May 2- 3, 2015
|
Susquehanna University - Selinsgrove, PA

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Ashley West JR-3 Susquehanna 2:11.74 2:01.20 1:40.13 2:17.01 2:13.06 10
2 Amelia Tearnan SR-4 Elizabethtown 2:17.40 2:10.53 2:44.88 2:05.04 2:27.02 8
3 Kelsey Brady FR-1 Elizabethtown 2:17.60 2:25.86 1:44.58 1:39.08 2:57.51 6
4 Casey Quinto SO-2 Elizabethtown 2:17.87 2:39.93 2:56.48 2:52.34 2:19.25 5
5 Eileen Cody SR-4 Elizabethtown 2:18.70 2:31.19 2:00.67 2:31.19 1:42.64 4
6 Alyssa Tallon SR-4 Moravian 2:23.09 2:57.44 3:01.73 2:21.66 2:00.20 3
7 Bridget Krumholz JR-3 Catholic 2:23.54 1:47.66 1:46.22 3:02.30 2:55.12 2
8 Laura Alleva SR-4 Susquehanna 2:23.66 2:46.65 3:03.89 2:55.27 2:17.92 1
9 Sarah Hughes SO-2 Moravian 2:23.95 2:16.76 2:05.24 2:55.62 2:58.50 -
10 Lia Chak FR-1 Elizabethtown 2:26.31 1:43.88 2:01.44 2:40.95 2:23.39 -
11 Shelby O'Riley SR-4 Susquehanna 2:29.24 2:05.37 2:08.35 2:08.35 2:48.65 -
12 Becky Chominski FR-1 Catholic 2:30.12 2:07.61 2:04.60 2:04.60 2:15.11 -
13 Jecenia Duran JR-3 Juniata 2:32.09 3:16.20 2:50.34 2:27.53 3:10.12 -
14 Ellie Ginsberg SO-2 Goucher 2:32.10 3:08.61 2:45.79 2:48.84 2:13.85 -
15 Brianna Navarro JR-3 Catholic 2:33.58 2:52.01 1:47.51 2:15.15 2:41.26 -
16 Ashley Underkofler SR-4 Elizabethtown 2:34.26 2:40.43 2:21.92 3:14.37 2:35.81 -
17 Nicolette Siermine SO-2 Elizabethtown 2:35.63 1:48.94 2:20.07 1:52.06 2:40.30 -
18 Maria Anderson FR-1 Elizabethtown 2:35.78 2:03.07 2:09.30 2:51.36 1:59.95 -
19 Samantha Gehly SO-2 Elizabethtown 2:36.13 2:03.35 1:58.66 2:57.99 2:43.94 -
20 Rebecca Kotula SO-2 Goucher 2:37.50 2:34.35 2:39.08 2:37.50 2:37.50 -
21 Victoria Doll SO-2 Susquehanna 2:41.12 2:00.84 2:58.85 2:04.07 2:49.18 -
22 Sheridan Jones SO-2 USMMA 2:50.43 2:02.71 3:38.15 2:58.96 2:04.42 -
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
12 Becky Chominski FR-1 Catholic 1:52.59 2:12.11 2:24.12 3:06.15 2:30.12 -
14 Ellie Ginsberg SO-2 Goucher 1:57.12 2:48.84 2:45.79 3:14.69 2:32.10 -
15 Brianna Navarro JR-3 Catholic 3:10.44 2:12.08 3:19.66 2:18.23 2:33.58 -
20 Rebecca Kotula SO-2 Goucher 3:01.13 3:04.28 2:46.95 2:54.83 2:37.50 -
21 Victoria Doll SO-2 Susquehanna 2:26.62 2:37.90 3:19.79 3:14.96 2:41.12 -
22 Sheridan Jones SO-2 USMMA 1:59.31 2:28.28 2:28.28 2:55.55 2:50.43 -
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
6 Alyssa Tallon SR-4 Moravian 2:56.00 2:03.06 2:23.09 3
7 Bridget Krumholz JR-3 Catholic 2:46.51 2:02.01 2:23.54 2
9 Sarah Hughes SO-2 Moravian 2:39.79 2:32.59 2:23.95 -
11 Shelby O'Riley SR-4 Susquehanna 2:44.17 3:05.06 2:29.24 -
13 Jecenia Duran JR-3 Juniata 1:54.07 3:14.68 2:32.09 -
17 Nicolette Siermine SO-2 Elizabethtown 2:38.75 2:34.08 2:35.63 -
18 Maria Anderson FR-1 Elizabethtown 3:16.29 2:54.48 2:35.78 -
19 Samantha Gehly SO-2 Elizabethtown 3:05.80 3:08.92 2:36.13 -
Women's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Ashley West JR-3 Susquehanna 2:11.74 1:40.13 1:51.98 1:55.94 1:44.08 10
2 Amelia Tearnan SR-4 Elizabethtown 2:17.40 1:38.93 1:48.55 1:37.56 2:22.90 8
3 Kelsey Brady FR-1 Elizabethtown 2:17.60 2:03.84 2:01.09 1:39.08 2:32.74 6
4 Casey Quinto SO-2 Elizabethtown 2:17.87 2:17.87 1:58.57 2:13.74 2:48.21 5
5 Eileen Cody SR-4 Elizabethtown 2:18.70 2:51.99 2:58.93 2:45.06 2:29.80 4
8 Laura Alleva SR-4 Susquehanna 2:23.66 3:05.33 2:42.34 2:38.03 2:49.52 1
10 Lia Chak FR-1 Elizabethtown 2:26.31 2:17.54 1:49.74 2:38.02 1:58.52 -
16 Ashley Underkofler SR-4 Elizabethtown 2:34.26 2:35.81 2:49.69 3:20.54 2:25.01 -