May 2, 2015
|
MSU-Moorhead - Moorhead, MN

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Spencer Ruebke SR-4 MSU-Moorhead 1:56.04 2:23.89
2 Josh Young FR-1 MSU-Moorhead 1:57.06 2:11.11
3 Sebastian Sowada FR-1 St. Cloud State 1:57.83 2:00.19
4 Delano Lilly JR-3 Dickinson St. 1:58.87 1:51.74
5 Zelmon Knowles FR-1 Dickinson St. 1:59.28 2:23.14
6 Nicholas Lindwurm JR-3 Northern State 1:59.64 2:31.95
7 Tyson Hart   U of Manitoba 1:59.67 2:29.59
8 Paul Greenwood SR-4 St. Cloud State 1:59.89 2:25.07
9 Mark Gilkerson SR-4 Northern State 2:00.17 1:25.32
10 Blake Perryman FR-1 Northern State 2:00.48 1:55.66
11 Sam Warnes JR-3 MSU-Moorhead 2:00.88 2:08.14
12 Peter Simon SO-2 Concordia-Moorhead 2:02.72 2:21.13
13 Jonathan Aman SO-2 Dickinson St. 2:02.74 2:15.02
14 Malik Jackson JR-3 Valley City State 2:03.18 1:53.33
15 Brandon Quibell SO-2 Concordia-Moorhead 2:03.24 1:50.92
16 Nick Solheim FR-1 Concordia-Moorhead 2:04.67 1:38.49
17 Jacob Schweitzer FR-1 Northern State 2:06.37 1:43.63
18 Joel Cartwright JR-3 Minot State 2:08.24 1:46.44
19 Tyler Pederson SO-2 Concordia-Moorhead 2:10.25 2:49.33
20 Nathaniel Harrison SO-2 Concordia-Moorhead 2:11.08 2:26.81
21 Josh Knutson JR-3 Jamestown 2:12.02 2:39.75
22 Will Corbett SO-2 Concordia-Moorhead 2:15.14 2:24.60
  Carl Wahlin SO-2 Concordia-Moorhead NT NT
  Cameron Sannes FR-1 Northern State NT NT
  Charlie Foster FR-1 Jamestown NT NT
  Chad DeAustin SO-2 North Dakota State NT NT
  Richard Langdeaux SR-4 Valley City State NT NT
  Miguel Perez   Unattached NT NT
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Spencer Ruebke SR-4 MSU-Moorhead 2:08.81 1:39.80 1:52.56 1:43.28 1:56.04 2:12.29 2:08.81
2 Josh Young FR-1 MSU-Moorhead 1:44.19 2:06.43 2:08.77 1:23.12 1:57.06 2:01.75 2:32.18
6 Nicholas Lindwurm JR-3 Northern State 2:09.22 1:24.95 2:25.96 1:54.86 1:59.64 1:53.66 2:17.59
7 Tyson Hart   U of Manitoba 2:26.00 1:23.77 1:45.31 2:35.58 1:59.67 2:12.84 1:44.12
9 Mark Gilkerson SR-4 Northern State 1:45.75 2:02.58 1:38.54 1:34.94 2:00.17 2:25.41 2:01.38
14 Malik Jackson JR-3 Valley City State 1:31.16 2:13.04 2:26.59 2:26.59 2:03.18 2:15.50 2:01.95
  Chad DeAustin SO-2 North Dakota State NT NT NT NT NT NT NT
  Cameron Sannes FR-1 Northern State NT NT NT NT NT NT NT
  Charlie Foster FR-1 Jamestown NT NT NT NT NT NT NT
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
3 Sebastian Sowada FR-1 St. Cloud State 2:20.22 1:57.83 2:04.90 2:14.33 1:56.66 2:13.15
4 Delano Lilly JR-3 Dickinson St. 1:54.12 1:58.87 1:32.72 2:11.95 2:28.59 2:08.38
5 Zelmon Knowles FR-1 Dickinson St. 2:30.30 1:59.28 2:11.21 1:25.89 1:50.93 1:39.01
8 Paul Greenwood SR-4 St. Cloud State 1:26.32 1:59.89 1:58.70 1:29.92 2:09.49 1:47.91
10 Blake Perryman FR-1 Northern State 2:05.30 2:00.48 1:33.98 2:30.60 1:33.98 2:22.17
11 Sam Warnes JR-3 MSU-Moorhead 1:35.50 2:00.88 2:03.30 1:29.46 2:03.30 2:17.81
13 Jonathan Aman SO-2 Dickinson St. 1:44.33 2:02.74 1:41.88 2:05.20 2:07.65 2:37.11
17 Jacob Schweitzer FR-1 Northern State 2:12.69 2:06.37 2:11.43 2:00.06 2:27.86 1:51.21
  Richard Langdeaux SR-4 Valley City State NT NT NT NT NT NT
  Carl Wahlin SO-2 Concordia-Moorhead NT NT NT NT NT NT
Men's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
12 Peter Simon SO-2 Concordia-Moorhead 2:02.72 1:54.13 1:30.82
15 Brandon Quibell SO-2 Concordia-Moorhead 2:03.24 1:58.31 2:31.59
16 Nick Solheim FR-1 Concordia-Moorhead 2:04.67 1:42.23 2:12.15
18 Joel Cartwright JR-3 Minot State 2:08.24 2:22.35 2:01.83
19 Tyler Pederson SO-2 Concordia-Moorhead 2:10.25 2:36.30 2:28.49
20 Nathaniel Harrison SO-2 Concordia-Moorhead 2:11.08 1:57.98 1:52.73
21 Josh Knutson JR-3 Jamestown 2:12.02 2:31.83 2:15.98
22 Will Corbett SO-2 Concordia-Moorhead 2:15.14 1:58.93 1:49.47
  Miguel Perez   Unattached NT NT NT