April 3, 2015
|
Howard Wood Field - Sioux Falls, SD

Men's 110 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME WIND
1 Will Hanson JR-3 SW Minnesota St. 11.91 18.22 16.35 14.77 18.65 14.34 15.92 3.5
2 Slater Powell SR-4 Minnesota State 12.51 16.54 10.07 15.97 16.40 14.38 12.37 3.5
3 Benjamin Ojika SO-2 Minnesota State 12.31 12.90 17.58 15.09 14.07 14.65 17.29 3.5
4 Ryan Heuer JR-3 Augustana (S.D.) 10.44 16.55 15.81 15.96 17.75 14.91 13.57 3.5
5 Zecheriah Copeland FR-1 Minnesota State 12.60 14.27 14.58 19.28 19.59 15.18 13.06 3.5
6 Dylon Van't Hof FR-1 Augustana (S.D.) 17.00 14.70 12.41 16.08 18.68 15.31 14.24 3.5
7 Zach Ely SR-4 Dakota State 10.74 18.57 13.04 16.57 10.74 15.34 11.51 3.5
8 Eric Chilson SR-4 Black Hills St. 15.18 17.40 13.60 15.34 19.13 15.81 19.61 3.5
9 Adam Hanson SO-2 MSU-Moorhead 13.88 13.24 14.52 13.40 20.10 15.95 12.92 NWI
10 Wayne Peters SR-4 Minot State 20.50 15.37 13.13 16.17 19.54 16.01 20.34 NWI
11 Zach Jones JR-3 Augustana (S.D.) 12.16 18.08 12.82 17.42 21.36 16.43 19.72 NWI
12 Myles Witcher SO-2 St. Cloud State 11.70 12.36 14.84 13.02 16.81 16.48 18.63 NWI
13 Dillon Dahl JR-3 Northern State 14.10 19.90 19.24 13.93 21.23 16.58 18.08 NWI
14 Darin Malafa SR-4 Minot State 19.93 13.85 14.70 21.62 12.84 16.89 12.67 NWI
15 Dillion Thomas FR-1 Valley City State 16.91 19.11 21.99 18.27 13.02 16.91 13.36 NWI
16 Michael Medal FR-1 Minot State 13.04 16.60 14.06 12.87 20.15 16.93 15.24 NWI
17 Mitchell Ruebke SO-2 MSU-Moorhead 20.93 16.67 14.29 19.23 16.33 17.01 12.59 NWI
18 Dan Mushel FR-1 MSU-Moorhead 21.52 13.50 12.30 21.52 22.21 17.08 17.60 NWI
19 Jaden Radcliffe SR-4 MSU-Moorhead 21.72 16.42 21.04 18.47 14.37 17.10 13.68 NWI
  TJ Hoshstetler FR-1 Northern State NT NT NT NT NT NT NT NWI
  Dorian Deer FR-1 SW Minnesota St. NT NT NT NT NT NT NT NWI
Men's 110 Hurdles Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
15 Dillion Thomas FR-1 Valley City State 17.42 16.91
16 Michael Medal FR-1 Minot State 15.92 16.93
17 Mitchell Ruebke SO-2 MSU-Moorhead 21.10 17.01
18 Dan Mushel FR-1 MSU-Moorhead 12.64 17.08
19 Jaden Radcliffe SR-4 MSU-Moorhead 21.55 17.10
Men's 110 Hurdles Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
9 Adam Hanson SO-2 MSU-Moorhead 15.48 15.95 11.97 15.79
10 Wayne Peters SR-4 Minot State 15.85 16.01 16.97 18.26
11 Zach Jones JR-3 Augustana (S.D.) 15.12 16.43 19.56 19.39
12 Myles Witcher SO-2 St. Cloud State 19.62 16.48 18.13 20.93
13 Dillon Dahl JR-3 Northern State 18.74 16.58 19.07 20.56
14 Darin Malafa SR-4 Minot State 16.56 16.89 17.57 20.78
  Dorian Deer FR-1 SW Minnesota St. NT NT NT NT
  TJ Hoshstetler FR-1 Northern State NT NT NT NT
Men's 110 Hurdles Section 3
W: 3.5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Will Hanson JR-3 SW Minnesota St. 13.77 15.20 12.34 15.35 14.34 17.93
2 Slater Powell SR-4 Minnesota State 12.08 17.26 17.55 17.40 14.38 10.93
3 Benjamin Ojika SO-2 Minnesota State 18.32 14.21 10.55 18.46 14.65 16.12
4 Ryan Heuer JR-3 Augustana (S.D.) 13.72 13.42 16.41 16.26 14.91 19.24
5 Zecheriah Copeland FR-1 Minnesota State 18.68 12.30 19.28 12.00 15.18 12.91
6 Dylon Van't Hof FR-1 Augustana (S.D.) 19.60 19.45 18.38 15.93 15.31 11.49
7 Zach Ely SR-4 Dakota State 15.34 17.03 11.05 15.19 15.34 13.20
8 Eric Chilson SR-4 Black Hills St. 17.71 15.81 11.07 13.44 15.81 19.61