April 3, 2015
|
UW-La Crosse - La Crosse, WI

Men's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Josh Thorson SO-2 Wis.-Eau Claire 2:56.71 3:55.61 2:59.07 4:42.74 4:47.45 10
2 David Stilin   Unattached 4:09.72 3:57.82 5:02.04 3:03.13 3:43.55 8
3 Garrett Kerska SR-4 Wis.-La Crosse 3:46.13 3:58.03 5:07.06 5:09.44 4:02.79 6
4 Tom Linner JR-3 Wis.-La Crosse 4:41.40 3:58.47 4:10.40 3:41.78 3:51.32 5
5 Obsa Ali   Unattached 4:12.79 3:58.48 2:51.71 3:01.25 5:05.26 4
6 Paul VanGrinsven SR-4 Wis.-Stout 3:52.70 3:59.89 3:04.72 4:47.87 4:31.08 3
7 Daniel Borash JR-3 Wis.-River Falls 4:31.59 4:00.34 2:55.45 4:21.97 2:53.05 2
8 Ryan Graham SO-2 Wis.-Eau Claire 3:07.57 4:00.47 3:58.07 4:34.14 3:19.59 1
9 Nate Routhier JR-3 Wis.-La Crosse 3:51.11 4:00.74 4:58.52 3:00.56 4:34.45 -
10 Michael Rosenberg SO-2 Wis.-La Crosse 4:32.87 4:01.47 3:46.99 2:58.69 2:51.45 -
11 Darin Lau FR-1 Wis.-Eau Claire 4:20.79 4:01.47 3:39.74 4:06.30 5:04.26 -
12 Patrick Jenkins SR-4 Wis.-Stout 5:05.40 4:02.38 3:40.57 3:33.30 3:47.84 -
13 Matt Wubben JR-3 Wis.-Platteville 3:58.39 4:03.25 3:21.90 3:53.52 3:07.31 -
14 Jason Winchel JR-3 Wis.-Platteville 4:39.89 4:03.38 4:15.55 4:30.16 3:31.74 -
15 Erik Rosvold JR-3 Wis.-Eau Claire 4:12.59 4:05.23 4:10.14 4:44.47 5:04.09 -
16 Julian Manley SO-2 Wis.-River Falls 3:14.19 4:05.80 4:08.26 5:19.54 3:14.19 -
17 Lane Geisness SO-2 Wis.-La Crosse 3:39.16 4:06.24 4:28.41 4:55.49 3:14.53 -
18 Joe Meister SO-2 Wis.-Eau Claire 4:21.38 4:06.58 3:59.19 4:46.04 3:24.67 -
19 Damian Roers SO-2 Wis.-La Crosse 4:24.10 4:06.82 4:41.38 3:07.59 3:22.40 -
20 Jason Henkins SR-4 Wis.-Platteville 3:50.13 4:07.45 3:52.61 4:07.45 5:21.69 -
21 Jacob McLeod JR-3 Wis.-River Falls 3:18.06 4:07.57 4:49.66 4:10.05 4:05.10 -
22 Christian Leitner JR-3 Wis.-Eau Claire 4:19.99 4:07.61 3:25.52 4:44.76 5:02.09 -
23 Matt Smaga SR-4 Wis.-Platteville 3:01.27 4:08.31 3:50.93 4:50.53 3:16.17 -
24 Brendan Paucek FR-1 Wis.-Eau Claire 3:31.08 4:08.33 3:36.05 3:23.63 3:45.98 -
25 Evan Runzheimer FR-1 Wis.-Eau Claire 4:53.88 4:09.05 3:16.75 2:56.83 4:19.02 -
26 Kyle Mills SR-4 Wis.-Stout 4:54.05 4:09.19 2:56.93 3:54.24 3:01.91 -
27 Joey Erickson JR-3 Minnesota-Duluth 5:04.05 4:09.22 4:01.75 3:26.86 4:14.21 -
28 Dan LaCroix JR-3 Wis.-Platteville 5:02.77 4:10.22 3:07.67 3:32.69 3:37.70 -
29 Matt Cyra SO-2 Wis.-Eau Claire 4:40.56 4:10.50 4:58.10 4:13.01 4:18.02 -
30 Seth Reel SO Unattached 5:12.57 4:12.07 3:21.66 4:49.88 3:31.74 -
31 Nick Petersson SO-2 Wis.-Eau Claire 5:08.52 4:12.88 4:15.41 5:11.05 4:43.23 -
32 Alex Barbeln JR-3 Wis.-La Crosse 4:58.56 4:13.01 4:38.32 4:45.91 2:57.11 -
33 Joe Hinz SO-2 Wis.-La Crosse 4:40.32 4:14.83 4:02.09 3:57.00 4:58.16 -
34 Luke McKenzie JR-3 St. Scholastica 5:31.79 4:15.22 3:52.25 3:57.36 3:47.15 -
35 Mitch Fisher JR-3 Minnesota-Duluth 4:07.80 4:15.46 5:19.33 3:39.70 3:19.26 -
36 Benjamin Rhode SO-2 Wis.-Platteville 4:31.07 4:15.72 5:17.10 5:22.21 5:29.88 -
37 Alex Naughton FR-1 Minnesota-Duluth 3:30.10 4:16.22 3:14.73 3:22.42 5:22.84 -
38 Wyatt Elmer FR-1 Wis.-Eau Claire 4:50.84 4:17.38 4:45.70 4:40.55 3:38.78 -
39 Ryan O'Neil   Unattached 3:23.66 4:17.79 4:56.46 4:28.11 5:14.51 -
40 Zach Wawrzyniakowski SO-2 Wis.-Eau Claire 3:11.06 4:18.19 5:25.32 4:46.59 4:13.03 -
41 Benjamin Nemec FR-1 Wis.-Platteville 3:16.44 4:18.47 4:31.40 4:23.64 5:07.58 -
42 Casey Sabinash FR-1 Wis.-Stout 4:05.66 4:18.59 4:36.70 5:25.83 4:41.87 -
43 Cole Shurbert-Hetzel SO-2 Wis.-Platteville 3:58.75 4:19.51 3:04.26 5:01.04 3:14.64 -
44 Walker Rynes FR-1 Wis.-Platteville 5:29.66 4:19.57 4:53.32 3:01.70 4:58.51 -
45 Brandon Puser FR-1 Wis.-Platteville 4:58.90 4:19.91 4:19.91 4:09.52 4:04.32 -
46 Andy Sabinash FR-1 Wis.-Stout 4:38.90 4:20.65 5:02.36 3:02.46 5:18.00 -
47 Matt Schrupp FR-1 Wis.-Eau Claire 3:42.54 4:21.81 4:24.43 3:34.69 3:24.22 -
48 Zach Ambrose SR-4 Wis.-River Falls 3:22.12 4:22.49 4:46.12 4:38.24 4:25.12 -
49 Nathan Mollan JR Unattached 4:31.49 4:23.58 3:33.50 3:36.14 3:25.60 -
50 Greg Arther FR-1 Wis.-Platteville 3:49.56 4:23.86 3:17.90 4:50.25 5:35.11 -
51 Benjamin Clausen JR Unattached 5:14.65 4:24.41 3:50.04 4:53.50 5:19.94 -
52 Jackson Shaw JR-3 Wis.-River Falls 3:42.33 4:24.67 4:32.61 3:42.33 4:45.85 -
53 Brian Rivers FR-1 Wis.-Platteville 5:15.88 4:25.44 4:30.75 4:12.17 3:29.70 -
54 Isaac Schuetz FR-1 Wis.-Platteville 5:32.40 4:25.92 5:00.49 3:54.01 3:43.38 -
55 Mitchell Muffler FR-1 Wis.-Platteville 5:37.72 4:25.92 3:11.47 5:45.70 4:25.92 -
56 Mason Gracia SO-2 St. Scholastica 3:17.68 4:27.13 4:19.12 4:21.79 4:19.12 -
57 Abdi Adan FR-1 Wis.-Stout 5:15.78 4:27.61 4:32.97 5:34.52 5:26.49 -
58 Mitchell Frager SO-2 Wis.-Platteville 3:13.19 4:28.31 5:24.66 3:29.29 5:13.93 -
59 Joel Walden SR-4 Wis.-Platteville 3:49.56 4:30.06 3:11.75 5:45.68 5:40.28 -
60 Chris Huss SO-2 Augsburg 4:27.91 4:30.61 3:12.14 4:36.03 4:46.85 -
61 Adam Wallenta SO-2 St. Scholastica 5:28.68 4:33.90 4:36.64 4:39.38 4:36.64 -
62 Ricky Peterson FR-1 Wis.-River Falls 3:56.46 4:38.18 5:22.69 5:36.60 5:03.22 -
63 Matthew Smith SO-2 Wis.-Platteville 4:01.48 4:47.47 4:24.48 5:33.47 3:35.61 -
Men's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
41 Benjamin Nemec FR-1 Wis.-Platteville 4:59.83 4:44.32 3:11.27 5:28.26 4:18.47 4:41.74 3:08.69 -
47 Matt Schrupp FR-1 Wis.-Eau Claire 3:39.92 3:26.83 4:00.87 5:06.32 4:21.81 4:55.85 4:21.81 -
49 Nathan Mollan JR Unattached 3:04.51 3:30.87 4:23.58 5:16.30 4:23.58 4:23.58 3:49.32 -
50 Greg Arther FR-1 Wis.-Platteville 3:20.54 4:26.50 3:36.37 5:14.00 4:23.86 3:12.62 4:18.59 -
51 Benjamin Clausen JR Unattached 4:11.19 5:22.58 5:25.23 5:12.01 4:24.41 3:52.68 4:45.57 -
54 Isaac Schuetz FR-1 Wis.-Platteville 5:35.06 4:33.90 3:30.08 4:39.22 4:25.92 3:08.81 4:33.90 -
55 Mitchell Muffler FR-1 Wis.-Platteville 3:51.35 5:40.38 3:19.44 4:28.58 4:25.92 3:56.67 4:39.22 -
56 Mason Gracia SO-2 St. Scholastica 5:28.57 3:25.69 3:41.72 4:08.43 4:27.13 5:39.26 3:49.74 -
57 Abdi Adan FR-1 Wis.-Stout 4:46.35 3:10.01 4:14.23 5:37.19 4:27.61 5:07.76 5:02.40 -
58 Mitchell Frager SO-2 Wis.-Platteville 5:38.07 3:58.80 3:48.07 5:32.71 4:28.31 5:30.03 5:35.39 -
60 Chris Huss SO-2 Augsburg 3:22.96 5:00.38 3:33.79 3:44.61 4:30.61 4:14.38 4:27.91 -
61 Adam Wallenta SO-2 St. Scholastica 3:39.12 3:50.08 4:33.90 3:28.17 4:33.90 3:52.82 3:17.21 -
62 Ricky Peterson FR-1 Wis.-River Falls 5:33.82 3:14.73 5:33.82 5:53.29 4:38.18 3:34.20 4:15.93 -
63 Matthew Smith SO-2 Wis.-Platteville 5:30.59 4:18.73 5:01.85 3:58.60 4:47.47 4:10.10 6:13.72 -
Men's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
31 Nick Petersson SO-2 Wis.-Eau Claire 4:12.88 -
35 Mitch Fisher JR-3 Minnesota-Duluth 4:15.46 -
37 Alex Naughton FR-1 Minnesota-Duluth 4:16.22 -
38 Wyatt Elmer FR-1 Wis.-Eau Claire 4:17.38 -
39 Ryan O'Neil   Unattached 4:17.79 -
40 Zach Wawrzyniakowski SO-2 Wis.-Eau Claire 4:18.19 -
42 Casey Sabinash FR-1 Wis.-Stout 4:18.59 -
43 Cole Shurbert-Hetzel SO-2 Wis.-Platteville 4:19.51 -
44 Walker Rynes FR-1 Wis.-Platteville 4:19.57 -
45 Brandon Puser FR-1 Wis.-Platteville 4:19.91 -
46 Andy Sabinash FR-1 Wis.-Stout 4:20.65 -
48 Zach Ambrose SR-4 Wis.-River Falls 4:22.49 -
52 Jackson Shaw JR-3 Wis.-River Falls 4:24.67 -
53 Brian Rivers FR-1 Wis.-Platteville 4:25.44 -
Men's 1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
13 Matt Wubben JR-3 Wis.-Platteville 3:14.60 4:34.88 3:29.20 4:03.25 -
16 Julian Manley SO-2 Wis.-River Falls 3:36.31 3:38.77 3:04.35 4:05.80 -
18 Joe Meister SO-2 Wis.-Eau Claire 3:24.67 5:10.69 4:11.52 4:06.58 -
19 Damian Roers SO-2 Wis.-La Crosse 4:33.97 4:11.76 5:15.93 4:06.82 -
20 Jason Henkins SR-4 Wis.-Platteville 3:42.71 4:59.42 4:27.25 4:07.45 -
21 Jacob McLeod JR-3 Wis.-River Falls 3:47.77 3:30.44 4:10.05 4:07.57 -
23 Matt Smaga SR-4 Wis.-Platteville 3:28.58 3:28.58 5:02.94 4:08.31 -
25 Evan Runzheimer FR-1 Wis.-Eau Claire 5:06.34 4:28.98 5:11.32 4:09.05 -
27 Joey Erickson JR-3 Minnesota-Duluth 3:29.35 3:56.76 5:14.02 4:09.22 -
28 Dan LaCroix JR-3 Wis.-Platteville 3:20.18 3:00.16 5:12.78 4:10.22 -
29 Matt Cyra SO-2 Wis.-Eau Claire 5:15.63 3:42.95 5:00.60 4:10.50 -
30 Seth Reel SO Unattached 3:14.10 4:49.88 5:27.70 4:12.07 -
32 Alex Barbeln JR-3 Wis.-La Crosse 4:05.42 4:43.38 3:30.00 4:13.01 -
36 Benjamin Rhode SO-2 Wis.-Platteville 5:19.65 5:29.88 5:11.98 4:15.72 -
Men's 1500 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
6 Paul VanGrinsven SR-4 Wis.-Stout 3:47.90 3:59.89 4:14.29 3
7 Daniel Borash JR-3 Wis.-River Falls 4:07.55 4:00.34 3:57.94 2
10 Michael Rosenberg SO-2 Wis.-La Crosse 3:44.57 4:01.47 4:54.60 -
11 Darin Lau FR-1 Wis.-Eau Claire 2:49.03 4:01.47 3:37.33 -
14 Jason Winchel JR-3 Wis.-Platteville 4:42.32 4:03.38 2:55.24 -
17 Lane Geisness SO-2 Wis.-La Crosse 4:43.18 4:06.24 5:07.80 -
22 Christian Leitner JR-3 Wis.-Eau Claire 4:27.42 4:07.61 4:59.61 -
26 Kyle Mills SR-4 Wis.-Stout 3:26.83 4:09.19 5:01.52 -
33 Joe Hinz SO-2 Wis.-La Crosse 3:34.06 4:14.83 5:15.99 -
34 Luke McKenzie JR-3 St. Scholastica 4:02.46 4:15.22 4:33.09 -
Men's 1500 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Josh Thorson SO-2 Wis.-Eau Claire 3:34.41 4:00.33 3:43.83 4:52.16 3:55.61 10
2 David Stilin   Unattached 3:07.88 4:09.72 4:21.61 2:51.23 3:57.82 8
3 Garrett Kerska SR-4 Wis.-La Crosse 2:58.53 3:27.09 3:27.09 2:46.62 3:58.03 6
4 Tom Linner JR-3 Wis.-La Crosse 4:00.86 4:31.86 4:43.78 4:17.55 3:58.47 5
5 Obsa Ali   Unattached 4:39.03 4:17.56 2:51.71 5:07.64 3:58.48 4
8 Ryan Graham SO-2 Wis.-Eau Claire 3:02.76 3:58.07 4:29.33 5:03.00 4:00.47 1
9 Nate Routhier JR-3 Wis.-La Crosse 3:27.04 4:05.56 2:53.34 5:05.74 4:00.74 -
12 Patrick Jenkins SR-4 Wis.-Stout 4:14.50 4:04.81 4:33.89 4:31.47 4:02.38 -
15 Erik Rosvold JR-3 Wis.-Eau Claire 3:55.42 3:21.09 4:24.85 3:28.45 4:05.23 -
24 Brendan Paucek FR-1 Wis.-Eau Claire 3:06.25 2:56.32 4:00.88 3:21.15 4:08.33 -
59 Joel Walden SR-4 Wis.-Platteville 4:38.17 5:13.27 3:27.95 5:45.68 4:30.06 -