April 11, 2015
|
Southern Wesleyan - Central, SC

Men's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 D'Andre Smalley JR-3 Emmanuel (Ga.) 3:04.37 2:59.45 4:05.82 3:38.78 4:35.32 3:38.78
2 Daniel Marinelli Junior Bob Jones 4:48.20 2:52.43 4:06.32 4:35.88 3:29.38 4:08.79
3 Shawn Smith SR-4 Limestone 3:50.64 5:23.39 4:10.69 3:18.05 3:10.53 3:25.57
4 Jordan Ferguson SO-2 North Greenville 5:10.31 4:39.79 4:14.35 3:31.11 3:23.48 4:14.35
5 Corey Parker JR-3 Limestone 3:43.28 4:32.61 4:19.62 4:58.57 4:53.37 5:19.34
6 Tre' Black FR-1 North Greenville 4:22.51 3:59.12 4:19.91 3:17.54 5:22.29 3:09.74
7 John Fredrickson SR-4 Southern Wesleyan 3:51.72 3:43.91 4:20.36 3:54.33 3:46.52 3:56.93
8 Jonah Wilamowski FR-1 Belmont Abbey 3:55.42 5:25.35 4:24.51 4:00.71 5:04.19 5:25.35
9 Sam Koenke Junior Bob Jones 3:48.37 4:09.61 4:25.54 5:13.34 3:24.47 5:26.62
10 Erick Medina Junior Unattached 3:58.18 3:31.42 4:27.61 5:39.87 5:21.14 4:38.32
11 Joshua Anderson Senior Bob Jones 4:20.12 5:00.34 4:28.16 3:45.26 4:49.62 5:16.43
12 Andrew Hill FR-1 North Greenville 5:08.45 5:27.22 4:28.21 5:43.31 5:21.86 4:20.17
13 Robert Gwinn SR-4 Southern Wesleyan 5:41.97 4:28.69 4:31.40 5:14.83 3:58.84 5:17.54
14 Rashaun Tanner SR-4 Emmanuel (Ga.) 3:19.19 3:54.66 4:32.86 3:32.83 3:11.01 5:21.98
15 Tucker Hilley SR-4 Emmanuel (Ga.) 3:31.42 3:17.69 4:34.56 5:26.73 3:56.13 5:29.48
16 James Labadorf Sophomore Bob Jones 4:28.06 5:01.23 4:36.35 5:42.68 5:09.52 5:17.81
17 Josh Rush Sophomore Bob Jones 5:24.22 5:15.91 4:37.11 5:02.05 5:18.68 4:42.66
18 Matthew Hopkins Freshman Bob Jones 3:18.66 5:02.19 4:39.80 5:02.19 4:31.41 5:07.78
19 Jon Gibbon FR-1 Southern Wesleyan 6:04.43 5:19.58 4:40.33 3:52.68 4:17.91 4:48.74
20 Erik Delgado SR-4 Southern Wesleyan 3:34.43 4:06.31 4:49.77 6:02.22 4:58.47 4:52.67
Men's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 D'Andre Smalley JR-3 Emmanuel (Ga.) 4:05.82 3:55.99
2 Daniel Marinelli Junior Bob Jones 4:06.32 3:36.77
4 Jordan Ferguson SO-2 North Greenville 4:14.35 4:32.16
6 Tre' Black FR-1 North Greenville 4:19.91 5:37.89
7 John Fredrickson SR-4 Southern Wesleyan 4:20.36 5:35.87
8 Jonah Wilamowski FR-1 Belmont Abbey 4:24.51 3:21.03
12 Andrew Hill FR-1 North Greenville 4:28.21 4:55.04
14 Rashaun Tanner SR-4 Emmanuel (Ga.) 4:32.86 4:54.69
15 Tucker Hilley SR-4 Emmanuel (Ga.) 4:34.56 4:56.53
Men's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
3 Shawn Smith SR-4 Limestone 5:05.85 4:10.69
5 Corey Parker JR-3 Limestone 5:14.14 4:19.62
9 Sam Koenke Junior Bob Jones 3:45.71 4:25.54
10 Erick Medina Junior Unattached 4:40.99 4:27.61
11 Joshua Anderson Senior Bob Jones 5:35.20 4:28.16
13 Robert Gwinn SR-4 Southern Wesleyan 5:36.54 4:31.40
16 James Labadorf Sophomore Bob Jones 3:24.50 4:36.35
17 Josh Rush Sophomore Bob Jones 4:03.86 4:37.11
18 Matthew Hopkins Freshman Bob Jones 3:43.84 4:39.80
19 Jon Gibbon FR-1 Southern Wesleyan 4:45.94 4:40.33
20 Erik Delgado SR-4 Southern Wesleyan 4:55.57 4:49.77