April 26, 2015
|
St. Joseph's College - Patchogue, NY

Men's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Christopher Swenson FR-1 Suffolk CC 4:17.25
2 Tom Ruppel SO-2 NYIT 4:17.79
3 Austin MacElrevey FR-1 USMMA 4:19.24
4 Daniel Wolfer SO-2 USMMA 4:19.34
5 Jesse Bua FR-1 Nassau CC 4:19.47
6 Tyler Mack SO-2 NYIT 4:22.70
7 Arthur McKeown FR-1 Suffolk CC 4:24.58
8 Teddy Hamlin SO-2 NYIT 4:25.39
9 Conor McWeeney SO-2 USMMA 4:26.34
10 Bishoy Bishara FR-1 NYIT 4:33.34
11 Devon Lides FR-1 NYIT 4:42.03
12 Shane Acosta JR-3 St. Joseph's (L.I.) 4:46.00
13 Justin Weintraub FR-1 Sullivan County CC 4:53.64
14 Nick Mavros JR-3 NYIT 4:55.07
15 Mike O'Shea FR-1 St. Joseph's (L.I.) 5:01.10
16 Branden Law FR-1 Sullivan County CC 5:02.03
17 Christian Ayala SO-2 Nassau CC 5:07.77
18 Dakota Raponi SO-2 Sullivan County CC 5:23.50
19 Brad Danielsen SO-2 St. Joseph's (L.I.) 5:29.09
20 Mike Mirrione SO-2 St. Joseph's (L.I.) 5:30.18
Men's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
10 Bishoy Bishara FR-1 NYIT 5:47.15 3:25.01 3:41.41 5:25.28 4:33.34 4:30.61 3:22.28
11 Devon Lides FR-1 NYIT 5:38.44 3:17.42 6:06.64 3:20.25 4:42.03 4:05.37 3:28.71
12 Shane Acosta JR-3 St. Joseph's (L.I.) 3:28.78 5:31.76 3:23.06 6:11.80 4:46.00 4:00.24 4:43.14
14 Nick Mavros JR-3 NYIT 6:17.69 4:46.22 3:32.45 5:48.19 4:55.07 5:21.63 3:59.01
15 Mike O'Shea FR-1 St. Joseph's (L.I.) 4:46.05 5:04.12 6:13.37 4:09.92 5:01.10 4:03.90 4:43.04
16 Branden Law FR-1 Sullivan County CC 4:37.87 4:59.01 3:52.57 5:41.30 5:02.03 4:04.65 5:59.42
17 Christian Ayala SO-2 Nassau CC 5:35.47 3:56.99 4:33.92 6:03.17 5:07.77 6:00.09 4:00.06
18 Dakota Raponi SO-2 Sullivan County CC 5:59.09 3:56.16 4:05.86 4:28.51 5:23.50 6:02.32 4:44.68
19 Brad Danielsen SO-2 St. Joseph's (L.I.) 5:29.09 5:25.80 4:43.02 4:19.99 5:29.09 3:53.66 6:41.49
20 Mike Mirrione SO-2 St. Joseph's (L.I.) 6:13.11 4:30.75 5:00.47 7:09.24 5:30.18 4:04.34 5:40.09
Men's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Christopher Swenson FR-1 Suffolk CC 5:06.13 3:59.25 5:11.28 5:13.85 5:08.70 3:23.23 4:17.25
2 Tom Ruppel SO-2 NYIT 4:28.11 5:27.40 3:59.75 5:11.93 3:39.13 4:02.33 4:17.79
3 Austin MacElrevey FR-1 USMMA 5:26.65 5:24.05 5:16.28 4:16.65 4:03.69 5:26.65 4:19.24
4 Daniel Wolfer SO-2 USMMA 4:01.19 4:53.06 4:53.06 3:06.73 5:03.43 3:45.63 4:19.34
5 Jesse Bua FR-1 Nassau CC 4:45.42 3:35.36 5:08.77 5:37.32 3:30.17 4:45.42 4:19.47
6 Tyler Mack SO-2 NYIT 4:54.23 3:35.42 5:07.36 4:30.59 4:06.94 5:23.13 4:22.70
7 Arthur McKeown FR-1 Suffolk CC 4:40.46 4:48.40 5:01.63 4:48.40 5:30.73 4:29.88 4:24.58
8 Teddy Hamlin SO-2 NYIT 4:30.70 4:57.24 5:05.20 3:48.24 3:29.66 4:33.36 4:25.39
9 Conor McWeeney SO-2 USMMA 3:33.08 5:35.59 5:08.96 5:38.26 4:07.70 3:38.40 4:26.34
13 Justin Weintraub FR-1 Sullivan County CC 5:58.24 5:37.69 4:36.03 5:17.14 4:00.79 4:09.60 4:53.64