March 5- 7, 2015
|
Concordia College-Olson Forum - Moorhead, MN
|
200m (Flat)

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Kayla Goeman SR-4 St. Thomas (Minn.) 2:15.34 10
2 Allison Kosobud SO-2 St. Benedict 2:17.49 8
3 Carly Barton SO-2 St. Thomas (Minn.) 2:18.20 6
4 Kayla Roberge SR-4 Augsburg 2:20.10 5
5 Irene Gibson SR-4 Macalester 2:20.83 4
6 Jordan Lutz FR-1 St. Olaf 2:20.90 3
7 Kayla Janto SO-2 St. Thomas (Minn.) 2:21.38 2
8 Summer Ellefson JR-3 St. Thomas (Minn.) 2:21.48 1
9 Rebecca Wesley JR-3 Bethel (Minn.) 2:22.11 -
10 Olivia Dengel FR-1 St. Benedict 2:22.36 -
11 Mikaela Algren SO-2 Gustavus Adolphus 2:25.21 -
12 Caitlin Toner SR-4 Macalester 2:26.14 -
13 Sophie Glassford JR-3 Carleton 2:26.42 -
14 Ellen Brady SR-4 Macalester 2:27.20 -
15 Mary Cornelius SO-2 Augsburg 2:27.59 -
16 Natalie Prescott SO-2 Macalester 2:27.94 -
17 Allison Pillar SO-2 Macalester 2:28.43 -
18 Eliza Ramsey SO-2 Macalester 2:29.73 -
19 Julia Giefer FR-1 St. Thomas (Minn.) 2:30.57 -
20 Winona Rachel SO-2 Carleton 2:31.79 -
21 Johannah Wyrick FR-1 St. Catherine 2:32.52 -
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
13 Sophie Glassford JR-3 Carleton 2:26.42 1:43.96 2:39.60 1:57.14 -
14 Ellen Brady SR-4 Macalester 2:27.20 2:18.37 2:58.12 1:48.93 -
16 Natalie Prescott SO-2 Macalester 2:27.94 1:49.48 1:46.52 2:02.79 -
18 Eliza Ramsey SO-2 Macalester 2:29.73 1:56.79 2:37.22 2:10.27 -
19 Julia Giefer FR-1 St. Thomas (Minn.) 2:30.57 1:55.94 2:07.99 1:55.94 -
20 Winona Rachel SO-2 Carleton 2:31.79 2:28.76 2:01.44 2:39.38 -
21 Johannah Wyrick FR-1 St. Catherine 2:32.52 2:56.93 2:27.95 2:59.98 -
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
5 Irene Gibson SR-4 Macalester 3:03.08 2:18.02 1:58.30 2:20.83 4
6 Jordan Lutz FR-1 St. Olaf 2:18.09 2:57.54 2:09.63 2:20.90 3
8 Summer Ellefson JR-3 St. Thomas (Minn.) 2:08.75 2:34.22 2:56.85 2:21.48 1
11 Mikaela Algren SO-2 Gustavus Adolphus 2:41.19 1:47.46 2:28.12 2:25.21 -
12 Caitlin Toner SR-4 Macalester 1:51.07 2:52.45 2:58.29 2:26.14 -
15 Mary Cornelius SO-2 Augsburg 2:27.59 1:56.60 2:24.64 2:27.59 -
17 Allison Pillar SO-2 Macalester 2:16.56 2:53.67 3:07.03 2:28.43 -
Women's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Kayla Goeman SR-4 St. Thomas (Minn.) 1:56.40 2:49.18 2:54.59 2:15.34 2:39.71 2:09.93 1:44.22 10
2 Allison Kosobud SO-2 St. Benedict 2:14.74 2:18.87 1:39.00 2:17.49 2:54.62 2:38.12 1:50.00 8
3 Carly Barton SO-2 St. Thomas (Minn.) 2:08.53 1:53.33 2:23.73 2:18.20 2:01.62 1:51.95 2:11.29 6
4 Kayla Roberge SR-4 Augsburg 2:50.93 2:29.91 1:56.29 2:20.10 2:10.30 1:57.69 1:42.28 5
7 Kayla Janto SO-2 St. Thomas (Minn.) 2:22.80 2:59.56 2:34.11 2:21.38 1:51.69 2:04.42 1:46.04 2
9 Rebecca Wesley JR-3 Bethel (Minn.) 3:04.75 2:53.38 1:45.17 2:22.11 2:29.22 2:51.96 2:06.48 -
10 Olivia Dengel FR-1 St. Benedict 2:33.75 2:40.87 2:50.84 2:22.36 2:02.43 2:29.48 2:30.91 -