April 25, 2015
|
Macalester - St. Paul, MN

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
0 Delaney Sinnen   UNAT-Minnesota 3:31.84 3:43.29 4:46.27 5:03.45 -
0 Liz Miller   UNAT-Minnesota 5:55.84 4:03.16 4:56.53 4:38.74 -
0 Paige Peschel   UNAT-Minnesota 3:33.54 3:33.54 4:56.58 6:07.76 -
1 Megan Holmes SR-4 St. Olaf 4:32.46 4:12.39 4:46.80 4:18.12 10
2 Josephine Brekke SO-2 St. Olaf 4:01.19 4:59.30 4:50.58 4:56.40 8
3 Kiley Green JR-3 St. Benedict 4:54.66 5:38.42 4:51.74 5:41.34 6
4 Caroline Campbell JR-3 Carleton 3:41.58 4:46.57 4:55.43 5:54.52 5
5 Mary Eide SO-2 St. Olaf 5:19.13 4:43.34 4:58.25 6:18.78 4
6 Lorna Sherwood-Caballero FR-1 Macalester 4:20.37 6:29.06 4:59.27 4:50.30 3
7 Karlyn Russell SO-2 Macalester 6:21.66 5:36.59 5:00.52 4:24.46 2
8 Winona Rachel SO-2 Carleton 5:37.90 5:49.96 5:01.69 4:01.36 1
9 Jena Moody FR-1 St. Olaf 5:00.26 4:57.23 5:03.29 3:53.54 -
10 Courtney Kirkeide SO-2 St. Catherine 6:28.84 4:18.22 5:03.78 5:58.46 -
11 Grace Wilson SO-2 St. Olaf 6:17.78 4:40.29 5:04.66 4:55.52 -
12 Laura Comee JR-3 St. Benedict 3:46.73 5:24.77 5:06.38 6:22.98 -
13 Emma Weber SO-2 St. Benedict 4:32.85 4:57.38 5:06.57 5:46.43 -
14 Kathryn Keller-Miller SR-4 St. Benedict 5:04.75 5:29.37 5:07.82 5:01.67 -
15 Aimee Junget JR-3 St. Thomas (Minn.) 5:57.14 4:34.02 5:07.88 6:24.85 -
16 Natalie Prescott SO-2 Macalester 4:12.73 5:51.35 5:08.20 4:46.63 -
17 Natalie Kessler SO-2 Bethel (Minn.) 4:24.42 5:32.86 5:11.08 5:14.19 -
18 Eliza Ramsey SO-2 Macalester 5:21.72 6:31.11 5:15.41 6:15.34 -
19 Maggie Weiss JR-3 St. Olaf 5:36.59 6:21.04 5:17.53 5:36.59 -
20 Mariah Stout FR-1 St. Catherine 6:52.99 4:20.50 5:17.68 4:04.62 -
21 Cathleen Gross SO-2 St. Benedict 3:56.16 3:43.40 5:19.13 4:31.26 -
22 Violet Weibel FR-1 Minnesota 6:29.42 6:00.69 5:19.19 6:51.76 -
23 Lindsay Johnson FR-1 Bethel (Minn.) 5:54.66 6:29.81 5:19.51 5:03.54 -
24 Madeline Abbott FR-1 Macalester 6:30.05 4:38.15 5:19.71 6:36.44 -
25 Halle Marr SO-2 Bethel (Minn.) 6:14.37 4:41.58 5:19.97 6:30.37 -
26 Margaret Stelzner FR-1 Macalester 5:31.48 4:46.42 5:21.82 5:18.61 -
27 Emily Kiolbasa SO-2 St. Benedict 4:12.31 3:46.43 5:23.47 6:05.53 -
28 Melissa Quintanilla SR-4 St. Benedict 6:38.57 4:19.24 5:24.04 5:11.08 -
29 Allison Pillar SO-2 Macalester 4:10.99 5:58.55 5:25.95 4:43.58 -
30 Emily Phillips Longley JR-3 Carleton 5:07.16 5:53.40 5:30.28 6:13.22 -
31 Alexa Botelho FR-1 Carleton 7:02.84 6:00.07 5:30.34 5:00.61 -
32 Ellie Cardinal FR-1 St. Catherine 3:53.86 6:04.15 5:34.08 7:10.97 -
33 Ashley Ancona FR-1 Bethel (Minn.) 4:13.62 5:17.87 5:38.16 4:37.30 -
34 Maija Johansen JR-3 St. Olaf 6:35.76 5:48.40 5:38.25 5:24.72 -
35 Anna Wall FR-1 St. Olaf 6:05.91 6:46.95 5:41.97 4:54.10 -
36 McKenzie Van Loh FR-1 Bethel (Minn.) 5:38.59 4:57.55 5:42.01 6:19.64 -
37 Rachel Ullrich SR-4 St. Olaf 7:16.58 7:05.66 6:03.81 4:51.05 -
Women's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
0 Paige Peschel   UNAT-Minnesota 4:56.58 -
0 Liz Miller   UNAT-Minnesota 4:56.53 -
0 Delaney Sinnen   UNAT-Minnesota 4:46.27 -
1 Megan Holmes SR-4 St. Olaf 4:46.80 10
2 Josephine Brekke SO-2 St. Olaf 4:50.58 8
3 Kiley Green JR-3 St. Benedict 4:51.74 6
4 Caroline Campbell JR-3 Carleton 4:55.43 5
5 Mary Eide SO-2 St. Olaf 4:58.25 4
6 Lorna Sherwood-Caballero FR-1 Macalester 4:59.27 3
7 Karlyn Russell SO-2 Macalester 5:00.52 2
14 Kathryn Keller-Miller SR-4 St. Benedict 5:07.82 -
21 Cathleen Gross SO-2 St. Benedict 5:19.13 -
Women's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
8 Winona Rachel SO-2 Carleton 5:01.69 6:23.15 5:16.78 3:55.32 1
9 Jena Moody FR-1 St. Olaf 5:03.29 6:06.98 4:08.70 3:38.37 -
10 Courtney Kirkeide SO-2 St. Catherine 5:03.78 6:04.54 4:36.44 5:55.43 -
11 Grace Wilson SO-2 St. Olaf 5:04.66 6:23.88 5:13.80 6:08.64 -
12 Laura Comee JR-3 St. Benedict 5:06.38 6:13.79 6:29.11 5:21.70 -
13 Emma Weber SO-2 St. Benedict 5:06.57 5:15.77 5:09.64 3:43.80 -
16 Natalie Prescott SO-2 Macalester 5:08.20 4:21.97 6:40.66 4:06.56 -
17 Natalie Kessler SO-2 Bethel (Minn.) 5:11.08 4:39.98 4:36.87 6:00.86 -
18 Eliza Ramsey SO-2 Macalester 5:15.41 5:31.18 6:05.88 4:43.87 -
20 Mariah Stout FR-1 St. Catherine 5:17.68 6:37.10 5:11.33 5:52.63 -
22 Violet Weibel FR-1 Minnesota 5:19.19 4:44.08 4:56.85 3:46.63 -
23 Lindsay Johnson FR-1 Bethel (Minn.) 5:19.51 4:44.37 3:56.44 4:57.15 -
29 Allison Pillar SO-2 Macalester 5:25.95 4:07.73 6:18.11 4:07.73 -
30 Emily Phillips Longley JR-3 Carleton 5:30.28 5:53.40 6:46.25 6:00.01 -
Women's 1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
15 Aimee Junget JR-3 St. Thomas (Minn.) 5:01.73 5:41.75 6:06.38 4:40.17 6:09.46 5:07.88 5:26.36 -
19 Maggie Weiss JR-3 St. Olaf 3:42.27 5:58.81 5:11.18 5:52.46 5:46.11 5:17.53 4:29.90 -
24 Madeline Abbott FR-1 Macalester 6:55.63 6:42.84 4:15.77 6:33.25 6:39.64 5:19.71 6:01.28 -
25 Halle Marr SO-2 Bethel (Minn.) 5:32.77 5:03.98 4:54.38 5:32.77 6:27.17 5:19.97 5:58.37 -
26 Margaret Stelzner FR-1 Macalester 6:45.50 6:06.88 4:17.46 4:30.33 4:14.24 5:21.82 6:45.50 -
27 Emily Kiolbasa SO-2 St. Benedict 6:11.99 5:20.24 4:02.61 4:31.72 5:36.41 5:23.47 6:15.23 -
28 Melissa Quintanilla SR-4 St. Benedict 6:48.29 4:48.40 6:54.78 5:49.97 5:20.80 5:24.04 6:32.09 -
31 Alexa Botelho FR-1 Carleton 4:17.67 4:11.06 4:27.58 6:59.54 6:23.20 5:30.34 5:07.22 -
32 Ellie Cardinal FR-1 St. Catherine 7:10.97 4:27.27 5:04.02 7:07.63 6:47.58 5:34.08 6:37.56 -
33 Ashley Ancona FR-1 Bethel (Minn.) 6:01.84 7:16.23 5:31.40 6:05.22 7:02.70 5:38.16 6:28.89 -
34 Maija Johansen JR-3 St. Olaf 6:52.67 5:51.78 7:06.20 4:17.07 7:02.82 5:38.25 3:56.78 -
35 Anna Wall FR-1 St. Olaf 6:50.37 6:05.91 5:38.55 4:09.64 5:28.30 5:41.97 4:19.90 -
36 McKenzie Van Loh FR-1 Bethel (Minn.) 7:07.52 4:57.55 6:05.95 5:24.91 5:21.49 5:42.01 6:29.90 -
37 Rachel Ullrich SR-4 St. Olaf 6:51.11 6:07.45 6:00.18 5:52.90 6:54.75 6:03.81 6:00.18 -