May 14-15, 2015
|
North Central - Naperville, IL

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
0 Austin Mudd Senior Exhibition 1:52.86 2:15.44 2:13.18 1:46.09
0 Matt Hetzler Freshman Exhibition 1:57.06 1:57.06 2:05.26 1:35.99
0 Brendan Franz Junior Exhibition 1:52.91 1:50.66 2:01.95 2:15.50
0 Cooper Barth Freshman Exhibition 1:52.43 2:03.68 2:07.05 2:18.29
0 Miroljub Marin Sophomore Exhibition 1:54.38 1:20.07 1:40.66 1:58.96
0 Eric Hofmann 6 Exhibition 2:07.72 2:26.88 2:43.49 2:06.45
0 Quinn Mackenzie Junior Exhibition 2:00.10 1:36.08 1:34.88 2:07.31
0 Ronald Hedman Senior Exhibition 1:55.63 1:22.10 1:30.20 2:09.51
0 Andrew Middleton Sophomore Exhibition 1:54.35 1:58.93 2:22.94 2:22.94
0 Michael Giocolo   Exhibition 1:59.54 2:21.06 1:45.20 1:40.42
0 David Schmieg Freshman Exhibition 1:54.85 2:01.75 2:27.01 1:21.55
0 Dominic Maio Senior Exhibition 1:57.44 1:48.05 1:41.00 1:32.78
1 Andrew Sharp FR-1 Greenville 1:51.33 1:23.50 1:33.52 1:23.50
2 Jake Runnion FR-1 North Central (Ill.) 1:51.95 1:57.55 2:22.18 1:35.16
3 Jason Henkins SR-4 Wis.-Platteville 1:52.00 1:31.84 1:57.60 1:26.24
4 Matt Molinaro FR-1 Ohio Northern 1:52.25 2:14.70 2:21.44 2:21.44
5 Andrew DeBolt JR-3 Elmhurst 1:52.84 2:18.80 2:03.00 1:51.72
6 Calvin VanRyzin JR-3 Wis.-Stevens Point 1:52.91 2:25.66 2:00.82 1:26.94
7 Justin Skinkis FR-1 Wis.-Oshkosh 1:53.00 1:34.92 1:36.05 1:50.74
8 Connor Bauserman SO-2 Olivet 1:53.30 1:24.98 1:46.51 2:17.10
9 Ryan Shields JR-3 Marquette 1:53.44 2:15.00 2:09.33 2:09.33
10 Thomas Gales FR-1 Washington U. 1:54.40 1:26.95 1:47.54 1:32.67
11 Darren Hudziak JR-3 Wis.-Platteville 1:54.93 1:35.40 2:06.43 1:28.50
12 Chris Dziagwa JR-3 Benedictine (Ill.) 1:55.03 1:57.33 2:14.59 2:12.29
13 George Gray JR-3 Beloit 1:55.44 1:47.36 1:49.67 2:10.45
14 Nathan Allyn SO-2 Greenville 1:55.48 1:39.32 2:20.89 2:19.73
15 Will Cross SR-4 Elmhurst 1:55.61 1:44.05 1:50.99 2:19.89
16 Nathan Potts FR-1 Greenville 1:56.25 2:25.32 2:14.85 2:19.50
17 Joshua Urso JR-3 Oberlin 1:56.67 1:50.84 2:02.51 1:52.01
18 Jeremy Ferguson SO-2 U. of Chicago 1:56.90 2:26.13 1:58.07 1:55.74
19 Jalen Weaver SR-4 Olivet 1:57.10 1:47.74 2:11.16 1:24.32
20 Joe Chavez FR-1 Benedictine (Ill.) 1:57.58 1:55.23 1:36.42 1:56.41
21 Mitch Pauers FR-1 Wis.-Oshkosh 1:57.69 2:03.58 1:30.63 1:41.22
22 John Cameron SR-4 John Carroll 1:57.97 1:23.76 1:37.92 1:47.36
23 Kevin Kulling SO-2 Carthage 1:58.75 1:33.82 1:32.63 2:24.88
24 Kyle Kayzar SR-4 Aurora 1:58.81 1:31.49 2:30.89 2:29.70
25 Jaylen Shelton FR-1 Greenville 1:59.61 2:03.20 2:21.14 2:33.10
26 Camren Rohman SO-2 North Central (Ill.) 1:59.75 1:58.56 1:51.37 1:26.22
27 Aaron Ofosu FR-1 Dubuque 2:00.00 1:24.00 2:00.00 1:43.20
28 Andrew Lemay FR-1 St. Norbert 2:00.17 1:55.37 2:08.59 1:34.94
29 Serigne Sarr SR-4 Dubuque 2:00.37 1:39.91 2:32.87 2:11.21
30 Bryan Collins SO-2 Carthage 2:01.36 2:18.35 1:38.31 2:05.00
31 Chris Erxleben FR-1 Webster 2:01.41 2:23.27 2:23.27 2:20.84
32 Jacob Jodat SO-2 Wisconsin Lutheran 2:01.53 1:56.67 2:23.41 1:56.67
33 Remington Meggers SO-2 Dubuque 2:02.07 1:29.12 2:09.40 1:57.19
34 Matt Meyers SO-2 Aurora 2:02.35 2:21.93 2:02.35 2:26.82
35 Gonzo Gonzalez SR-4 Aurora 2:02.47 2:24.52 1:36.76 2:33.09
36 Nick Radtke SO-2 North Central (Ill.) 2:03.94 2:41.13 2:20.06 2:21.30
37 Chris Williams FR-1 Edgewood 2:04.18 2:19.09 2:10.39 1:51.77
38 Chase Hall FR-1 North Central (Ill.) 2:04.27 1:46.88 2:26.64 1:40.66
39 Corey White FR-1 Marquette 2:06.08 2:25.00 1:59.78 1:35.82
40 Johnathan Walker FR-1 Wheaton (Ill.) 2:06.84 2:06.84 1:50.35 1:45.28
41 Josh Phipps SO-2 Greenville 2:07.12 2:03.31 1:59.50 1:53.14
42 Tyler Peugh JR-3 Dubuque 2:08.54 2:38.11 2:11.11 1:38.98
  Sebastian Akarmann JR-3 U. of Chicago DNF DNF DNF DNF
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
0 Andrew Middleton Sophomore Exhibition 1:38.35 2:10.36 1:54.35 2:10.36
0 Austin Mudd Senior Exhibition 2:06.41 1:41.58 1:52.86 1:49.48
1 Andrew Sharp FR-1 Greenville 1:20.16 1:46.88 1:51.33 1:45.77
3 Jason Henkins SR-4 Wis.-Platteville 1:35.20 1:58.72 1:52.00 1:21.76
4 Matt Molinaro FR-1 Ohio Northern 2:14.70 2:04.60 1:52.25 1:20.82
5 Andrew DeBolt JR-3 Elmhurst 1:56.23 1:37.05 1:52.84 1:53.97
6 Calvin VanRyzin JR-3 Wis.-Stevens Point 2:18.88 1:39.36 1:52.91 1:55.17
7 Justin Skinkis FR-1 Wis.-Oshkosh 1:43.96 1:49.61 1:53.00 1:41.70
19 Jalen Weaver SR-4 Olivet 2:14.67 1:25.49 1:57.10 2:12.33
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
0 Cooper Barth Freshman Exhibition 2:18.29 1:52.43
0 Brendan Franz Junior Exhibition 1:35.98 1:52.91
2 Jake Runnion FR-1 North Central (Ill.) 2:24.42 1:51.95
8 Connor Bauserman SO-2 Olivet 2:09.17 1:53.30
9 Ryan Shields JR-3 Marquette 1:43.23 1:53.44
10 Thomas Gales FR-1 Washington U. 1:31.52 1:54.40
11 Darren Hudziak JR-3 Wis.-Platteville 2:19.07 1:54.93
12 Chris Dziagwa JR-3 Benedictine (Ill.) 2:20.34 1:55.03
17 Joshua Urso JR-3 Oberlin 2:20.01 1:56.67
Men's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
0 Miroljub Marin Sophomore Exhibition 1:33.80 1:28.08 1:54.38
0 David Schmieg Freshman Exhibition 2:15.53 1:44.52 1:54.85
0 Michael Giocolo   Exhibition 1:46.39 1:48.79 1:59.54
0 Ronald Hedman Senior Exhibition 1:37.13 2:09.51 1:55.63
0 Matt Hetzler Freshman Exhibition 1:27.80 2:25.16 1:57.06
13 George Gray JR-3 Beloit 2:23.15 1:54.29 1:55.44
14 Nathan Allyn SO-2 Greenville 2:23.20 2:20.89 1:55.48
21 Mitch Pauers FR-1 Wis.-Oshkosh 1:29.45 2:29.47 1:57.69
24 Kyle Kayzar SR-4 Aurora 1:49.31 1:42.18 1:58.81
34 Matt Meyers SO-2 Aurora 2:31.72 2:36.61 2:02.35
Men's 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
0 Dominic Maio Senior Exhibition 1:57.44 1:46.87 1:43.35
16 Nathan Potts FR-1 Greenville 1:56.25 1:34.17 1:27.19
18 Jeremy Ferguson SO-2 U. of Chicago 1:56.90 2:19.12 1:26.51
20 Joe Chavez FR-1 Benedictine (Ill.) 1:57.58 1:57.58 2:29.33
22 John Cameron SR-4 John Carroll 1:57.97 1:47.36 1:40.28
23 Kevin Kulling SO-2 Carthage 1:58.75 1:40.94 2:01.13
25 Jaylen Shelton FR-1 Greenville 1:59.61 1:30.91 2:04.40
29 Serigne Sarr SR-4 Dubuque 2:00.37 1:41.11 2:10.00
31 Chris Erxleben FR-1 Webster 2:01.41 2:15.98 2:09.91
33 Remington Meggers SO-2 Dubuque 2:02.07 1:59.63 1:30.34
Men's 800 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
0 Quinn Mackenzie Junior Exhibition 1:46.89 2:00.10 1:24.07 2:07.31 1:42.09 1:31.28
15 Will Cross SR-4 Elmhurst 1:59.08 1:55.61 1:24.40 2:11.80 1:42.90 1:38.27
26 Camren Rohman SO-2 North Central (Ill.) 1:41.79 1:59.75 2:14.12 2:23.70 2:14.12 2:03.35
27 Aaron Ofosu FR-1 Dubuque 2:10.80 2:00.00 2:03.60 2:30.00 1:49.20 2:15.60
28 Andrew Lemay FR-1 St. Norbert 2:15.80 2:00.17 2:14.59 1:58.97 2:13.39 1:50.56
30 Bryan Collins SO-2 Carthage 2:18.35 2:01.36 2:14.71 1:26.17 2:02.58 2:23.21
35 Gonzo Gonzalez SR-4 Aurora 2:35.54 2:02.47 1:30.63 2:04.92 1:29.41 2:00.02
36 Nick Radtke SO-2 North Central (Ill.) 2:39.89 2:03.94 2:27.49 1:26.76 1:41.63 1:41.63
40 Johnathan Walker FR-1 Wheaton (Ill.) 2:18.26 2:06.84 2:16.99 1:33.87 2:13.19 1:50.35
Men's 800 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
0 Eric Hofmann 6 Exhibition 2:02.62 2:07.72 2:29.44 2:39.65 2:05.17
32 Jacob Jodat SO-2 Wisconsin Lutheran 1:31.15 2:01.53 2:31.92 2:20.98 1:28.72
37 Chris Williams FR-1 Edgewood 1:57.98 2:04.18 1:39.35 2:41.44 2:40.20
38 Chase Hall FR-1 North Central (Ill.) 2:31.61 2:04.27 1:36.93 2:16.70 1:34.45
39 Corey White FR-1 Marquette 1:42.13 2:06.08 2:38.86 1:39.61 2:11.13
41 Josh Phipps SO-2 Greenville 1:34.07 2:07.12 1:31.53 1:59.50 1:49.33
42 Tyler Peugh JR-3 Dubuque 2:23.97 2:08.54 2:23.97 1:38.98 2:13.69
  Sebastian Akarmann JR-3 U. of Chicago DNF DNF DNF DNF DNF