April 25, 2015
|
Shippensburg U. - Shippensburg, PA

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Casey Norton SO-2 Shippensburg 4:41.79
2 Mackenzie Shelgren JR-3 Dickinson 4:42.39
3 Eileen Cody SR-4 Elizabethtown 4:48.52
4 Corinne Manela JR-3 Kutztown 4:49.13
5 Adriana Frayne-Reixa SO-2 Dickinson 4:53.99
6 Laura Alleva SR-4 Susquehanna 4:55.88
7 Amy Kaschak SO-2 Susquehanna 4:56.01
8 Abbey Daley SO-2 Millersville 4:56.79
9 Rachel Bachman JR-3 Susquehanna 4:56.89
10 Caroline Delany SR-4 York (Pa.) 4:58.57
11 Paige Macauley   Virginia Tech Running Club 4:59.08
12 Megan Wright SO-2 Susquehanna 5:00.02
13 Brittany Appleby FR-1 Stevenson 5:00.61
14 Dana Stockdale SR-4 Lebanon Valley 5:00.96
15 Meagan Lesniak SR-4 Gettysburg 5:01.15
16 Allyson Kopera FR-1 Juniata 5:03.46
17 Abigail Farrell SO-2 Shippensburg 5:07.76
18 Kailyn Reilly FR-1 Susquehanna 5:08.08
19 Allyson Dryer FR-1 Indiana (Pa.) 5:08.48
20 Leah Novak SR-4 Messiah 5:10.42
21 Sarah Taylor FR-1 Seton Hill 5:11.98
22 Elizabeth Hilfrank FR-1 Gettysburg 5:12.08
23 Brittany Rees SO-2 Lebanon Valley 5:12.65
24 Emily White JR-3 Lebanon Valley 5:18.32
25 Elizabeth Trowbridge FR-1 Indiana (Pa.) 5:19.28
26 Hannah Jones JR-3 Lebanon Valley 5:22.23
27 Amy Edgemond Senior Virginia Tech Running Club 5:24.37
28 Becca Lachman   Virginia Tech Running Club 5:26.13
29 Grace McClelland FR-1 Messiah 5:26.29
30 Christina Smith JR-3 Gwynedd-Mercy 5:26.76
31 Olivia Powell SR-4 Gettysburg 5:28.36
32 Rachel Eyler SR-4 Lebanon Valley 5:28.50
33 Allison Kriskewic JR-3 Susquehanna 5:32.10
34 Rachel Loar FR-1 Alvernia 5:37.82
35 Amber Spear SO-2 Pitt.-Johnstown 5:49.29
36 Amy Kaiser-Jones SO-2 Gettysburg 5:52.26
37 Ashley Carroll SO-2 Dickinson 6:19.65
38 Christine Marshall FR-1 Gallaudet 7:41.50
Women's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Casey Norton SO-2 Shippensburg 5:40.97 3:45.44 4:41.79 5:29.70
2 Mackenzie Shelgren JR-3 Dickinson 3:26.15 4:53.69 4:42.39 5:16.28
3 Eileen Cody SR-4 Elizabethtown 5:14.49 6:03.54 4:48.52 5:26.03
4 Corinne Manela JR-3 Kutztown 6:15.87 3:31.07 4:49.13 6:01.42
5 Adriana Frayne-Reixa SO-2 Dickinson 5:14.57 4:53.99 4:53.99 5:43.97
6 Laura Alleva SR-4 Susquehanna 6:06.90 4:41.09 4:55.88 4:17.42
7 Amy Kaschak SO-2 Susquehanna 4:38.25 3:44.97 4:56.01 5:10.81
8 Abbey Daley SO-2 Millersville 4:15.24 4:15.24 4:56.79 3:42.60
9 Rachel Bachman JR-3 Susquehanna 6:05.18 5:08.77 4:56.89 5:14.71
12 Megan Wright SO-2 Susquehanna 4:45.02 4:00.02 5:00.02 3:33.02
13 Brittany Appleby FR-1 Stevenson 4:54.60 5:45.71 5:00.61 4:48.59
14 Dana Stockdale SR-4 Lebanon Valley 5:13.00 4:12.81 5:00.96 3:33.69
15 Meagan Lesniak SR-4 Gettysburg 5:40.30 4:58.14 5:01.15 6:07.41
18 Kailyn Reilly FR-1 Susquehanna 4:28.03 6:06.62 5:08.08 4:12.63
22 Elizabeth Hilfrank FR-1 Gettysburg 3:54.06 4:28.39 5:12.08 4:15.91
Women's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
10 Caroline Delany SR-4 York (Pa.) 5:07.53 6:25.16 6:25.16 4:46.63 5:31.42 4:58.57 4:16.77
11 Paige Macauley   Virginia Tech Running Club 6:07.87 5:14.04 4:26.19 5:11.05 5:17.03 4:59.08 3:50.30
16 Allyson Kopera FR-1 Juniata 5:27.74 3:56.70 4:33.12 3:59.74 4:54.36 5:03.46 3:50.63
17 Abigail Farrell SO-2 Shippensburg 4:15.44 6:15.47 4:27.76 6:21.63 4:43.14 5:07.76 3:41.59
19 Allyson Dryer FR-1 Indiana (Pa.) 4:09.87 3:39.02 3:39.02 4:37.64 4:19.13 5:08.48 5:39.33
20 Leah Novak SR-4 Messiah 6:09.40 4:02.13 5:29.05 4:45.59 5:16.63 5:10.42 3:59.03
21 Sarah Taylor FR-1 Seton Hill 4:56.39 6:42.46 4:34.55 5:58.78 5:30.70 5:11.98 5:30.70
23 Brittany Rees SO-2 Lebanon Valley 6:21.44 5:09.53 5:47.05 5:15.78 4:28.88 5:12.65 5:15.78
24 Emily White JR-3 Lebanon Valley 6:28.35 5:24.69 4:56.04 5:31.06 6:34.72 5:18.32 4:01.93
25 Elizabeth Trowbridge FR-1 Indiana (Pa.) 5:25.67 6:35.91 5:16.09 5:25.67 4:25.01 5:19.28 5:28.86
26 Hannah Jones JR-3 Lebanon Valley 6:52.46 5:38.35 5:35.12 5:15.79 6:07.35 5:22.23 5:38.35
31 Olivia Powell SR-4 Gettysburg 3:49.86 7:06.87 4:29.26 5:48.07 6:20.90 5:28.36 6:37.32
Women's 1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
27 Amy Edgemond Senior Virginia Tech Running Club 5:24.37 5:53.57
28 Becca Lachman   Virginia Tech Running Club 5:26.13 6:15.05
29 Grace McClelland FR-1 Messiah 5:26.29 7:04.18
30 Christina Smith JR-3 Gwynedd-Mercy 5:26.76 7:04.79
32 Rachel Eyler SR-4 Lebanon Valley 5:28.50 4:16.23
33 Allison Kriskewic JR-3 Susquehanna 5:32.10 6:28.56
34 Rachel Loar FR-1 Alvernia 5:37.82 6:55.52
35 Amber Spear SO-2 Pitt.-Johnstown 5:49.29 5:56.28
36 Amy Kaiser-Jones SO-2 Gettysburg 5:52.26 5:48.74
37 Ashley Carroll SO-2 Dickinson 6:19.65 4:59.93
38 Christine Marshall FR-1 Gallaudet 7:41.50 7:59.96