 Rockhurst Carson Bode, Noah Steilen, Austin Wike, Patrick Bowen 2:30.53 3:23.41 3:33.58 3:49.86 2:24.43
5 Ames Gage Eller, Kuol Chol, Daniel Chan, Colby Hansen 2:55.21 3:26.12 3:26.12 2:53.14 4:21.78
6 Omaha Creighton Prep TJ Romero, Michael Flynn, Trystn Ducker, Matthew Schmit 2:43.74 3:27.26 2:45.81 2:56.18 3:14.83
7 Olathe-East Murad Baheyadeen, Nicholas Skinner, Zac Cahill, Nathan Matters 3:08.62 3:27.27 4:00.44 4:12.87 4:17.02
8 Shawnee Heights DeJuan Gardenhire, Troy Henry, Austen Hubert, Rasheed McAlpin 3:42.10 3:27.57 3:19.27 3:33.80 3:23.42
9 Olathe-Northwest Julian Lacey, Brandon Pitts, Sam Thomas, Matt Wilkinson 3:29.72 3:27.64 3:17.26 2:27.43 2:31.58
10 Shawnee Mission Northwest Ian McCabe, Mitchell Hodson, Chandler Bado, Tom Green 3:25.74 3:27.81 2:40.02 4:30.16 3:23.66
11 Blue Springs South Keeyon Incle, Kris Hake, Cameron Miller, Josh McClary 3:05.14 3:28.02 2:25.62 3:42.59 3:50.91
12 Kansas City-Turner Marcus Blake, David Navarrette, Andre Jackson, Isiah Adams 3:45.30 3:28.61 3:34.87 4:31.20 3:34.87
13 Olathe-North Isaiah Simmons, Micah Lee, Bryant McCoy, Cole Murphy 2:28.15 3:28.66 3:22.40 3:59.96 4:14.57
14 OP-Blue Valley North 4:23.68 3:29.27 2:53.70 4:21.59 2:57.88
15 Lenexa-St. James Academy Jake Burgmeier, Connor Moore, Nick Dykmann, Braxton Lewis 3:21.09 3:29.46 4:21.83 2:45.48 4:09.26
16 Shawnee Mission West Isaiah Macklin, TraVoyne Denson, Bill Patterson, DeRay Johnson 2:28.83 3:29.62 3:33.82 4:07.36 4:07.36
17 Ritenour Seyvon Kenney, Rashad Hughes, DaQuwain Dunn, Carlton Blanton 3:21.60 3:30.00 4:09.90 2:39.60 2:54.30
18 Emporia Tanner Taylor, Seth Tilton, Alex Luthi, Mason Mohn 4:12.10 3:30.08 3:59.50 3:27.98 2:52.27
19 Fossil Ridge Jared Brannen, Zach Feuer, Levi Volk, Joey Campain 3:26.27 3:30.48 3:49.43 2:39.97 3:51.53
20 Baldwin Caden Carmack, Joel Halford, Dakota Helm, Barth Jackson 3:52.34 3:31.21 2:44.75 2:51.08 3:20.65
21 Platte County lloyd lockett, Nathan Straubel, david fulk, aliek reed 2:47.21 3:31.65 2:32.39 3:06.26 2:47.21
22 Kansas City-Piper Travon Jones, Brendan Smith, Guess Jordan, Sean Pahls 3:10.91 3:32.12 3:44.85 2:32.73 2:49.70
23 Hazelwood Central Justin Hall, Damon Crawford, Noah Boatright, Lawan Alade-fa 4:00.28 3:32.63 3:39.01 3:30.51 4:04.53
24 Gardner-Edgerton Jamin Anderson, Tanner Hughes, Tim Visos-Ely, Jace Sprague 4:02.58 3:32.79 3:00.88 4:32.38 3:37.05
25 Lansing Henry Myrick, Jalen Douglas, Keyur Patel, Terrill Andrews 4:36.76 3:32.89 4:02.70 3:30.77 3:26.51
26 Notre Dame (Cape Girardeau) Devin Ross, Devin Ziegler, Rudy McClellan, Tyler Schumacker 2:29.08 3:32.97 3:22.33 2:50.38 3:24.46
27 OP-St. Thomas Aquinas Devin Diggs, Cole Friedman, Austin Zuniga, Tom Pyle 2:48.96 3:33.87 3:42.43 3:08.21 3:16.76
28 Lamar Anthony Wilkerson, Nicholas Ray, Hunter McPherson, Luke Hardman 3:54.70 3:35.32 4:01.16 3:56.86 2:30.73
29 Topeka-Seaman Coby Worcester, Trevor Hubbard, Alex Cleaver, Hunter Hershey 4:39.95 3:35.34 3:09.50 4:07.65 3:13.81
30 Wichita-Haysville-Campus Federico Harvey, Paul Johnson, Tony Letterman, Jon Fleming 2:30.84 3:35.48 2:35.15 3:41.95 4:14.27
31 Lincoln College Prep Ahdonis Elison, Tristan Dixon, Nathaniel Simmons, Sterling Hargrove 3:38.15 3:35.99 3:46.79 2:33.36 2:48.48
32 Raytown Walter Watson, Tyler King, Isaiah Mayfield, Zach Penrod 4:00.45 3:36.62 4:09.12 4:09.12 2:38.14
33 Topeka Kaleb Barber, Caleb Layne, Dnellion Hutchins, Brandon Douglas 2:55.52 3:36.69 4:30.87 3:51.86 2:53.36
34 William Chrisman Chris Anderson, Ronnie Cravens, Malic Horn, Tim Paxton 3:26.12 3:36.96 3:15.27 4:35.54 4:05.17
35 Mountain Vista Cory Smith, Cameron Kroonenberg, Hayden Williams, Tristen Dean 2:44.95 3:37.03 3:04.48 4:16.10 2:31.93
36 Stilwell-Blue Valley Gabe Eubanks, Matthew Morris, Thomas Wood, Lawson Holbert 2:54.24 3:37.80 3:11.67 4:01.76 3:02.96
37 Leavenworth Gunner Freeman, Daniel Griese, Xavier Powell, Gonzalo Fernandez 4:21.87 3:38.22 4:15.32 3:25.13 4:04.41
38 Park Hill TJ Barker, Quinton Harris, Christian Fisher, Kentrez Bell 3:13.75 3:40.17 3:13.75 3:22.56 4:41.82
39 Minneapolis Cannan Smith, Brandon Wolfe, Michael Baker, Gage Mortimer 3:07.39 3:40.45 3:40.45 2:38.73 2:40.93
40 Kearney Cole Willis, Brant Barth, Jacob White, Alex Harris 2:41.68 3:41.47 3:39.26 3:14.90 2:35.03
41 Lawrence Ekow Boye-Doe, Tre Moore, Jalen Dudley, J.D. Woods 4:15.59 3:42.25 3:57.81 4:02.26 3:33.36
42 Farmington Zac Weber, Hunter Ballew, Adam Griffith, Chris Smith 3:28.60 3:44.30 3:03.93 3:19.63 4:35.89
Boys 4 x 400m Relay High School Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME
0 Abilene Barnes, Lahr, Robinson, Schwarting DNF DNF DNF DNF DNF
29 Topeka-Seaman Worcester, Hubbard, Cleaver, Hershey 2:52.28 4:16.26 3:20.27 3:35.34 4:24.87
35 Mountain Vista Smith, Kroonenberg, Williams, Dean 3:41.37 4:07.42 2:57.97 3:37.03 2:34.10
37 Leavenworth Freeman, Griese, Powell, Fernandez 4:10.96 4:43.69 3:36.04 3:38.22 3:03.31
38 Park Hill Barker, Harris, Fisher, Bell 4:19.80 4:11.00 2:47.33 3:40.17 3:15.96
39 Minneapolis Smith, Wolfe, Baker, Mortimer 3:47.07 3:53.68 3:00.77 3:40.45 3:05.18
41 Lawrence Boye-Doe, Moore, Dudley, Woods 4:40.04 4:17.81 3:04.47 3:42.25 4:44.48
42 Farmington Weber, Ballew, Griffith, Smith 3:57.76 4:42.62 2:39.26 3:44.30 2:41.50
Boys 4 x 400m Relay High School Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME
9 Olathe-Northwest Lacey, Pitts, Thomas, Wilkinson 3:33.87 3:38.03 3:04.80 3:25.57 3:27.64 2:33.66
14 OP-Blue Valley North 2:26.49 2:55.79 3:16.72 2:28.59 3:29.27 3:06.25
16 Shawnee Mission West Macklin, Denson, Patterson, Johnson 3:42.20 3:25.43 4:11.55 2:43.51 3:29.62 3:44.30
25 Lansing Myrick, Douglas, Patel, Andrews 2:41.80 4:17.60 3:43.54 4:02.70 3:32.89 2:56.70
27 OP-St. Thomas Aquinas Diggs, Friedman, Zuniga, Pyle 2:42.55 2:42.55 3:59.54 4:12.37 3:33.87 4:31.62
28 Lamar Wilkerson, Ray, McPherson, Hardman 3:31.02 3:37.48 3:13.79 3:22.40 3:35.32 4:37.77
30 Wichita-Haysville-Campus Harvey, Johnson, Letterman, Fleming 3:54.88 3:37.64 3:09.63 4:18.58 3:35.48 2:41.61
31 Lincoln College Prep Elison, Dixon, Simmons, Hargrove 2:48.48 3:23.03 3:27.35 4:06.23 3:35.99 2:59.28
32 Raytown Watson, King, Mayfield, Penrod 4:13.45 3:08.46 2:40.30 3:47.46 3:36.62 4:11.28
Boys 4 x 400m Relay High School Section 3
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME
4 Rockhurst Bode, Steilen, Wike, Bowen 4:18.33 2:38.66 3:09.18 3:03.07 3:27.48 3:23.41
6 Omaha Creighton Prep Romero, Flynn, Ducker, Schmit 2:58.25 4:29.44 3:41.77 3:31.41 3:16.90 3:27.26
13 Olathe-North Simmons, Lee, McCoy, Murphy 3:20.32 3:26.58 3:05.71 2:36.50 4:14.57 3:28.66
15 Lenexa-St. James Academy Burgmeier, Moore, Dykmann, Lewis 2:39.19 4:02.98 3:50.41 3:31.56 2:30.82 3:29.46
18 Emporia Taylor, Tilton, Luthi, Mohn 3:51.09 3:53.19 3:44.79 3:32.18 3:51.09 3:30.08
19 Fossil Ridge Brannen, Feuer, Volk, Campain 4:04.16 3:09.44 4:21.00 2:42.07 3:19.96 3:30.48
24 Gardner-Edgerton Anderson, Hughes, Visos-Ely, Sprague 4:06.84 3:15.77 2:50.24 3:07.26 4:23.86 3:32.79
34 William Chrisman Anderson, Cravens, Horn, Paxton 4:11.68 2:40.55 4:13.85 3:28.29 3:28.29 3:36.96
36 Stilwell-Blue Valley Eubanks, Morris, Wood, Holbert 4:01.76 3:42.16 2:41.18 3:31.27 3:59.58 3:37.80
Boys 4 x 400m Relay High School Section 4
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
7 Olathe-East Baheyadeen, Skinner, Cahill, Matters 2:52.04 4:27.38 3:29.35 4:23.24 2:25.09 3:23.13 3:27.27
10 Shawnee Mission Northwest McCabe, Hodson, Bado, Green 3:11.19 4:17.69 4:15.61 3:48.60 3:17.42 2:44.17 3:27.81
11 Blue Springs South Incle, Hake, Miller, McClary 3:42.59 4:09.63 3:09.30 2:42.26 3:48.83 3:25.94 3:28.02
12 Kansas City-Turner Blake, Navarrette, Jackson, Adams 2:55.24 4:31.20 2:30.20 4:01.99 3:26.53 2:34.38 3:28.61
20 Baldwin Carmack, Halford, Helm, Jackson 4:24.02 4:19.79 4:13.46 4:17.68 4:05.01 2:53.20 3:31.21
22 Kansas City-Piper Jones, Smith, Jordan, Pahls 3:04.55 2:28.49 4:25.15 2:45.46 2:49.70 4:16.67 3:32.12
26 Notre Dame (Cape Girardeau) Ross, Ziegler, McClellan, Schumacker 2:50.38 4:09.18 3:03.16 3:22.33 2:54.64 3:22.33 3:32.97
33 Topeka Barber, Layne, Hutchins, Douglas 2:51.19 3:54.03 2:44.69 3:47.53 3:04.19 3:23.69 3:36.69
40 Kearney Willis, Barth, White, Harris 3:19.33 3:21.54 2:43.89 3:08.25 4:27.98 2:43.89 3:41.47
Boys 4 x 400m Relay High School Section 5
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 East St. Louis Stanback, Anderson, Anderson, Davis 4:05.03 4:07.04 4:13.06 3:20.84 4:01.01 2:34.65 4:21.10
2 Blue Springs Harmon, Gurera, King, Goodwin 2:24.69 4:19.23 3:51.10 3:20.95 3:20.95 3:33.01 4:09.18
3 Olathe-South Waldo, Stearns, Reinke 3:17.24 3:17.24 3:49.78 3:23.34 3:33.51 4:16.21 3:29.44
5 Ames Eller, Chol, Chan, Hansen 3:44.67 2:53.14 3:26.12 3:26.12 3:59.10 2:51.08 3:05.51
8 Shawnee Heights Gardenhire, Henry, Hubert, McAlpin 2:29.45 4:11.16 3:46.26 3:27.57 3:37.95 2:25.30 4:29.85
17 Ritenour Kenney, Hughes, Dunn, Blanton 4:30.90 4:14.10 4:05.70 3:30.00 2:54.30 3:36.30 3:34.20
21 Platte County lockett, Straubel, fulk, reed 3:08.37 4:30.92 2:47.21 3:31.65 3:59.17 4:33.03 3:54.94
23 Hazelwood Central Hall, Crawford, Boatright, Alade-fa 4:19.41 4:34.30 3:28.38 3:32.63 2:56.49 3:36.89 3:00.74